سونی پلی استیشن 4 playstation plus

کنسول پلی استیشن ۴ شرکت سونی تاکنون بیش از ۸۶ میلیون دستگاه فروش داشته است

توسط کسری نیاول در ۱۱ آبان ۱۳۹۷ , ۱۳:۱۰

به تازگی شرکت سونی میزان کلی فروش کنسول پلی استیشن ۴ را منتشر کرد. علاوه بر این، سونی میزان فروش نرم‌افزارها و میزان حق اشتراک‌های Playstation Plus را نیز در آخرین گزارش مالی خود منتشر کرده است. این گزارش که پندی پیش منتشر شده بود، حاکی از فروش بیش از ۸۶ میلیونی این کنسول دارد. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

گزارش مالی منتشر شده توسط شرکت سونی تا حد زیادی تصویری از تجارت پلی استیشن به کاربران می‌دهد. با وجود اینکه فروش این کنسول اخیرا کاهش پیدا کرده است اما آمار فروش این دستگاه آنقدر زیاد است که این کاهش در فروش به چشم نمی‌آید. در سه ماه منتهی به ماه سپتامبر، نزدیک به ۴ میلیون دستگاه پلی استیشن ۴ فروخته شده است که نسبت به سال پیش ۳۰۰ هزار دستگاه کمتر است.

کنسول PS4 تاکنون بیش از ۸۶ میلیون دستگاه فروش داشته است و قرار است که تا سال آینده مالی این مقدار به ۱۰۰ میلیون برسد. در نتیجه عملکرد قوی شرکت سونی و پلی استیشن، به نظر می‌رسد که در سال مالی آتی ۱۷.۵ میلیون دستگاه از این کنسول به فروش برسد. در قسمت بازی‌های نیز می‌توان در مجموع گفت که افزایش ۲۷ درصدی در سود حال از عرضه بازی‌ها را نسبت به قبل شاهد هستیم.

نرم‌افزارهای پلی استیشن در سال گذشته ۷۵.۱ میلیون نسخه فروش داشته‌اند که نسبت به سال گذشته ۵.۴ میلیون نسخه بیشتر است. از این میان، ۲۸ درصد سهم نسخه‌های دیجیتالی است که نسبت به سه ماهه اول سال مالی گذشته ۴۳ درصد کاهش داشته است. گرچه سونی میزان فروش کلی بازی اسپایدرمن را منتشر نکرده است اما تخمین زده می‌شود که در سه روز اول عرضه این بازی، بیش از ۳.۳ میلیون نسخه فروش داشته است.کاربران Playstation Plus نیز نسبت به گذشته افزایش یافته‌اند. حال کاربران این سرویس ۳۴.۳ میلیون نفر هستند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: