تاباتا Square Enix را ترک کرد

توسط تارخ ترهنده در ۲۰ آبان ۱۳۹۷ , ۲۱:۱۲

طی دو روز گذشته، خبر این‌که هاجیمه تاباتا (Hajime Tabata) شرکت Square Enix را ترک کرده همه جا را فرا گرفته. در این پست گزارشی مختصر از کارنامه‌ی کاری تاباتا و چگونگی جدایی‌اش از Square Enix را مطالعه می‌کنید. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

دو روز پیش یعنی در روز جمعه، ۹ نوامبر ۲۰۱۸، طبق معمول طرفداران سری فاینال فانتزی منتظر استریم زنده‌ای بودند که درباره‌ی محتواهای اضافی آینده عنوان Final Fantasy XV توضیح می‌داد. این استریم که توسط کارگردان برند فاینال فانتزی، Akio Ofuji، اجرا شد برخلاف انتظارات طرفداران صرفا یک استریم عادی برای انتشار اطلاعات از بسته الحاقی بعدی FFXV نبود و اخبار نه‌چندان خوشایندی را در بر خود داشت. در این استریم اعلام شد که سه عدد از بسته‌های الحاقی این بازی لغو شده و کارگردان این بازی و یکی از اعضای کلیدی شرکت Square Enix دیگر قرار نیست به کار خود در این شرکت ادامه دهد.

قرار بود که تا بهار سال ۲۰۱۹ میلادی، سه بسته الحاقی دیگر با محوریت بر سه شخصیت Noctis ،Aranea ،Lunafreya و Ardyn منتشر شود که همه‌ی آنها جز بسته الحاقی Ardyn لغو شده‌اند. این تصمیمی است که Square Enix برای تولید و توسعه این بسته‌های الحاقی گرفت و صلاح دیده که آنها توسعه پیدا نکنند. براساس تصمیمات و بازنگری کلی که شرکت Square Enix انجام داد، در استریم مذکور مشخص شد که هاجیمه تاباتا نیز این شرکت را ترک کرده است. تاباتا نقش بسیار مهمی در توسعه پروژه‌های این شرکت به‌خصوص سری فاینال فانتزی داشت، اما براساس تصمیم اتخاذ شده، او دارد شرکت Luminous Productions را نیز ترک می‌کند تا شرکت خودش را تاسیس کند. در ادامه توضیحات تاباتا درباره‌ی این تصمیم‌اش را می‌توانید مطالعه کنید که در قالب یک نامه منتشر شده:

تقدیم به تمامی کسانی که دارند این برنامه را تماشا می‌کنند: سلام، من تاباتا هستم.

تقریبا دو سال تمام از انتشار FFXV گذشته است. من معتقدم تنها دلیلی که باعث شد ما بتوانیم تا این‌جا بیاییم، وجود شما طرفداران وفادار بوده. من با تمام وجودم از شما متشکرم.

من امروز گرفته‌ام که می‌بایست به شما بگویم. من، هاجیمه تاباتا، من از پست خود در Square Enix و Luminous Productions در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸ استعفا داده‌ام.

من طی همکاری‌ام با Square Enix تجارب زیادی به‌دست بیاورم. هر عنوانی که فرصت کار کردن روی آن را داشتم بخشی از تجربه‌ام بوده. هر چند، توسعه FFXV پروژه‌ای متفاوت برای من بود و تمام تلاشم را برای توسعه آن کردم. پس فرصت را غنیمت شمردم تا کناره‌گیری‌ام از FFXV را اعلام کنم.

درباره‌ی آینده و کارهایی که می‌خواهم انجام دهم نیز باید بگویم که پروژه‌ای در دست کار دارم که امیدوارم بتوانم به‌خوبی از پس چالش آن بعد از FFXV بربیایم. به همین دلیل، تصمیم گرفتم تا کسب و کار خودم را راه‌اندازی کنم تا به هدف‌ام دست پیدا کنم.

در حالی که توسعه بسته الحاقی Ardyn ادامه پیدا می‌کند و Luminous Productions نیز روی پروژه جدیدی کار می‌کند، فرصت را مناسب این دیدم که کار را به نسل جدید و همکاران قابل اعتماد و با استعدادم بسپارم. من به این باور دارم که آنها آثار فوق‌العاده‌ای را خلق می‌کنند.

از این روز به بعد، من در کنار شما طرفداران به Square Enix و Luminous Productions انرژی می‌دهم و از آنها حمایت می‌کنم تا به کارشان به‌خوبی ادامه دهند. در آخر دوست دارم از تمامی شما که از من و از FFXV حمایت کردید تشکر کنم.

هاجیمه تاباتا

طبق گفته‌های Ofuji، لغو شدن بسته‌های الحاقی FFXV باعث می‌شود نیروی کار بیشتری روی پروژه جدید Luminous Productions متمرکز شوند که یک عنوان AAA جدید است.

با احتساب این پروژه ‌AAA، شرکت Square Enix دارد روی پروژه‌های AAA زیادی کار می‌کند؛ یک بازی در سبک تیراندازی که توسط People Can Fly ساخته می‌شود و Babylon’s Fall که توسط PlatinumGames. در ضمن، پروژه موردانتظار Avengers را هم نادیده می‌گیریم!

اگر می‌خواهید این استریم جنجالی را تماشا کنید، از طریق این لینک می‌توانید به تماشای آن بنشینید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: