کنترلرهای اکس‌باکس مخصوص تلفن‌های هوشمند در راه توسعه پروژه xCloud در دست است

توسط تارخ ترهنده در ۸ آبان ۱۳۹۷ , ۱۵:۰۱

اخیرا اخبار پروژه xCloud مایکروسافت که بر سیستم استریم بازی‌ها روی دستگاه‌های قابل حمل متمرکز است را پوشش دادیم و حال به‌نظر می‌رسد مایکروسافت در دست ساخت کنترلر مخصوص تلفن‌های هوشمند است؛ در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

بازی با تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های قابل حمل چون تبلت‌ها با لمس صفحه‌های نمایشگر آنان ممکن است، اما این نوع کنترل و تجربه بازی جواب‌گوی نیاز گیمرهای کنسول‌های بازی و بیایید بگوییم «بازی‌های غیرموبایلی» نیست. براساس تصاویر منتشر شده و طراحی‌هایی که مایکروسافت انجام داده، این دسته مخصوص تلفن‌های هوشمند با کیفیت یکسانی چون دسته خود کنسول اکس‌باکس وان کار می‌کند و قابلیت جدا شدن به دو قسمت را دارد تا هر قسمت به یک ضلع تلفن همراه متصل شود. همان‌طور که در تصویر زیر نیز می‌بینید، این دسته بازی نیز شارژی است و بعد از مدتی استفاده باید شارژ شود.

گفته‌های مایکروسافت درباره‌ی این کنترلر و پروژه xCloud:

به همان شکل که تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها فراگیر شده‌اند، بازی کردن با آنها «موبایل گیمینگ» نیز فراگیر شده است. بازی با این دستگاه‌ها، طبیعتا با کنترل‌های لمسی صورت می‌گیرد؛ اما بسیاری از بازی‌ها (ی غیر موبایلی) را با چنین کنترل‌هایی نمی‌توان تجربه کرد. سیستم‌هایی چون سیستم AdaptControl نیز با ارایه‌ی کنترلرهای مجازی و دکمه‌های لمسی خیلی رضایت‌بخش نیستند.

دستگاه‌های قابل حمل مخصوص بازی «موبایل گیمینگ» چون PSP سونی، Nintendo 3DS نینتندو و نینتندو سوییچ پلتفرم‌هایی هستند که بر این محدودیت‌های سیستم‌های کنترل بازی مسلط شدند و از آنها عبور کردند. موفقیت نینتندو سوییچ نشان‌دهنده‌ی همین مهم است. البته، برخی محصولات ارزان‌تر از نینتندو سوییچ هستند که می‌توانند تلفن همراه خودتان را تبدیل به کنترلر بازی کنند؛ محصولاتی چون ION iCade mobile ،GameCase ،GameVice و محصولات Moga. هر چند، ساختار این محصولات به‌شکلی است که آنها برای کاربران انعطاف‌پذیر و راحت نیستند.

به‌نظر می‌رسد که هدف مایکروسافت کاربرپسند بودن و راحت بودن کنترلر xCloud است که به‌راحتی و هر زمانی بتوان از آن استفاده کرد.

نظر شما درباره‌ی این کنترلر و پروژه xCloud چیست؟ آیا استریم بازی روی چنین دستگاه‌هایی آینده صنعت بازی است؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: