استریمر بازی Fortnite، «نینجا»، استریمرها را با ورزشکاران حرفه‌ای مقایسه می‌کند

توسط تارخ ترهنده در ۴ دی ۱۳۹۷ , ۰۹:۰۰

استریمر شناخته‌شده بازی Fortnite یعنی Tyler Blevins ملقب به «نینجا» (Ninja) اخیرا استریمرهای بازی‌ها را با ورزشکاران حرفه‌ای مقایسه کرد. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

او اخیرا در برنامه تلویزیونی Jimmy Fallon’s The Tonight Show حضور پیدا کرد و «جیمی فلن» از او پرسید که چرا یک نفر باید بخواهد کسی را زمانی که دارد بازی‌های ویدیویی بازی می‌کند، تماشا کند؟ فلن به‌شخص گفت که از تماشای بازی کردن نینجا لذت می‌برد، اما گفت که در عین حال بسیاری از مردم نمی‌توانند تصور کنند که چرا باید یک نفر (استریمر) را موقع بازی کردن تماشا کرد. برای همین او از نینجا خواست تا به تماشاگران نشان دهد تماشای یک استریمر مشهور حین بازی کردن چه لذتی دارد وقتی که تماشاگر می‌تواند خودش برود و مشغول آن بازی بشود؟

نینجا در جواب فلن گفت:

چرا شما می‌خواهید بهترین بازیکنان فوتبال را حین بازی فوتبال تماشا کنید؟ یا بهترین بازیکنان هاکی را؟ چرا نمی‌روید و خودتان مشغول بازی نمی‌شوید؟

درست است که بازی‌های ویدیویی از بازی‌هایی چون هاکی و فوتبال بسیار راحت‌تر در دسترس بازیکنان و علاقه‌مندان‌شان قرار دارند؛ اما پاسخ نینجا به این سوال نیز نکته قانع‌کننده‌ای دارد زیرا این پاسخ بیشتر به تماشای بهترین بازیکنان حین انجام آن بازی اشاره می‌کند.

نینجا در ادامه گفت:

افراد بسیاری هستند که می‌گویند تو چرا بازی‌های ویدیویی را تماشا می‌کنی وقتی که خودت می‌توانی بروی و مشغول بازی شوی؟ در واقع هر کس بازی‌های ویدیویی را تماشا می‌کند تا اتفاقات و بازی‌هایی را ببیند که خودش نمی‌تواند آنها را انجام دهد یعنی بازی حرفه‌ای؛ همان‌طور که هاکی را تماشا می‌کنید تا بازی در سطح بالا و بسیار حرفه‌ای را ببینید.

گذشته از برنامه جیمی فلن، این‌که آیا استریمرها باید با ورزشکارهای حرفه‌ای مقایسه شوند بارها مطرح شده و توجه به این نکته که شرکت‌کنندگان مسابقات E-sports دارای برنامه‌های تمرینی سنگین و مرتبی هستند و میلیون‌ها تماشاگر را جذب خود می‌کنند هم از اهمیت بالایی در پاسخ به این سوال برخوردار است.

نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا می‌توان استریمرها و شرکت‌کنندکان مسابقات را با ورزشکاران حرفه‌ای مقایسه کرد؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: