عصبانیت، خشم و در آخر نفسی راحت | ۱۵ باس‌فایت بسیار دشوار دنیای بازی

توسط کاوه آرانیان در ۴ مهر ۱۳۹۷ , ۲۰:۰۰

قطعا تا به‌ حال برای شما پیش آمده است که بیش از چند ساعت، درگیر یک باس‌فایت عجیب و سخت در یک بازی بشوید. حس شما در چنین مواقعی چیست؟ آیا همانند من بعد از پنج یا شش بار تلاش برای شکست دادن غول مرحله، دست از تلاش می‌کشید و به سراغ دیدن یک فیلم یا یک سریال می‌روید و به‌کلی آن‌ را فراموش می‌کنید؟ یا اصولا شما در این زمینه دست از تلاش نمی‌کشید تا غول را از پای دربیاورید؟ با دنیای بازی همراه باشید تا به ۱۵ باس‌فایت بسیار دشوار بازی‌های رایانه‌ای نگاهی بیاندازیم.

Dark Samus در بازی Metroid Prime 3: Corruption

Metroid Prime 3

یکی از باس‌فایت‌های دشوار بازی Metroid Prime 3 همین Dark Samus است که شما را خیلی اذیت خواهد کرد؛ البته، این در زمینه درجه‌های سختی معمولی است. اگر روی درجه سختی Hypermode به این باس فایت برسید، خواهید دید که از ضربات او، که بیشتر هم می‌شوند، به‌راحتی نمی‌توان جاخالی داد. البته، بعد از این باس‌فایت باید با یک غول دیگر نیز بجنگید که این خودش دشواری کار را چند برابر می‌کند. در کل، باید بگویم که بهتر است تاکتیک‌های خود را قبل از آنالیز کامل این باس‌فایت بدانید.

The Diggernaut در بازی Metroid: Samus Returns

Metroid Samus Returns

یادتان می‌آید که این باس می‌توانست در یک مرحله شما را با یک ضربه نابود کند؟ یک باس فایت دیگر نیز در این بازی وجود دارد که شما به نبرد همین Diggernaut می‌روید که هر ضربه او ۱۵۰تا damage دارد و اگر او بتواند شما را به سمت خودش بکشد، ضربه‌ای با ۳۰۰ damage به شما وارد می‌کند. هیچ راهی نیست که شما بتوانید حملات او را دفع کنید. او از روی سقف بر روی شما مواد شیمیایی می‌ریزد و امواجی با الکتریسیته به سمت‌تان می‌فرستد و به‌سرعت خود را به شما می‌رساند و برای اینکه کار سخت‌تر بشود، به سمت شما لیزر هم شلیک می‌کند!

Shao Kahn در بازی Mortal Kombat 3 

Mortal Kombat 3

هرکس که طرفدار سری مورتال کامبت باشد با این مسئله موافقت می‌کند که باس فایت Shao Kahn یک کابوس واقعی و یک غول بسیار ترسناک بود. نه تنها او علاقه خاصی به زدن ضربه با شانه‌هایش داشت، بلکه اگر تلاش می‌کردید که از او فاصله بگیرید، با پرت کردن چکش‌اش و آن مواد سبز چندش آور شما را از پا در می‌آورد. در کل، وظیفه Shao Kahn این است که هرچه اعتماد به نفس را که با کشتن غول قبلی که Motaro بود به‌دست آورده‌اید؛ کوفت شما کند!

Lingering Will در بازی Kingdom Hearts 2 Final Mix

Kingdom Hearts 2 Final Mix

باس نهایی بازی Kingdom Hearts 2 که نامش Lingering Will است، بسیار سریع است. او هم سرعت بالایی در راه رفتن دارد و هم ضرباتش را با سرعت زیادی وارد می‌کند که البته این دو اگر به Earth Keyblade تغییر شکل بدهد سریع‌تر هم خواهد شد. در این میان چند صد هواپیمای کوچک نیز به سمت شما شلیک می‌کنند و خود باس نیز یک قابلیت تک ضربه کردن دارد که اگر دستور اشتباه را انتخاب کنید شما را مورد لطف خودش قرار می‌دهد. تیم دنیای بازی برای شما در پیدا کردن موقعیت مناسب برای حمله کردن به او آرزوی موفقیت می‌کند!

Ohphan of Kos در بازی Bloodborne

این غول که سخت‌ترین و دشوارترین باس‌فایت بازی Bloodborne است، Orphan of Kos نام دارد. او جدا سخت و طاقت فرساست و با یک ضربه یا میزان زیادی از جان شما را از بین می‌برد یا شما را می‌کشد. سرعت بالای او نیز مزید بر علت است و باعث می‌شود شما نتوانید به‌راحتی ضربات او را جاخالی بدهید. حتی‌الامکان تا قبل از استاد شدن در امر جاخالی دادن با او مبارزه نکنید، زیرا یک اشتباه ممکن است تمام کاسه و کوزه شما را بهم بریزد.

Darkeater Midir در بازی Dark Souls 3: The Ringed City

به‌نظر عادلانه می‌رسد که یکی از سخت‌ترین و دشوارترین باس‌های بازی Dark Souls 3 یک اژدهاست. اژدهای Darkeater Midir به دلایل زیادی یک باس‌فایت سخت است؛ دو تا از آنها، سیستم نه چندان جالب دوربین و Hitbox (قسمتی از بدن NPCها که قابل ضربه زدن است) بد است. او جان بسیار زیاد، ضربات بسیار قوی‌ و قدرت زدن ضربات AOE دارد و هیچ ترسی هم برای استفاده از این ضربات بر علیه شما ندارد.

Senator Armstrong در بازی Metal Gear Rising Revengeance

سناتور آرمسترانگ همین‌طور هم در بازی Metal Gear Rising: Revengeance کمی شما را اذیت خواهد کرد، ولی حالت بازی Revengeance Mode این دشواری را چند برابر خواهد کرد. البته، این دشواری به خاطر جنگیدن با Excelsus (که خودش بسیار سخت است) یا قسمتی که با غول نانوماشینی و ترکیبی او مبارزه می‌کنید، نیست و مربوط به بخشی است که شما به صورت رو در رو با خود او می‌جنگید. یک ضربه او باعث می‌شود که شما بمیرید. حتی ضربه زدن به او و آهسته‌آهسته از جان او کاستن نیز فایده‌ای ندارد و تنها راه حل شما فرار است که در ابتدا یک راه حل بدیهی نیست.

The Fanatic در بازی Darkest Dungeon: The Crimson Court

Darkest Dungeon

بازی Darkest Dungeon برای دشمنان دیوانه‌کننده و سناریوها و موقعیت‌هایی که شما را در آن قرار می‌دهد معروف است. این بازی شما را مجبور می‌کند که تصمیمات سخت و دشوار بگیرید تا در طولانی مدت ماموریت خود را به راحتی به پایان برسانید. ولی باس‌فایت Fanatic طراحی شده است تا حال شما را بگیرد! این غول به صورت شانسی اگر یک کاراکتر زخمی یا خون‌آشام داشته باشید به سراغ شما می‌آید و با سه حرکت هر کاراکتری را به صلیب می‌کشد. اگر سعی کنید کاراکتر را از تیم خود جدا کنید، فقط به او کمک می‌کنید زیرا یک Buff تقویتی دریافت می‌کند. اگر از دست او فرار کنید به دنبال شما خواهد آمد و اگر یک کاراکتر به صلیب کشیده شده را رها کنید تا آخر بازی مُرده خواهد ماند.

Hyper Silver Rathalos در بازی Monster Hunter Generations

این باس که رسما قوی‌ترین موجود بازی نام گرفته است، هدف‌اش ایجاد درد و خشم در روح شماست. او پوست سختی دارد و به همین دلیل یک زره بسیار تنومند دارد و حتی اگر آن‌ را بشکنید، با یک موجود خیلی قوی با جان بسیار زیاد روبه‌رو می‌شوید که آتش‌ها و ضرباتش به لطف حالت Hyperاش قدرت چند برابر گرفته‌اند و ضربات فیزیکی سنگینی نیز به شما وارد می‌کند. استفاده از تله و بمب‌های فلش کمی به شما کمک خواهد کرد ولی اگر قرار است که به تنهایی او را از پای دربیاورید، بهتر است تمامی حرکات و ضربات او را مثل کف دست بدانید.

Xhul’horac در بازی World of Warcraft: Warlords of Draenor

World of Warcraft Warlords of Draenor

و بالاخره، یکی از سخت‌ترین و دشوارترین Raidهای بازی World of Warcraft! این باس‌فایت که در نسخه Warlords of Draenor معرفی شد، به‌گونه‌ای طراحی شده است که بر روی دشمنان خود یک debuff می‌اندازد که باعث می‌شود روی زمین آتش‌های سبز یا بنفش بیاندازند. اگر یکی از بازیکنان گروه شما به این آتش‌ها بخورد، تمامی بازیکنان گروه ضربه انفجاری دریافت می‌کنند. در ضمن، یک سری موجودات مثل Imp و Voidwalkerها نیز وجود دارند که به همین ترتیب آتش‌هایی روی زمین می‌ریزند. قطعا باس فایت‌های سخت‌تری نیز در تاریخ بازی WoW وجود داشته‌اند ولی برای مقابله با Xhul’horac نیازمند ارتباط بسیار خوب و همکاری بازیکنان خواهید بود.

