گزارش باکس آفیس: صدرنشینی «ونوم» برای دومین هفته‌ی متوالی/ آغاز اکران «نخستین انسان»

توسط امیرحسین صفری در ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , ۱۰:۵۰

این هفته در آخرین گزارش فروش هفته‌ی اخیر سینمای آمریکا، «ونوم» (Venom) برای دومین هفته‌ی متوالی مجدداً در صدر جدول فروش قرار گرفت. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

ونوم و ستاره‌ای متولد شده است هم‌چنان در صدر گیشه

اکشن ابرقهرمانی ونوم این هفته با ۵۶ درصد رشد منفی فروش و با در اختیار داشتن تمامی سالن‌‌های هفته‌ی افتتاحیه، به ۳۵ میلیون دلار فروش آخر هفته بسنده کرد تا برای دومین هفته‌ی متوالی، در صدر جدول پرفروش‌ترین عناوین سینمای آمریکا جا خوش کند.

Venom

ونوم که با بودجه‌ی عظیم ۱۰۰ میلیون دلاری به تولید رسیده، این هفته در مجموع فروش داخلی به مبلغ قابل توجه ۱۴۲ میلیون دلار دست پیدا کرد.  این رقم با احتساب فروش ۲۳۵ میلیون دلاری فیلم در بازارهای خارجی، به مجموع جهانی شگفت‌انگیز ۳۷۷.۴ میلیون دلار در دو هفته رسید! درام موزیکال «ستاره‌ای متولد شده است» (A Star Is Born) هم این هفته با ۲۲ سالن سینمایی بیش‌تر ۲۸.۴ میلیون دلار به مجموع خود اضافه کرد تا در دومین هفته‌ی اکران‌اش، ضمن حضور مجدد در دومین جایگاه جدول فروش، به مجموع دو هفته‌ایِ ۹۴.۶ میلیون دلار دست پیدا کند.

درام علمی/ تخیلی «نخستین انسان» (First Man) اولین تازه‌اکران هفته‌ی دوم ماه اکتبر است. نخستین انسان که به بودجه‌ی نسبتاً بزرگ ۵۹ میلیون دلار به تولید رسیده، این هفته، افتتاحیه را با تنها ۱۶ میلیون دلار به پایان برد. فروش ۱۶ میلیون دلاریِ نخستین انسان درحالی است که فیلم به‌صورت گسترده در بیش از ۳۶۰۰ سالن سینما به‌اکران درآمده است. جدیدترین محصول کمپانی یونیورسال در بازارهای خارجی هم  این هفته با اقبال چندانی مواجه نشد و جمعاً ۸ میلیون دلار به فروش افتتاحیه اضافه کرد. به این ترتیب علمی/ تخیلی نخستین انسان در مجموع جهانی افتتاحیه، با ۲۴ میلیون دلار به کار خود پایان داد.

کمدی «مورمور ۲: هالوین جن‌زده» (Goosebumps 2: Haunted Halloween)، بعد از نخستین انسان، دیگر تازه‌اکران این هفته است. این کمدی ۳۵ میلیون دلاری که به‌صورت مشترک توسط کمپانی‌های کلمبیا و سونی به تولید رسیده است، این هفته افتتاحیه را با فروش نسبتاً قابل قبول ۱۵.۸ میلیون دلار به پایان رساند. به‌علاوه، مورمور: هالوین جن‌زده در بخش اکران خارجی هم ۳.۷ میلیون دلار به‌دست آورد و درمجموع جهانی افتتاحیه، ۱۹.۵ میلیون دلاری شد! در ادامه انیمیشن «پاکوچولو» (Smallfoot) هم با ۵۲۵ سالن کم‌تر نسبت به هفته‌ی پیش، در سومین هفته‌ی اکران‌اش ۹ میلیون دیگر به مجموع خود اضافه کرد و مجموع ۵۷.۳ میلیون دلار را به ثبت رساند.

«اوقات بد در ای‌ال رویال» (Bad Times at the El Royale) اما سومین تازه‌اکران هفته‌ی دوم ماه اکتبر است که این هفته پس از «مدرسه‌ی شبانه» (Night School) در هفتمین جایگاه جدول فروش قرار گرفت. جدیدترین محصول کمپانی فاکس این هفته با در اختیار داشتن بیش از ۲۸۰۰ سالن سینما ۷ میلیون دلار فروخت و با احتساب اکران خارجی، در مجموع جهانی ۱۱ میلیون دلار به‌دست آورد.

