بازی‌های ویدئویی NPD

ارزش بازار بازی‌های ویدئویی به ۹ میلیارد دلار رسید

توسط کسری نیاول در ۱۱ آذر ۱۳۹۷ , ۱۰:۳۱

آمارها نشان از پرداخت‌های قابل توجه بازیکنان در بازی‌های ویدئویی دارد. به تازگی شرکت NPD در طی گزارشی اعلام کرده است که در سه ماهه سوم سال میلادی ۲۰۱۸، کاربران بیش از ۹ میلیارد دلار که ۲۴ درصد نسبت به سال پیش افزایش یافته در بازی‌های ویدئویی هزینه کرده‌اند. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

از ماه جولای تا سپتامبر، فروش محتوای بازی‌ها ۲۵ درصد افزایش داشته و به ۸ میلیارد دلار رسیده است. تمامی دسته‌های محتوایی بازی‌های ویدئویی اعم از بازی‌ها، پرداخت‌های درون برنامه‌ای، DLC ها و حق اشتراک‌ها در این آمار لحاظ شده است. بازی‌های موبایل و محتوای دیجیتال نیز برای کنسول‌ها و پلتفرم‌های قابل حمل بیشتری نرخ رشد را داشته‌اند.

شرکت NPD عنوان کرده است که بازی‌های Candy Crush، Fortnite، NFL 19، اسپایدرمن و NBA 2K19 از جمله سودآورترین بازی‌ها در سال اخیر بوده‌اند. فروش سخت‌افزارها نیز ۱۱ درصد افزایش یافته و به ۷۳۷ میلیون دلار رسیده است. به گفته این شرکت، بازار بازی های ویدئویی در آمریکا روز به روز در حال رشد است. فروش لوازم جانبی نیز ۴۴ درصد افزایش یافته است که در این میان هدست‌ها و کارت‌های بازی‌ها بیشترین میزان فروش را داشته است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

x