در برخی از مراحل بازی Devil May Cry 5 قابلیت انتخاب شخصیت وجود دارد

توسط افراسیاب در ۹ مهر ۱۳۹۷ , ۱۳:۰۰

یکی از هیجان‌انگیزترین ویژگی‌های بازی Devil May Cry 5 آن است که می‌توان در بسیاری از مراحل از میان شخصیت‌های دانته، نرو و V یکی را انتخاب کرد. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

در صورتی که در بعضی از مراحل شما باید با شخصیتی بازی کنید که بازی برای شما در نظر گرفته است اما در برخی از مراحل دیگر بازی این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا خود شخصیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. باتوجه به آنکه هر شخصیت دارای ویژگی‌های مخصوص به خود است، قطعا شما دوست خواهید داشت تا چندین بار بازی را تکرار کنید و هربار از برخی مراحل با شخصیت متفاوتی عبور کنید.

کارگردان بازی آقای Hideaki Itsuno در یک مصاحبه با VG247 در جریان TGS می‌گوید:

هدف ما این است که در اکثر ماموریت‌ها این انتخاب را به بازیکنان بدهیم تا با شخصیت مورد دلخواه خود از آن عبور کنند مگر در موارد خواصی که تنها باید با شخصیت از پیش تعیین شده عبور کرد. در بعضی از ماموریت‌ها شما باید از میان دو شخصیت انتخاب کنید و در ماموریت‌های دیگر باید از میان سه شخصیت یکی را انتخاب کنید.

در صورتی که کپکام بالانس مناسبی میان سه شخصیت ایجاد کرده است، اما آنها شخصیت نرو را برای تازه‌واردان مناسب تر می‌دانند، چرا که حرکات آن آسان تر است؛ از سوی دیگر آنها شخصیت دانته را به حرفه‌ای ها پیشنهاد می‌کنند چراکه حرکات و سلاح‌های او پیچیده‌ و متنوع‌تر است.

Itsuno توضیح می‌دهد:

در جریان بازی که با شخصیت‌ها بیشتر آشنا می‌شوید و فنون آنها را یاد می‌گیرید متوجه خواههید شد که دانته دارای آپشن‌های بیشتری است. پس باتوجه به موقعیت‌های مختلف دانته دارای انعطاف و گزینه‌های متنوع‌تر و پیچیده‌تری است، بنابراین به بازیکنان حرفه‌ای دانته را پیشنهاد می‌دهیم. در برخی از موقعیت‌ها به دشمنان و موانعی بر خواهید خورد که بازیکنان را در چالش بسیار دشواری قرار می‌دهد که حرفه‌ای‌ها می‌توانند با استفاده خلاقانه قابلیت‌های متنوع دانته از آن‌ها عبور کنند.

نرو تنها سه ابزار در اختیار دارد، شمشیر Red Queen، اسلحه Blue Rose و ویژگی Devil Breaker در زمانهایی که فعال می‌شود. شاید کاربران از خود بپرسند چطور می‌توانم با این سه ابزار با استایل بازی کنم،  ما در پاسخ می‌گوییم برای شخصیت دانته تعداد مهم نیست بلکه طریقه استفاده از این سه ویژگی اهمیت دارد.

در ادامه ایتسونو کمی هم درباره شخصیت جدید V صحبت میکند و می‌گوید او نیز دارای ویژگی‌های جدید و منحصر به فرد خود است. اما ایتسونو در مورد آن وارد جزئیات نمی‌شود، چراکه می‌خواهد بازیکنان خود آن را تجربه کنند:

او شخصیتی است که هیچ‌کس تاکنون با او بازی نکرده است و با استایل او آشنا نیست. همه از ابتدا باید با او پیش بروند. چه حرفه‌ای‌ها و چه آماتورها.

با تمام توضیحاتی که دادیم آسانی یا سختی بازی به شخصیت‌ها ربطی ندارد. ما تلاشمان را برای تعادل بازی انجام دادیم. خود نمی‌توانیم در مورد آن قضاوت کنیم، خود بازیکنان در زمان انتشار بازی می‌توانند میزان دستیابی ما به تعادل را به ما بگویند. با توجه به سه شخصیت با سه ویژگی‌ها و سبک‌های منحصربه‌فرد تمرکز اصلی ما بر طراحی درست مراحل بازی است.

بازی Devil May Cry 5 در ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: