کاربران PlayStation در شیکاگو به‌زودی مجبور به پرداخت مالیات خواهند بود

توسط هومن فلاحی در ۲۲ آبان ۱۳۹۷ , ۱۷:۲۲

به‌علت وضع قوانین جدید مالیاتی در شهر شیکاگو واقع در ایالت ایلنوی، به‌زودی کاربران شبکه‌ی پلی‌استیشن در این شهر مجبور به پرداخت مالیات خواهند بود. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

با اعمال این قوانین که اخیرا در سیستم مالیاتی این شهر وضع شده است، شهروندان علاوه بر مالیات‌های معمول باید نوعی مالیات دیجیتالی نیز بپردازند. شهروندان این شهر هم‌اکنون برای خرید بلیط‌های اینترنتی و خریدهای آنلاین با نوع جدیدی از مالیات روبرو هستند و حال پس از سرویس‌های استریمینگ موسیقی و فیلم Spotify و Netflix اکنون این قوانین به شبکه پلی‌استیشن نیز راه یافته است.

بر اساس گزارشی که وب‌سایت USGamer به‌تازگی منتشر کرده است، کاربران شیکاگویی از فردا یعنی ۱۴ نوامبر برای تمامی خریدهای خود در PlayStation Store مجبور به پرداخت ۹ درصد مالیات خواهند بود. علاوه بر محصولات PS Store، کاربران برای عضویت و یا تمدید اشتراک خود در سرویس‌هایی مانند PlayStation Plus, PlayStation Now, PlayStation Vue, Playstation Music و PlayStation Video نیز مشمول این قانون خواهند شد.

پیش از این نیز و در سال ۲۰۱۶ در پی وضع قوانین مالیاتی جدید در شهر نیویورک، سونی پرداخت مالیات را در شبکه‌ی پلی‌استیشن این شهر در خریدهای کاربران اجباری کرد.

البته به‌طور کلی قوانین مالیاتی در شهر شیکاگو به‌هیچ عنوان محبوب نیستند و حال وضع این قوانین مالیاتی دیجیتالی جدید در شهر شیکاگو با مخالفت‌های فراوانی روبرو شده و همچنان درگیری میان شهروندان و سیاستمداران این شهر ادامه دارد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: