گزارش باکس آفیس: یکه‌تازیِ «حماسه‌ی کولی» در هفته‌ی ناآرام گیشه!

توسط امیرحسین صفری در ۱۶ آبان ۱۳۹۷ , ۱۴:۴۴

آخرین گزارش از وضعیت فروش فیلم‌های هفته‌ی اول ماه نوامبر، سه عنوان تازه‌اکران را در پنج برترِ جدول فروش هفته نشان می‌دهد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

 Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

گیشه در تسخیر تازه‌اکران‌ها

«حماسه‌ی کولی» (Bohemian Rhapsody) در جایگاه پرفروش‌ترین فیلم اولین هفته‌ی ماه نوامبر، این هفته با اکران گسترده در بیش از ۴۰۰۰ سالن سینمایی، ۵۵ میلیون دلار به‌دست آورد تا در همان هفته‌ی افتتاحیه، بودجه‌ی ۵۲ میلیون دلاری‌‌اش را جبران کرده باشد. پس از افتتاحیه‌ی ۶۰ میلیون دلاریِ فیلم «بچه‌های ناف کامپتون» (Straight Outta Compton)، این بزرگترین افتتاحیه‌ی یک فیلم موزیکال/ بیوگرافی در سراسر تاریخ سینما است. حماسه‌ی کولی البته این‌هفته در اکران بین‌الملل هم به فروش قابل توجه ۹۴ میلیون دلار دست پیدا کرد و با احتساب فروش داخلی در سینماهای آمریکای شمالی، مبلغ ۱۴۹ میلیون دلار را به ثبت رساند.

در ادامه فانتزی/ ماجراجویی «فندق‌شکن و چهار قلمرو» (The Nutcracker and the Four Realms)، دیگر تازه اکران جدول فروش، این هفته با ۳۳ میلیون دلار کم‌تر از راپسودی بوهمی، ۲۱ میلیون دلار فروخت و در جایگاه دومین پرفروش هفته قرار گرفت. این میزان در کنار فروش ۳۹ میلیون دلاری فیلم در بازارهای جهانی، به مبلغ نسبتاً قابل قبول ۶۰ میلیون دلار رسید.

پس از فندق‌شکن و چهار قلمرو، «هیچ‌کس احمق نیست» آخرین تازه‌اکران پنج برتر هفته است. جدیدترین محصول کمپانی پارامونت این هفته افتتاحیه را با ۱۴ میلیون دلار به پایان برد تا در سومین جایگاه جدول فروش هفته جا خوش کند. کمدی هیچ‌کس احمق نیست که با بودجه‌ی ۱۹ میلیون دلار به تولید رسیده است، این هفته در بازار جهانی به‌صورت خفیف به اکران درآمد و ۲۰۰ هزار دلار از اکران خارجی‌اش کسب کرد.

 Nobody's Fool

Nobody’s Fool

باشگاه ۲۰۰ میلیون دلاری‌ها!

در ادامه دو عنوان «ستاره‌ای متولد شده‌است» (A Star Is Born) و «هالووین» (Halloween) با ۲ و ۴ پله سقوط نسبت به هفته‌ی گذشته و حضور در جایگاه‌های چهارم و پنجم جدول، به‌ترتیب ۱۱ و ۱۰.۸ میلیوم دلار به مجموع خود اضافه کردند. به این ترتیب ستاره‌ای متولد شده است در مجموع پنج هفته‌ی اکران‌اش ۱۶۵.۵ میلیون دلار به‌دست آورد و با احتساب فروش خارجی ۱۳۰ میلیون دلاری‌اش مجموع سراسری ۲۹۶.۴ میلیون دلار را به ثبت رساند.
هالووین هم در وضعیتی نسبتاً مشابه این هفته به مجموع ۱۵۰.۹ میلیون دلار دست پیدا کرد. این فیلم در مجموع فروش بازارهای خارج از آمریکای شمالی، طی سه هفته‌ی اکران‌اش به ۲۳۰.۳ میلیون دلار رسید.

حماسه‌ی کولی

موزیکال/ بیوگرافی حماسه‌ی کولی ماجرای «فرد مرکوری» (Freddie Mercury)، وکالیست اصلی یک گروه موزیک راک تحت عنوان «کویین» (Queen) را روایت می‌کند؛ و به یکی از اجراهای درخشان آن‌ها در سال ۱۹۸۵ می‌پردازد.
در حماسه‌ی کولی که به کارگردانی «برایان جی سینگر» (Bryan Jay Singer) به تولید رسیده، «رامی مالک» (Rami Malek)، ستاره‌ی این روز‌های سریال «مستر روبات» (Mr. Robot) در نقش فردی مرکوری به ایفای نقش پرداخته است.

