احتمال معرفی نسل بعدی کنسول‌های پلی‌استیشن و اکس باکس در سال ۲۰۱۹ میلادی

توسط حمیدرضا داوریان در ۱۳ دی ۱۳۹۷ , ۱۷:۴۰

طبق پیش‌بینی‌های آقای مت پیسکاتلا، کارشناس شرکت NPD، به نظر می‌رسد به زودی شاهد عرضه نسل بعدی کنسول‌های پلی‌استیشن و اکس‌باکس خواهیم بود. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

با توجه به شایعات زیادی که پیرامون عرضه نسل‌ بعدی کنسول‌های پلی‌استیشن و اکس‌باکس در سراسر اینترنت پخش شده است، احتمال معرفی این دو کنسول از سوی سونی و مایکروسافت در سال جاری دور از انتظار نخواهد بود. از طرفی به نظر می‌رسد کنسول‌های نسل هشتمی این دوشرکت یعنی اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ به پایان راه خود رسیده‌اند و نه‌تنها فروش آنها به شدت کاهش یافته، بلکه به نظر نمی‌رسد به راحتی قادر به اجرای عناوین آینده باشند.

اخیرا وبسایت GamingBolt، مصاحبه‌ای با آقای مت پیسکاتلا، کارشناس شرکت NPD انجام داده که طی آن، ایشان درمورد احتمال معرفی نسل‌ بعد کنسول‌های پلی‌استیشن و اکس‌باکس نیز توضیحاتی ارائه داد.

به نظرمن هر دوی این کنسول‌ها در سال ۲۰۱۹ معرفی شده و در سال ۲۰۲۰ روانه بازار خواهند شد. کنسول‌های نسل هشتمی نیز ظاهرا به پایان راه خود رسیده‌اند. انتظار من این است که این شرکت‌ها، کنسول‌های نسل جدید را با ویژگی‌های جدید و هیجان‌انگیز عرضه کنند.

آقای پیسکاتلا در پاسخ به این سوال که میزان فروش پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان را چه‌طور پیش‌بینی می‌کند، گفته است:

به نظرم هرچه جلوتر میرویم، کمتر شاهد قدرت‌نمایی کنسول‌های نسل هشتمی خواهیم بود و من فکر می‌کنم درصد فروش این دو کنسول حتی ممکن است به زیر ۱۰ درصد هم سقوط کند. هرچند هردوی این شرکت‌ها در ایالات متحده فروش موفقیت‌میزی داشته‌اند، اما هنوز هم فکر می‌کنم بهتر است این دو شرکت امسال را به عنوان یک سکوی پرتاب در نظر بگیرند و در سال ۲۰۲۰ با عرضه کنسول‌های خود همه را به وجد بیاورند. پیش‌بینی من از قیمت‌گذاری این دو شرکت هم به نوعی مثبت است و فکر می‌کنم این دو کنسول محبوب، قیمت معقولی نیز خواهد داشت.

سال ۲۰۱۸ هم برای پلی‌استیشن ۴ و هم برای ایکس‌باکس وان سالی توام با موفقیت بوده است. همه ما هیجان‌زده هستیم تا ببینیم کدام یک از این دو کنسول زودتر از سوی شرکت‌های سازنده معرفی و روانه بازار خواهند شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: