ساخت فیلم A Quiet Place 2 با زاویه دیدی متفاوت

توسط علی پورمرادی در ۱۵ دی ۱۳۹۷ , ۱۶:۵۰

یکی از نقاط قوت فیلم پساآخرالزمانی A Quiet Place که در سال جاری اکران شد این بود که تمرکز داستان فیلم حول محور نابودی یک خانواده بود تا این که در پی تخریب جامعه باشد. کارگردان این فیلم جان کرازینسکی اخیرا اظهار کرده بود که خیلی مشتاق این است که در فیلم بعدی بتواند تصویری از دنیای جدیدی که در نسخه اول فیلم مشاهده کردید با زاویه دید متفاوت و شخصیت های جدید ترسیم کند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

جان کرازینسکی در رابطه با قسمت دوم فیلم A Quiet Place گفته بود که ایده ساده‌ای برای داستان فیلم درنظر گرفتم، الان در حال نوشتن‌اش هستم ولی هنوز کامل نشده، اما فکری که به سرم زده و خیلی راجب‌به آن هیجان زده‌ام و آن، این است که در اکثر فیلم‌های دنباله دار ما شاهد برگشت قهرمان یا نقش منفی داستان هستیم، شخصیت‌هایی که زمانی مردم عاشق‌شان بودند و دوباره به فیلم بازمی‌گردند و باید بتوان یه دنیای جدید را در اطراف آنها ایجاد کرد. ما دقیقا نقطه مقابل این شرایط را داریم، ما دنیا را داریم و شما می‌توانید هر کسی که می‌خواهید را در آن دنیا قرار دهید و همه با این سناریو ارتباط برقرار می‌کنند. طبق مصاحبه‌ای که کرازینسکی با سایت خبری Deadline داشته او اظهار کرده بود یکی از دلایلی که تصمیم گرفته است به عقب برگردد این بود که این دنیا بسیار دنیای غنی است و کشف آن می‌تواند بسیار جالب باشد.

در نسخه اول فیلم، بینندگان شاهد دنیایی بودند که توسط موجودات و هیولاهایی ویران شده بود. این هیولاها هر موجودی را که صدایی بلند از خودش تولید می‌کرد، مورد حمله قرار داده و به قتل می‌رساندند. این باعث شده بود که یک خانواده بازمانده  مجبور به زندگی در تنهایی و در سکوت تقریبا کامل شوند و زندگی آنها با باردار شدن مادر خوانواده بسیار دشوارتر شد.

این فیلم یک داستان هیجان‌انگیز و احساسی را از خانواده‌ای روایت می‌کند که برای نجات یکدیگر دست به هر کاری می‌زنند. کارگردان این فیلم پس از تشکر از بازیگران این فیلم Emily Blunt و John Krasinski اعلام داشت که او هیچ وقت قصد این که تبدیل به کارگردان سری فیلم‌های فرنچایز بشود را نداشته، فقط نمی‌توانست جلوی ایده‌های فوق العاده‌ای را که برای فیلم بعدی به سرش می‌زد را بگیرد.

کارگردان فیلم همچنین اظهار داشت که همه ما و استودیو می‌دانستیم که این فیلم طوری نبود که دنباله داشته باشد و او واقعا قصد ساختن قسمت بعدی این فیلم را نداشت.

من یک واقع‌گرا هستم، می‌دانم که وقتی شما یک موفقیت مثل این دارید، همه ازت می‌خواهند یکی دیگر بسازی. من به تهیه‌کنندگان گفتم که یک فیلم‌ساز و نویسنده دیگر را پیدا کنند،و آن‌ها پرسیدند «شما هیچ ایده‌ای برای قسمت بعد ندارید؟ من گفتم «بله، من یک ایده کوچک دارم» بعد آن‌ها گفتند «بسیار خوب، در طول زمانی که ما با افراد دیگر صحبت می‌کنیم، به این پیشنهاد فکر کن». آن‌ها اساسا من را برای این که بخواهم برای‌شان کار کنم فریب دادند!

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

One Reply to “ساخت فیلم A Quiet Place 2 با زاویه دیدی متفاوت”

  1. aliya گفت:

    با ارفاق فیلم متوسطی بود .در مورد نسخه دوم نمیشه قضاوت کرد تا بعد از دیدن فیلم

    ۰ ۰