Flamelurker در بازی Demon’s Souls

باس فایت Flamelurker در بازی Demon’s Souls یکی از اولین باس‌فایت‌های بازی است که بسیار دشوار و سخت است. مخصوصا به‌خاطر اینکه Flamelurker یک شخصیت ترسناک است و ضربات آتشین دردناکی هم دارد. شما بهتر است که برای مواجهه با او بهترین زره و سلاح‌های خود را به همراه داشته باشید و به درگاه خداوند دعا کنید زیرا مقابله با او چندان آسان نیست.

The Yellow Devil در بازی Mega Man 1

درست است که همه ما سری Mega Man را دوست داریم، ولی قطعا Yellow Devil را یک نفر که از بیماری سادیسم رنج می‌برد طراحی کرده است. این باس رسما خود را به چند تکه تبدیل می‌کند و دوباره خودش را سرهم می‌کند و به شما از طریق چشم‌اش ضربه می‌زند. شما باید هم از تکه‌های او جاخالی بدهید، هم از ضربات او. همچنین در فاصله کوتاهی که چشمش قابل ضربه زدن است، به او حمله کنید. کل این مراحل بسیار دشوار هستند و برای کسانی که نمی‌دانند چه کنند، بسیار سخت و طاقت‌فرسا.

Justice در بازی Guilty Gear

سخت‌ترین باس‌فایت Guilty Gear بدون شک Justice است که بسیار قدرتمند است. نه تنها او از Gamma Ray برای ضربه زدن به شما استفاده می‌کند، بلکه حتی اگر آن‌ را بلوکه کنید میزان زیادی از جان شما را کم خواهد کرد. وقتی جانش کم می‌شود به‌صورت بی‌نهایت به شما حمله می‌کند. دست و پنجه نرم کردن با قابلیت Michael Sword و Imperial Ray او بسیار سخت است و طول ضربات او هنگام جاخالی دادن با سرعت زیاد می‌شود و قابلیت Valkyrie Arc او رسما همه چیز را دفع می‌کند.

Yiazmat در بازی Final Fantasy 12 

Final Fantasy 12

اگر بخواهیم غول‌های بازی‌ها را سطح‌بندی کنیم، بعد از سوپرباس‌ها Yiazmat قرار دارد که در بازی Final Fantasy 12 به سراغ شما می‌آید. او بیش از ۵۰ میلیون واحد جان دارد و قادر است با یک حرکت به کل تیم شما ضربه بزند. ضربات او ۵٪ شانس کشتن شما به‌صورت آنی دارد ولی به اندازه کافی قوی است تا هر کسی را با چند ضربه نابود کند. وقتی جان او به زیر ۵۰٪ می‌رسد، تمامی ضربات شما حداکثر ۶۹۹۹ damage به او می‌زنند. حتی اگر تمامی حرکات و ضربات او را بدانید و نقشه حمله به او را کشیده باشید، نابود کردن او حداقل یک ساعت زمان خواهد برد.

Merasmus در بازی Team Fortress 2 

Team Fortress 2

این باس فایت در حین رویداد هالوین در بازی Team Fortress 2 در مسابقات PvP ظاهر می‌شود. هرچند در طول چند سال اخیر این باس به شدت ضعیف شده است، هنوز دست و پنجه نرم کردن با او بسیار سخت و دشوار است. تاکتیک او برای نابود کردن شما شامل مراحل زیادی تلپورت کردن و انداختن بمب‌های دردناک روی شما و دیگران می‌شود. وقتی جان او به نصف می‌رسد، وارد حالت Prop Hunt می‌شود و به داخل یک شی عادی داخل بازی می‌رود و شما باید او را پیدا کنید که در این حین، او به بازیابی جان خود می‌پردازد. اگر نتوانید او را در طول مدت محدودی بکشید، باعث خواهد شد که Level Up کند و در مسابقات بعدی به سراغ شما بیاید.

خب! این بود ۱۵ باس‌فایت دردناک و سخت! حالا نوبت شماست که چندتا از باس‌فایت‌هایی را که عرق شما را درآورده است و صدای ماوس و کیبورد یا جوی‌استیک شما را به آسمان‌ها برده به ما معرفی کنید. چندتا از همین ۱۵تا شما را شکست داده‌اند؟ چندتایشان را شما بالاخره شکست داده‌اید؟ ممنون که نظرات‌تان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “عصبانیت، خشم و در آخر نفسی راحت | ۱۵ باس‌فایت بسیار دشوار دنیای بازی”

  1. Violet Mouse گفت:

    به نویسنده ی محترم توصیه میکنم تاینی بربرین xd رو بدون لول اپ یک بار تموم کنید و نظرتون رو نسبت به باس هاش بگید .
    سختی بی منطقی دارند بعضی از باس هاش .

    ۰ ۰