First Man

نخستین انسان

نخستین انسان به‌کارگردانی «دمن شزل» (Damien Chazelle) و با هنرنمایی «رایان گاسلینگ» (Ryan Gosling)، داستان واقعی پروژه‌ی فضایی آپولو و تلاش‌های ناسا در دهه‎ی ۶۰ میلادی برای فرستادن اولین انسان به کره‎ی ماه را روایت می‌کند. گفته می‌شود نخستین انسان  در کنار ستاره‌ای متولد شده است، از جمله شانس‌های اصلی دریافت جایزه در فصل جوایز به شمار می‌روند.

Goosebumps 2: Haunted Halloween

مورمور: هالوین جن‌زده

ماجرای کمدی مورمور: هالوین جن‌زده به کارگردانی «آری سندل» (Ari Sandel) در منطقه کوچکی به‌نام واردنکلیف به وقوع می‌پیوندد. جایی که نیروی شر داستان به پا می‌خیز تا دنیا را در شب جشن هالوین به پایان برساند. سارا، سانی و سم سه شخصیت داستان هستند که حالا در برابر نیروی شر ایستاده‌اند تا مانع پایان دنیا شوند!

Bad Times at the El Royale

اتفاقات بد در ای‌ال رویال

در سال ۱۹۶۹ هفت نفر غریبه با رازهای ناگفته‌ای که دارند، یک‌دیگر را در یک هتل قدیمی و کهنه که گذشته‌ی شومی دارد ملاقات می‌کنند. در این شب تعیین‌کننده، تمام این افراد فرصت دارند برای رسیدن به رستگاری و رهایی تلاش کنند! «جف بریجز» (Jeff Bridges) و «کریس همسورث» (Chris Hemsworth) از جمله بازیگران شاخص اوقات بد در ای‌ال رویال به‌شمار می‌روند.

جدول فروش ۲۴ مهر ۹۷: (۱۶ اکتبر ۲۰۱۸)

رتبه
رتبه هفته گذشته
عنوان فیلم
تهیه کننده/ ناشر
فروش آخر هفته
تغییرات میزان فروش
تعداد سالن‌ها/ تغییرات تعداد سالن‌ها
متوسط فروش هر سینما
مجموع فروش
بودجه
هفته‌های اکران
۱۱Venom (2018)Sony$۳۵,۰۰۶,۱۰۷-۵۶.۴%۴,۲۵۰$۸,۲۳۷$۱۴۲,۱۰۸,۲۵۸$۱۰۰۲
۲۲A Star is Born (2018)WB$۲۸,۴۴۵,۲۰۵-۳۳.۷%۳,۷۰۸+۲۲$۷,۶۷۱$۹۴,۶۰۵,۵۶۵$۳۶۲
۳NFirst ManUni.$۱۶,۰۰۶,۰۶۵۳,۶۴۰$۴,۳۹۷$۱۶,۰۰۶,۰۶۵$۵۹۱
۴NGoosebumps 2: Haunted HalloweenSony$۱۵,۸۰۲,۲۲۵۳,۵۲۱$۴,۴۸۸$۱۵,۸۰۲,۲۲۵$۳۵۱
۵۳SmallfootWB$۹,۰۶۶,۸۳۷-۳۷.۰%۳,۶۰۶-۵۲۵$۲,۵۱۴$۵۷,۳۷۵,۰۵۸۳
۶۴Night School (2018)Uni.$۷,۷۵۱,۲۵۵-۳۸.۱%۲,۷۸۰-۲۳۹$۲,۷۸۸$۵۹,۵۶۰,۲۰۵$۲۹۳
۷NBad Times At The El RoyaleFox$۷,۱۳۲,۶۴۷۲,۸۰۸$۲,۵۴۰$۷,۱۳۲,۶۴۷$۳۲۱
۸۵The House With A Clock In Its WallsUni.$۳,۸۴۴,۲۴۰-۴۷.۶%۲,۷۹۱-۶۷۲$۱,۳۷۷$۶۲,۱۱۹,۷۴۰$۴۲۴
۹۱۳The Hate U GiveFox$۱,۷۳۶,۸۴۲+۲۳۹.۲%۲۴۸+۲۱۲$۷,۰۰۳$۲,۴۴۹,۱۵۶۲
۱۰۷The NunWB (NL)$۱,۳۴۵,۳۵۵-۵۰.۲%۱,۱۷۴-۱,۰۹۰$۱,۱۴۶$۱۱۵,۹۰۰,۴۰۱$۲۲۶
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: