کنسول اکس‌باکس

اولین گزارش تجاری سال ۲۰۱۹: رشد ۹۵٪ فروش کنسول اکس‌باکس و سهام بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت

توسط تارخ ترهنده در ۶ آبان ۱۳۹۷ , ۱۷:۱۶

مایکروسافت اولین گزارش تجاری سال مالی ۲۰۱۹ میلادی را منتشر کرد و همه چیز حاکی از افزایش چشمگیر عملکرد تجاری بخش گیمینگ این شرکت است؛ در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

با این‌که کنسول اکس‌باکس وان اکس در نیمه‌ی دوم سال مالی ۲۰۱۸ در بازار توزیع شد، در سه ماه اول سال جاری مالی، مایکروسافت با رشد ۹۵٪ فروش سخت‌افزار یا کنسول‌های اکس‌باکس مواجه شده است.

سهام بخش گیمینگ مایکروسافت که حاصل از سود فروش محصولات و سرویس‌های اکس‌باکس است نیز شاهد رشد ۴۴٪ شده. رشد ۳۶٪ سود حاصل از فروش بازی‌های Third-Party نیز شامل حال شرکت مایکروسافت و کنسول اکس‌باکس شده است.

سهام بخش گیمینگ مایکروسافت هم‌اکنون ۲.۷ میلیارد دلار است که در مقایسه با ۱.۹ میلیارد دلار سال گذشته رشد قابل توجهی است.

کاربران شبکه اکس‌باکس لایو نیز هم‌اکنون به ۵۷ میلیون کاربر می‌رسند که در مقایسه با ۵۳ میلیون کاربر در همین موقع از سال گذشته، می‌توان رشد این قسمت مهم از بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت را نیز متوجه شد.

به‌طور کلی، بخش اکس‌باکس در شرکت مایکروسافت، سال به سال شاهد رشد ۱۵٪ سهام خود بوده که هم‌اکنون به ۱۰.۷ میلیارد دلار رسیده است.

سود سهام کلی شرکت نیز دارای رشدی ۱۹٪ بوده که هم‌اکنون ۲۹.۱ میلیارد دلار است و در کنار آن، رشد درآمد از اینترنت این شرکت نیز شاهد رشد ۴۷٪ بوده که هم‌اکنون ۸.۸۲ میلیارد دلار است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: