گزارش باکس آفیس: «ونوم» در صدر گیشه‌ی آمریکا/ ثبت رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه‌ی ماه اکتبر!

توسط امیرحسین صفری در ۱۸ مهر ۱۳۹۷ , ۱۰:۳۶

گزارش فروش اولین آخر هفته‌ی ماه اکتبر این هفته درحالی منتشر شد که اکشن «ونوم» (Venom) با اقتدار در صدر جدول فروش قرار گرفت. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

عنوان مورد انتظار ونوم که این هفته در بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ سالن سینما به نمایش درآمده بود، افتتاحیه را با مبلغ قابل توجه ۸۰ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به پایان برد و رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه‌ی ماه اکتبر را به ثبت رساند. این رکورد پیش از این با ۲۰ میلیون دلار، در اختیار فیلم «جاذبه» (Gravity) محصول سال ۲۰۱۳ بود. ابرقهرمانی اکشن ونوم که با بودجه‌ی ۱۰۰ میلیون دلار به تولید رسیده، این هفته در اکران سراسری هم به رقم فوق‌العاده‌ی ۱۲۵ میلیون دلار رسید که از این مقدار، کره جنوبی، روسیه و انگلستان با مجموع ۴۰ میلیون دلار به‌ترتیب بیش‌ترین سهم‌ فروش جهانی را به خود اختصاص دادند.

با در نظر گرفتن فروش جهانی فیلم‌های سوپر هیروییِ سولو در بازارهای مشابه، ونوم ۳۸ درصد بیش‌تر از «واندر وومن»، ۳۲ درصد بیش‌تر از «مرد مورچه‌ای»، ۲۹ درصد بیش‌تر از «لوگان» و ۲۰ درصد بیش‌تر از «دکتر استرنج» درآمد داشته است!

گفتنی است که فروش ۱۲۵ میلیون دلاری فیلم در بخش اکران بین‌الملل درحالی است که اکشن علمی‌/ تخیلی ونوم تا این هنگام، در سینماهای چین به نمایش در نیامده است. این فیلم در تاریخ ۲ نوامبر برای اولین بار در بازار تاثیرگذار چین به‌اکران در خواهد آمد.

این هفته عنوان «ستاره‌ای متولد شده است» (A Star is Born) هم اولین هفته‌ی اکران‌اش را با مجموع قابل توجه ۴۴ میلیون دلار به پایان برد. کمپانی برادران وارنر که هفته‌ی پیش هم با انیمیشن «پا کوچولو» (Smallfoot) در جمع پنج فیلم پرفروش جدول حاضر شده بود، هزینه‌ی تولید فیلم را ۳۶ میلیون دلار اعلام کرده است. ستاره‌ای متولد شده است این هفته در اکران بین‌الملل هم ۱۴ میلیون دلار به‌دست آورد تا در مجموع هفته‌ی اول به مبلغ ۵۸ میلیون دلار دست پیدا کند.

انیمیشن پاکوچولو این هفته با افت ۳۷ درصدیِ فروش، ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروخت تا با حضور در سومین جایگاه جدول فروش، به مجموع ۴۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار دست پیدا کند. دو عنوان «مدرسه شبانه» (Night School) و «خانه‌ای با ساعتی رو دیوارش» (The House with A Clock in its Walls) هم این هفته ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار به مجموع خود اضافه کردند تا به‌ترتیب به مجموع ۴۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار و ۵۵ میلیون دلار دست پیدا کنند.

Venom

ونوم

ابرقهرمانی اکشن عملی/ تخیلی ونوم، فیلمی به کارگردانی «روبن فلیشر» (Ruben Fleischer) و نویسندگی «اسکات روزنبرگ» (Scott Rosenberg)، «جف پینکنر» (Jeff Pinkner) و «کلی مارسل» (Kelly Marcel) است، که با هنرنمایی «تام هاردی» (Tom Hardy) بر اساس شخصیتی با همین نام از مجموعه کتاب‌های کمیک کمپانی مارول به تولید رسیده است.

ماجرای فیلم ونوم، حول محور شخصیت «ادی بروک» (Eddie Brock) روایت می‌شود. ادی بروک که در نقش یک روزنامه‌نگار در فیلم ظاهر می‌شود، سعی در پیدا کردن ردی از شخصی به‌نام «کارلتون درک» (Carlton Drake) دارد. کارلتون درک خالق موسسه‌ای بدنام تحت عنوان بنیاد زندگی است. سرک‌کشی‌ها و تحقیقات ادی بروک بر آزمایشات درک و موسسه‌ی بنیاد زندگی سرانجام حضور ونوم در کالبد ادی بروک را باعث می‌شود. ونوم موجودی تاریک است که قدرت‌های ماورالطبیعی‌ فوق‌العاده‌ای را در اختیار ادی بروک قرار می‌دهد. او حالا با کمک ونوم قرار است به هدف‌اش دست پیدا کند. ونوم برای اولین بار درفیلم «مرد عنکبوتی ۳» حضور پیدا کرد.

A Star Is Born

ستاره‌ای متولد شده‌است

درام موزیکال ستاره‌ای متولد شده است، سومین بازسازی از فیلمی با همین نام محصول سال ۱۹۳۷ است. در ستاره‌ای متولد شده است، «بردلی کوپر» (Bradley Cooper) که نقش یک موزیسین به‌نام «جکسون مین» (Jackson Maine) را ایفا می‌کند با دختری به‌نام «الی» (Ally) با بازی «لیدی گاگا» (Lady Gaga) آشنا می‌شود. کوپر که از علاقه‌‌اش به الی با خبر شده، تصمیم می‌گیرد او را تحت تعلیم موسیقی در کنار خود نگه‌دارد…

جدول فروش ۱۷ مهر ۹۷: (۷ اکتبر ۲۰۱۸)

رتبه
رتبه هفته گذشته
عنوان فیلم
تهیه کننده/ ناشر
فروش آخر هفته
تغییرات میزان فروش
تعداد سالن‌ها/ تغییرات تعداد سالن‌ها
متوسط فروش هر سینما
مجموع فروش
بودجه
هفته‌های اکران
۱ N Venom (2018) Sony $۸۰,۲۵۵,۷۵۶ ۴,۲۵۰ $۱۸,۸۸۴ $۸۰,۲۵۵,۷۵۶ $۱۰۰ ۱
۲ N A Star is Born (2018) WB $۴۲,۹۰۸,۰۵۱ ۳,۶۸۶ $۱۱,۶۴۱ $۴۴,۲۵۸,۰۵۱ $۳۶ ۱
۳ ۲ Smallfoot WB $۱۴,۴۰۲,۵۵۹ -۳۷.۵% ۴,۱۳۱ $۳,۴۸۶ $۴۲,۲۶۳,۵۰۴ ۲
۴ ۱ Night School (2018) Uni. $۱۲,۵۱۴,۹۲۵ -۵۴.۱% ۳,۰۱۹ $۴,۱۴۵ $۴۶,۹۹۱,۲۸۰ $۲۹ ۲
۵ ۳ The House With A Clock In Its Walls Uni. $۷,۳۳۲,۶۶۵ -۴۱.۸% ۳,۴۶۳ -۱۲۹ $۲,۱۱۷ $۵۵,۰۸۸,۹۲۵ $۴۲ ۳
۶ ۴ A Simple Favor LGF $۳,۴۲۴,۹۵۴ -۴۷.۶% ۲,۴۰۸ -۶۶۵ $۱,۴۲۲ $۴۹,۰۰۴,۳۱۰ ۴
۷ ۵ The Nun WB (NL) $۲,۷۰۳,۲۸۱ -۵۰.۲% ۲,۲۶۴ -۱,۰۶۷ $۱,۱۹۴ $۱۱۳,۴۶۰,۵۹۱ $۲۲ ۵
۸ ۷ Crazy Rich Asians WB $۲,۱۶۶,۶۲۶ -۴۷.۲% ۱,۴۶۶ -۸۸۱ $۱,۴۷۸ $۱۶۹,۲۴۱,۵۶۸ $۳۰ ۸
۹ ۶ Hell Fest LGF $۲,۰۸۳,۷۵۹ -۵۹.۴% ۲,۲۹۷ $۹۰۷ $۸,۸۷۳,۲۳۵ $۵.۵ ۲
۱۰ ۸ The Predator (2018) Fox $۹۴۷,۳۵۸ -۷۵.۵% ۱,۶۴۳ -۱,۲۸۳ $۵۷۷ $۵۰,۰۳۳,۲۴۷ $۸۸ ۴
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: