جدول فروش هفتگی بریتانیا | لرزش Odyssey و رکوردشکنی Forza Horizon 4

توسط افراسیاب در ۱۷ مهر ۱۳۹۷ , ۱۳:۳۴

در هفته گذشته شاهد انتشار دو عنوان بزرگ با نام‌های Forza Horizon 4 و Assassin’s Creed Odyssey بودیم، اما تنها یکی از آنها توانسته در بازار بریتانیا موفق ظاهر شود. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

GfK لیست فروش‌ بازی‌های هفته گذشته در بریتانیا را منتشر کرد که دارای اطلاعات غافل‌گیر کننده‌ای است. دو بازی بزرگ Assassin’s Creed Odyssey و Forza Horizon 4 هر دو در این هفته منتشر شدند و به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم لیست جای گرفتند.

باوجود افزایش روزافزون فروش‌بازی‌های دیجیتالی و سرویس GamePass، بازی Forza Horizon 4 در مقایسه با Forza Horizon 3 عملکرد بهتری داشته است. حتا با اینکه این بازی در رتبه سوم قرار گرفته نباید فراموش کنید که این بازی یک عنوان انحصاری است و کاربران کمتری نسبت به Odyssey قادر به تهیه این بازی هستند.

از سوی دیگر بازی Assassin’s Creed Odyssey با وجود نقدهای بسیار مثبت و تحسین منتقدین در مقایسه با Origins نزدیک به ۲۶ درصد فروش کمتری را در هفته انتشار تجربه کرد. بازهم شاید قسمت عمده فروش کمتر مربوط به فروش بیشتر نسخه‌های دیجیتالی باشد.

شایان ذکر است که Odyssey در زمان بسیار زودتری نسبت به دیگر عناوین سری منتشر شده است و علت اصلی آن هم انتشار بازی بزرگی به نام Red Dead Redemption 2 در ماه جاری است. بنابراین می‌توان دلیل دیگر کاهش فروش این عنوان را، کاربرانی دانست که برای خرید بازی RDR 2 پول خود را نگه داشته‌اند.

در صورتی که اطلاعاتی از فروش دیجیتالی بازی Odyssey نداریم، اما می‌دانیم که تقریبا ۳۵ درصد فروش بازی Origins مربوط به نسخه‌های دیجیتالی بود. سال جاری نسبت به سال گذشته نسبت فروش دیجیتالی بازی‌ها کمی افزایش یافته است.

و اما رتبه نخست متعلق به بازی FIFA 19 است، عنوانی که با کاهش ۶۴ درصدی فروش خود همچنان برای دومین هفته متوالی از جایگاه خود دفاع کرد. فروش FIFA 19 در مقایسه با FIFA 18 در سال گذشته، ۶۹ درصد رشد داشته است.

در انتها می‌توانید ده بازی پرفروش هفته گذشته در بریتانیا را مشاهده کنید:

  1. FIFA 19
  2. Assassin’s Creed Odyssey
  3. Forza Horizon 4
  4. Spider-Man
  5. Super Mario Party
  6. Shadow of the Tomb Raider
  7. Tekken 7
  8. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
  9. Project Cars 2
  10. GTA 5
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: