کراس‌پلی می‌تواند یکی از ویژگی‌های شاخص کنسول‌های نسل بعد باشد

توسط حمیدرضا داوریان در ۱۳ دی ۱۳۹۷ , ۱۷:۲۷

آقای پاول کسلین، مدیر محصولات استودیوی آوالانچ، گفته است که کنسول‌های نسل بعد احتمالا از ویژگی کراس‌پلی (Cross- Play) پشتیبانی خواهند کرد. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

در طی یکی دو سال اخیر، بازی‌های بین پلتفرمی (Cross Platform Play)، مورد بحث و توجه بسیاری از شرکت‌های گیم دنیا قرار گرفته است. علی‌رغم مخالفت‌های شدید سونی با ویژگی کراس پلی در همان روز‌های اول، حال به نظر می‌رسد این شرکت سیاست خود را در این رابطه تغییر داده است و بعد از اضافه شدن کراس‌پلی به بازی Fortnite از آن پشتیبانی کرد که مورد استقبال بی‌نظیر کاربران نیز قرار گرفت. با توجه به مزیت خوبی هم که این ویژگی دارد، انتظار می‌رود بازی‌های بیشتری نظیر Dragon Quest، Builders 2، و یا Rocket League در ماه‌های آینده، و یا احتمالا زمان عرضه کنسول‌های نسل بعد، از این ویژگی پشتیبانی کنند.

بدیهی‌ است که با گذشت زمان، ویژگی کراس‌پلی بیشتر سر زبان‌ها خواهد بود؛ اما سوال این‌جاست که آیا کراس‌پلی به یک ویژگی مشخص و عادی برای کنسول‌های نسل بعد تبدیل خواهد شد؟ آیا پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس اسکارلت، یا هر آن‌چه که مایکروسافت قرار است معرفی کند به‌طور کامل از این ویژگی پشتیبانی خواهند کرد؟ وب‌سایت GamingBolt، طی مصاحبه‌ای که با آقای پاول کسلین داشته این سوالات را مطرح کرد. ایشان در پاسخ به این سوال گفت:

با توجه به علاقه کاربران، بعید به نظر نمی‌رسد شاهد این ویژگی در کنسول‌های نسل بعدی باشیم.

آقای کسلین در پاسخ به سوالات مطرح شده پیرامون نسل بعدی کنسول‌ها گفت:

تجربه تکنولوژی جدید همیشه فوق‌العاده است. بی‌صبرانه منتظریم ببینیم چه چیزی در آینده در انتظار کاربران و توسعه‌دهندگان خواهد بود.

به‌دنبال افزایش محبوبیت ویژگی کراس‌پلی در بین کاربران،‌ شرکت اپیک گیمز اعلام کرد رابط کاربری (API) کراس‌پلی خود را به‌طور رایگان در اختیار توسعه‌دهندگان قرار خواهد داد.

گفته‌ می‌شود بازی Generation Zero قرار است بین پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس باکس وان و رایانه‌های شخصی به‌صورت کراس پلتفرم به اجرا در آید.

منتظر خبرهای جدید در این رابطه باشید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: