گزارش باکس آفیس: «گرینچ» صدرنشین گیشه شد/ آغاز اکران «اُورلورد»

توسط امیرحسین صفری در ۲۳ آبان ۱۳۹۷ , ۲۱:۴۶

آخرین به‌روز رسانی جدول فروش اولین هفته‌ی ماه نوامبر در سینماهای آمریکا، فیلم انیمیشنیِ «گرینچ»، (The Grinch) جدیدترین محصول کمپانی یونیورسال را در جایگاه یک جدول، به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم هفته معرفی می‌کند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

باکس آفیس در دستان گرینچ

انیمیشن گرینچ این هفته طی اکران گسترده در بیش از ۴۱۰۰ سالن سینمایی، با ۶۷ میلیون فروش، آخرهفته‌ی قابل توجهی را به انتها رساند. فروش ۶۷ میلیون دلاری هفته‌ی اول جدیدترین محصول کمپانی یونیورسال این هفته در فهرست بزرگ‌ترین افتتاحیه‌های  ژانر انیمیشن ماه نوامبر در رده‌ی سوم قرار گرفت. در این فهرست، انیمیشن‌های «شگفت‌انگیزان» (Incredibles) و «یخ‌زده» (Frozen) به‌ترتیب با ۷۰.۴ و ۶۷.۳ در رده‌های اول و دوم قرار گرفته‌اند.

انتظار می‌رود پس از هفته‌ی افتتاحیه، موفقیت انیمیشن در هفته‌های پیش رو هم‌چنان ادامه داشته باشد. در بخش اکران سراسری هم این هفته گرینچ با اکران در بیش‌از ۲۰ کشور، ۱۳.۱ میلیون دلار به‌دست آورد. کشورهای انگلستان، نروژ و برزیل در مجموع با ۷.۳ میلیون دلار بیش‌ترین سهم فروش را به خود اختصاص دادند که البته از این میزان، اندکی بیش از ۶ میلیون دلار متعلق به فروش در بازار انگلستان است. با این‌جود، انیمیشن هنوز در بازارهای تعیین کننده‌ی فرانسه، استرالیا، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، مکزیک و البته بازارهای کلیدی آسیای شرقی مثل چین، ژاپن و کره جنوبی به اکران در نیامده است.

The Grinch

The Grinch

ناکامی اورلورد در شکست حماسه‌ی کولی!

پس از گرینچ، موزیکال/ بیوگرافی «حماسه‌ی کولی» (Bohemian Rhapsody) که با یک پله سقوط، در جایگاه دومین پرفروش جدول قرار گرفته، در ادامه‌ی موفقیت‌ هفته‌ی افتتاحیه، ۳۱.۲ میلیون دلار به مجموع خود اضافه کرد تا در پایان دومین هفته‌ی اکران‌اش به مجموع ۱۰۰ میلیون دلار رسیده باشد. در دیگر نقاط دنیا هم حماسه‌کولی با کسب ۱۸۵.۹ میلیون دلار فروش خارجی، به مجموع کلیِ ۲۸۶.۳ رسید.

در ادامه فیلم «اورلورد» (Overlord) هم این هفته به‌عنوان جدیدترین محصول کمپانی پارامونت، افتتاحیه‌اش را با ۱۰.۱ میلیون دلار به پایان رساند. اورولورد ۳۸ میلیون دلاری که با درجه‌بندی R در ژانر وحشت به تولید رسیده است، در افتتاحیه‌ی جهانی‌اش هم ۹.۲ میلیون دلار فروخت و نهایتاً مجموع کلی فروش را به ۱۹.۴ میلیون دلار رساند.

Overlord

Overlord

سقوط فندق‌شکن

فانتزی «فندق‌شکن و چها قلمرو» (The Nutcracker and the Four Realms) اما پس از حضور یک هفته‌ای‌اش در دومین جایگاه جدول فروش، این هفته با رشد منفی بیش از ۵۰ درصد، دو پله سقوط کرد و پس از اورلورد، در چهارمین جایگاه جدول فروش قرار گرفت. فندق‌شکن و چهار قلمرو که با بودجه‌ی ۱۲۰ میلیونی به تولید رسیده، مبلغ ۱۰ میلیون دلار را به‌عنوان فروش آخر هفته به ثبت رساند تا در کنار فروش ۶۱ میلیون دلاری بازارهای خارجی، به مجموع سراسری ۹۷.۶ میلیون اکتفا کند. ثبت فروش ۹۷.۶ میلیون دلار برای فندق‌شکن در حالی است که این فیلم هم‌چنان بیش‌ از ۲۳.۵ میلیون دلار با هزینه‌ی ساخت‌اش فاصله دارد.

در ادامه عنوان «ستاره‌ای متولد شده است» (A Star is Born) هم این هفته به‌عنوان آخرین فیلم از پنج فیلم پرفروش برتر جدول، ۸.۱ میلیون دلار به مجموع شش هفته‌ی اکران‌اش  اضافه کرد؛ به این ترتیب، فیلم این هفته باگذشت بیش‌ از ۴۰ روز از اکران داخلی‌اش، مجموع ۱۷۸.۱ میلیون دلار به ثبت رسانده است.

درام موزیکال ستاره‌ای متولد شده است در سایر بازارهای جهانی هم تاکنون موفق عمل کرده و این آخرهفته با ثبت مجموع خارجی ۱۴۵.۸ میلیون دلار، توانست فروش کلی فیلم را به مبلغ قابل توجه ۳۲۴.۶ میلیون دلار برساند.

عنوان «دختری در تار عنکبوت» (The Girl in the Spider’s Web) ششمین پرفروش جدول و سومین تازه‌اکران هفته‌ی اول ماه نوامبر است. محصول جدید کمپانی سونی که در ژانر تریلر/ جنایی و با بودجه‌ی ۳۸ میلیون دلار به تولید رسیده، این آخر هفته با اکران در بیش از ۲۹۰۰ سالن سینمایی، ۷.۸ میلیون دلار فروخت. این فیلم در بخش اکران بین‌الملل هم به ۸ میلیون دلار رضایت داد تا فروش کلی فیلم را به ۱۶.۸ میلیون دلار برساند.

The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider’s Web

گرینچ

فیلم انیمیشنی گرینچ که به‌صورت مشترک توسط چین و آمریکا به تولید رسیده، روایت‌گر زندگی موجودی به‌نام گزینچ است. گرینچ موجودی سبز رنگ و فضائی است که شدیداً از کریسمس متنفر است. این تنفر احتمالاً از خاطرات بدی که از جشن کریسمس دارد ناشی می‌شود. در هر صورت کریسمس فرا رسیده و گرینچ به سبب تنفری که دارد، تصمیم می‌گیرد تا با آزار و اذیت مردم، جشن کریسمس‌ـشان را خراب کند. این انیمیشن بر اساس کتابی با عنوان «گرینچ چطور کریسمس را دزدید؟» به تولید رسیده است. در این فیلم، «بندیکت کامبربچ» صداپیشگی شخصیت گرینچ را بر عهده دارد.

ارباب

عنوان ترسناک/ هیجانی ارباب به تهیه کنندگی «جی جی آبرامز» تصویرکر ماجرایی متفاوت از جنگ جهانی دوم است. ۶ ژوئن سال ۱۹۴۴ نیروهای جبهه‌ی متفقین به نورماندی وارد می‌شوند. در همین حین گروهی از چتر بازان آمریکایی تدارک حمله‌ای به جبهه‌ی دشمن را دیده و در آستانه خطوط دشمن فرود می‌آیند اما خود را در مقابل نازی‌هایی می‌بینند که تحت آزمایش‌ قرار گرفته و به موجودات فرازمینی وحشتناکی تبدیل شده‌اند.

دختری در تار عنکبوت

جنایی/ مهیج دختری در تار عنکبوت نسخه‌ای بازراه‌اندازی از فیلمی تحت عنوان «دختری با خالکوبی اژدها» محصول ۲۰۱۱ به کارگردانی فده آلوارز به تولید رسیده است. فیلم‌نامه‌ی دختری در تار عنکبوت بر پایه رمانی به همین نام نوشته شده و روایت ماجرای یک خبرنگار و هکری جوان است که در تلاش برای فاش کردن یک سری حقایق، خود را در درون شبکه‎ای از جاسوسان، مجرمان سایبری و افراد فاسد دولتی می‎یابند.

جدول فروش ۲۲ آبان ۹۷ (۱۲ نوامبر ۲۰۱۸)

رتبه
رتبه هفته گذشته
عنوان فیلم
تهیه کننده/ ناشر
فروش آخر هفته
تغییرات میزان فروش
تعداد سالن‌ها/ تغییرات تعداد سالن‌ها
متوسط فروش هر سینما
مجموع فروش
بودجه
هفته‌های اکران
۱ N Dr. Seuss’ The Grinch (2018) Uni. $۶۷,۵۷۲,۸۵۵ ۴,۱۴۱ $۱۶,۳۱۸ $۶۷,۵۷۲,۸۵۵ $۷۵ ۱
۲ ۱ Bohemian Rhapsody Fox $۳۱,۲۰۱,۵۶۸ -۳۸.۹% ۴,۰۰۰ $۷,۸۰۰ $۱۰۰,۳۶۲,۱۱۶ $۵۲ ۲
۳ N Overlord Par. $۱۰,۲۰۲,۱۰۸ ۲,۸۵۹ $۳,۵۶۸ $۱۰,۲۰۲,۱۰۸ $۳۸ ۱
۴ ۲ The Nutcracker and the Four Realms BV $۱۰,۰۸۶,۸۶۹ -۵۰.۴% ۳,۷۶۶ $۲,۶۷۸ $۳۵,۷۷۸,۴۰۳ $۱۲۰ ۲
۵ ۴ A Star is Born (2018) WB $۸,۱۰۵,۱۶۳ -۲۶.۳% ۲,۸۴۸ -۵۸۳ $۲,۸۴۶ $۱۷۸,۱۱۵,۵۵۱ $۳۶ ۶
۶ N The Girl in the Spider’s Web: A New Dragon Tattoo Story Sony $۷,۸۱۰,۱۱۲ ۲,۹۲۹ $۲,۶۶۶ $۷,۸۱۰,۱۱۲ $۴۳ ۱
۷ ۳ Nobody’s Fool Par. $۶,۶۳۶,۲۴۲ -۵۱.۷% ۲,۴۶۸ $۲,۶۸۹ $۲۴,۳۷۲,۳۵۰ $۱۹ ۲
۸ ۶ Venom (2018) Sony $۴,۹۱۵,۳۷۸ -۳۷.۶% ۲,۳۵۱ -۷۱۶ $۲,۰۹۱ $۲۰۶,۲۹۸,۹۸۱ $۱۰۰ ۶
۹ ۵ Halloween (2018) Uni. $۳,۹۹۸,۸۸۵ -۶۳.۱% ۲,۷۱۷ -۱,۰۵۸ $۱,۴۷۲ $۱۵۶,۹۶۸,۷۳۰ $۱۰ ۴
۱۰ ۱۰ The Hate U Give Fox $۲,۰۵۱,۳۶۳ -۳۸.۸% ۱,۱۰۸ -۳۹۹ $۱,۸۵۱ $۲۶,۶۸۷,۲۴۶ $۲۳ ۶
دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: