بازی Fortnite توانسته در سال ۲۰۱۸ بیشتر از ۲۹ کشور درآمد کسب کند

توسط عباس کشتکار در ۷ دی ۱۳۹۷ , ۱۹:۰۶

درآمد بازی Fortnite در سال ۲۰۱۸ در حدود ۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است که این مقدار بالاتر از درآمد ۲۹ کشور در سال ۲۰۱۷ برآورد شده است. در ادامه با دنیای‌ بازی همراه باشید.

وقتی کلمه Fortnite بر سر زبان می‌آید، باعث می‌شود عده‌ای از کاربران احساس خوبی پیدا کنند و عده‌ای دیگر هم حسابی آزرده خاطر شوند. با همه این‌ها هیچ‌کس نمی‌تواند موفقیت بی‌حد و حصر این بازی را در سال ۲۰۱۸ میلادی کتمان کند. شرکت «اپیک گیمز» در سال ۲۰۱۸ چیزی در حدود ۳ میلیارد دلار به هر شکل از طریق بازی معروف خود یعنی Fortnite  کسب کرده است. این گزارش مالی را TechCrunch منتشر کرده و فعلا اپیک گیمز این گزارش را تایید یا رد نکرده است.

۳ میلیارد دلار رقم بسیار بزرگی است؛ آن‌قدر بزرگ که برای درک کردن، این رقم را باید با در آمد سالیانه کشورها مقایسه نمود. براساس گزارش رسمی بانک جهانی در سال ۲۰۱۷ درآمد کل سالیانه ۲۹ کشور در جهان عددی کمتری از ۳ میلیارد دلاری است که بازی Fortnite در سال ۲۰۱۸ کسب کرده است. موضوع زمانی جدی‌تر می‌شود که جمع درآمد ۹ کشور انتهای لیست به میزان ۲.۵۵۷ میلیارد دلار ختم می‌شود و این یعنی ۹ کشور نتوانسته‌اند درآمدی به اندازه Fortnite داشته باشند.

البته، باید خاطر‌نشان کنیم که در این گزارش تنها سود خالص از فروش بازی قید شده است و در آن اشاره‌ای به بازاریابی، تعمیر و نگهداری سرور و دیگر هزینه‌های جاری نشده است. در نتیجه، روشن نیست که اپیک گیمز از بازی Fortnite دقیقا چه میزان درآمدزایی کرده است. شرکت اپیک گیمز در حال حاضر ۱۵ میلیارد دلار ارزش سهام دارد که بیشتر از تولید ناخالص ملی کشور جامائیکا است.

انتظار می‌رود به علت تعطیلات کریسمس و انتشار فصلی بعدی این بازی در کنار فروش بتل پس، در آینده بازی Fortnite فروش خود را به بالاتر از این مقدار برساند. در سال ۲۰۱۹ گزارش‌های رسمی از بازی توسط شرکت اپیک گیمز انتشار خواهد یافت و آن زمان ‌می‌توان ساده‌تر از آینده این بازی صحبت کرد.

توجه‌ داشته باشید که آینده Fortnite اصلا قابل پیش‌بینی نیست. در جریان آخرین اخبار این بازی شماری از افراد مشهور و معروف از این بازی به علت تقلید از حرکات نمایشی مخصوص خودشان، شکایت کرده‌اند. هرچند کارشناسان تردید دارند که این شکایات از نظر قانونی برای شرکت اپیک گیمز دردسر ایجاد کند.

بازی Fortnite از طریق پلتفرم‌های اندروید، iOS، نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفته است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: