مایکروسافت کورتانا را هنگام نصب ویندوز ۱۰ غیرفعال می‌کند

توسط حمیدرضا داوریان در ۱۶ دی ۱۳۹۷ , ۲۲:۰۴

مایکروسافت قصد دارد دستیار صوتی خود را در حین عملیات نصب ویندوز، به صورت پیش‌فرض غیر فعال کند. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

اگر یکی از کاربران ویندوز ۱۰ هستید، قطعا کورتانا را می‌شناسید. کورتانا، دستیار صوتی دوست‌داشتنی مایکروسافت است که به منظور تسهیل انجام فرایند‌های مختلف در دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ به کمک کاربران می‌آید. سال گذشته مایکروسافت اعلام کرد این دستیار صوتی قرار است در فرایند نصب ویندوز به کاربران کمک کند که در نگاه اول ویژگی بسیار جذابی به نظر می‌آمد؛ چرا که کاربران می‌توانستند بخشی از کار‌هارا با ارسال دستورات صوتی، به کورتانا محول کنند. اما به نظر میرسد کاربران با کورتانا، حداقل در این بخش، به مشکل برخورده‌اند.

با توجه به فیدبک‌های دریافت شده از سوی کاربران، صدای کورتانا هنگام نصب ویندوز حسابی اعصاب آن‌هارا بهم ریخته و باعث شده مایکروسافت در به‌روز رسانی بعدی ویندوز، فکری به حال آن کند.

به‌نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد در آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ که گفته می‌شود در ماه آوریل (فروردین) با نام رمزی ۱۹H1 منتشر می‌شود، این ویژگی را به صورت پیش‌فرض در هنگام نصب ویندوز غیر فعال کند. البته، این بدان معنا نیست که کورتانا به طور کلی از این بخش حذف خواهد شد. طبق گفته مایکروسافت، کاربران می‌توانند با فشردن دکمه‌های ترکیبی Win + Ctrl + Enter کورتانا را در این بخش دوباره فعال کنند.

البته، کورتانا در نسخه Home ویندوز ۱۰ همچنان به صورت پیشفرض فعال است و تنها کاربران ویندوز‌‌های Enterprise، Education و Pro هستند که می‌توانند آن را غیرفعال کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: