تعداد کاربران Steam در چین از مرز ۳۰ میلیون نفر عبور کرد

توسط سید هادی هادیان در ۱ آبان ۱۳۹۷ , ۱۰:۰۰

تعداد کاربران Steam در چین که یکی از بزرگترین بازارهای بازی های ویدئویی است، از مرز ۳۰ میلیون کاربر عبور کرده است. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

Daniel Ahmad تحلیل‌گر Niko Partners، در توییتر خود اذعان کرد که در حال حاضر Steam در چین بیش از ۳۰ میلیون کاربر دارد.

Ahmad اعتقاد دارد که افزایش دسترسی به بازی‌های بومی، قیمت‌گذاری منطقه‌ای و روش‌های پرداخت راحت‌تر در Steam،  باعث رشد این شبکه شده است. با توجه به این که استیم دسترسی به همه‌ی بازی‌های خود را برای کاربران چینی‌اش آزاد گذاشته، آنها به برخی عناوین که در چین ممنوع هستند نیز دسترسی دارند و این مساله نیز به رشد و افزایش فروش کمک کرده است.

این خبر خوبی برای توسعه‌دهندگان بازی بومی چین است، زیرا در حال حاضر یک بازار قابل اعتماد برای آنها در چین به وجود آمده. در چند روز اخیر، Steam بازی‌هایی را که در درجه اول برای مخاطبان چینی ساخته می‌شود، به فروش می‌رساند. به عنوان مثال، زبان‌های غیر از چینی ساده‌سازی شده را ارائه نمی‌دهد. بازی‌هایی مانند Scroll of Taiwu و Chinese Parents که هر دو عناوین مستقل هستند، موفق به کسب موفقیت در این پلتفرم شده‌اند.

اسب تروای Steam در چین Dota 2 بوده است، اما اکنون پیشرفت خوبی نسبت به گذشته داشته است.

این عالی است که بتوان زمینه رشد این سیستم را مهیا کرد، اما همچنان باید منتظر ماند و دید که آیا نسخه چینی Steam موفقیت مشابهی که در زمان انتشار داشت را پیدا خواهد کرد یا خیر. این نسخه به احتمال زیاد به شدت با سانسور مواجه خواهد شد که می‌تواند بعضی از مخاطبان‌اش را از دست بدهد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: