درآمد حاصل از بازی‌های ویدیویی در انگلستان از مجموع سود صنعت فیلم و موسیقی پیشی گرفت

توسط حمیدرضا داوریان در ۱۵ دی ۱۳۹۷ , ۱۳:۱۱

طبق جدیدترین آمار فروش منتشر شده در انگلستان، سود حاصل از فروش بازی‌های ویدئویی توانست از مجموع سود حاصل از فروش فیلم و موسیقی، پیشی بگیرد. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

بدون شک صنعت گیم، یکی از بزرگترین و موفق‌ترین صنعت‌های دنیاست. اما گاهی اوقات واقعا فراتر از انتظار ظاهر شده و همه را غافلگیر می‌کند. برای درک بهتر این موضوع، کافی‌ است نگاهی به جدیدترین آمار فروش منتشر شده از سوی انجمن خرده‌فروشان سرگرمی (ERA) در انگلستان بیاندازید.

بازار سرگرمی انگلستان در سال ۲۰۱۸، حدودا ۷.۵۳ میلیارد پوند درآمد داشته، که تقریبا نیمی از آن را مدیون فروش بازی‌های ویدئویی بود. با توجه به آمار منتشر شده، بازی‌های ویدئویی توانستند با درآمدی بالغ بر ۳.۸۶ میلیارد پوند، مجموع سود‌های حاصل از فروش فیلم و موسیقی را که به ترتیب ۲.۳۳ و ۱.۳۴ میلیارد پوند بوده پشت سر بگذارند. جزئیات این آمار را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

طی سال‌های اخیر، فروش فیزیکی تعریف خاصی نداشته و تقریبا با شکست مواجه شد. شاید کلمه شکست کمی اغراق‌آمیز باشد اما واقعیت این است که بیشتر اوقات، تنها عناوین خاص و بسیار موفق بازی، فیلم و یا موسیقی هستند که از این طریق بفروش می‌رسند. تقریبا دوسوم از پرفروشترین فیلم‌ها، به‌طور فیزیکی به فروش رسیدند و در مواردی، این مقدار، در فروش برخی آلبوم‌های موسیقی نیز تکرار می‌شد. بهترین آلبوم موسیقی هم با عنوان The Greatest Showman، تقریبا به طور مساوی از طریق فروش فیزیکی و دیجیتالی به فروش رسید.

و اما در بخش بازی‌های ویدئویی اوضاع کمی متفاوت است. همان‌طور که در جدول زیر می‌بینید، بیشترین آمار فروش فیزیکی، متعلق به بازی FIFA 19 بوده که تنها ۱.۹ میلیون نسخه از آن از این طریق بفروش رسید. جزئیات این آمار به شرح زیر است.

به‌طورکلی، بخش بزرگی از سود به‌دست آمده، از طریق فروش نسخه دیجیتالی فیلم، موسیقی و بازی بوده است. از ۷.۵۳ میلیارد پوند درآمد به‌دست آمده در سال ۲۰۱۸، چیزی بالغ بر ۵.۷ میلیارد پوند از طریق فروش دیجیتالی بدست آمد؛ این یعنی حدودا ۷۶ درصد مبلغ کل سود. در بخش بازی‌های ویدئویی، شاهد فروش دیجیتالی بیش از ۸۰ درصد بازی‌ها بودیم که این مقدار در موسیقی به ۷۱ و در فیلم به ۶۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

با امکانات جدیدی که کنسول‌های بازی فراهم آوردند، و همچنین مزایای بیشتر و بهتری که نسخه دیجیتال نسبت به نسخه فیزیکی  دارد، به نظر می‌رسد رفته رفته از تعداد گیمرهایی که نسخه فیزیکی بازی‌ها را خریداری می‌کنند کاسته شود و باید دید واکنش خرده‌فروشی‌های بزرگ دنیا به این موضوع چه خواهد بود.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “درآمد حاصل از بازی‌های ویدیویی در انگلستان از مجموع سود صنعت فیلم و موسیقی پیشی گرفت”

  1. ahmadpop4 گفت:

    عه عکس خاله هم معلومه :۲۴:

    ۰ ۰