 The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

فندق‌شکن و چهار قلمرو

ماجرای لایو-اکشن فندق‌شکن و چهار قلمرو اقتباسی مستقیم از داستان معروف فندق‌شکن است که در آن «منکنزی فوی» نقش دختری به‌نام کلارا را بازی می‌کند. کلارا در آستانه‌ی جشن کریسمس راهی یک دنیای فانتزی شده که در آن چالش‌های جذابی قرار است رقم بخورد!
«مورگان فریمن» (Morgan Freeman) و «کایرا نایتلی» (Keira Knightley) از جمله‌ی دیگر بازیگران شاخص جدیدترین اثر سینمایی کمپانی دیزنی به‌شمار می‌روند.

هیچ‌کس احمق نیست

کمدی هیچ‌کس احمق نیست، روایت‌گر داستان زنی است که به‌تازگی از زندان آزاد شده و در دیدار با خواهرش متوجهِ رابطه‌ی او با یک مرد نامناسب می‌شود. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی «تایلر پری» (Tyler Perry) و در ژانر کمدی به تولید رسیده است.

جدول فروش ۱۵ آبان ۹۷ (۵ نوامبر ۲۰۱۸)

رتبه
رتبه هفته گذشته
عنوان فیلم
تهیه کننده/ ناشر
فروش آخر هفته
تغییرات میزان فروش
تعداد سالن‌ها/ تغییرات تعداد سالن‌ها
متوسط فروش هر سینما
مجموع فروش
بودجه
هفته‌های اکران
۱ N Bohemian Rhapsody Fox $۵۱,۰۶۱,۱۱۹ ۴,۰۰۰ $۱۲,۷۶۵ $۵۱,۰۶۱,۱۱۹ $۵۲ ۱
۲ N The Nutcracker and the Four Realms BV $۲۰,۳۵۲,۴۹۱ ۳,۷۶۶ $۵,۴۰۴ $۲۰,۳۵۲,۴۹۱ ۱
۳ N Nobody’s Fool Par. $۱۳,۷۴۳,۱۱۱ ۲,۴۶۸ $۵,۵۶۹ $۱۳,۷۴۳,۱۱۱ $۱۹ ۱
۴ ۲ A Star is Born (2018) WB $۱۱,۰۰۳,۰۸۳ -۲۱.۶% ۳,۴۳۱ -۴۷۳ $۳,۲۰۷ $۱۶۵,۵۳۷,۶۴۹ $۳۶ ۵
۵ ۱ Halloween (2018) Uni. $۱۰,۸۳۰,۸۶۵ -۶۵.۵% ۳,۷۷۵ -۲۱۵ $۲,۸۶۹ $۱۵۰,۲۲۴,۵۷۰ $۱۰ ۳
۶ ۳ Venom (2018) Sony $۷,۸۷۷,۱۷۴ -۲۶.۱% ۳,۰۶۷ -۵۰۰ $۲,۵۶۸ $۱۹۸,۶۹۰,۵۲۲ $۱۰۰ ۵
۷ ۸ Smallfoot WB $۳,۸۶۱,۶۷۲ -۱۸.۹% ۲,۰۰۲ -۶۶۰ $۱,۹۲۹ $۷۷,۵۴۰,۹۷۳ ۶
۸ ۴ Goosebumps 2: Haunted Halloween Sony $۳,۷۷۳,۷۲۰ -۴۸.۲% ۲,۸۲۸ -۸۹۵ $۱,۳۳۴ $۴۳,۹۰۶,۰۳۶ $۳۵ ۴
۹ ۵ Hunter Killer LG/S $۳,۵۲۸,۱۲۹ -۴۷.۰% ۲,۷۲۰ $۱,۲۹۷ $۱۲,۹۶۸,۲۴۵ ۲
۱۰ ۶ The Hate U Give Fox $۳,۳۵۳,۴۲۲ -۳۴.۳% ۱,۵۰۷ -۸۶۸ $۲,۲۲۵ $۲۳,۴۱۴,۳۴۶ $۲۳ ۵
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: