گزارش باکس آفیس: صدرنشینی ناامیدکننده‌ی بازسازی علمی/ تخیلی «غارتگر»

توسط امیرحسین صفری در ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ , ۰۰:۵۷

آخرین گزارش از وضعیت فروش فیلم‌های هفته‌ی دوم ماه سپتامبر امروز درحالی منتشر شد که علمی/ تخیلی «غارتگر» (The Predator)، هفته‌ی افتتاحیه را با صدرنشینی آغاز کرد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

بازسازی دنباله‌ی مجموعه‌ی غارتگر امروز با ۲۴ میلیون دلار افتتاحیه را به پایان رساند و پرفروش‌ترین فیلم جدول فروش هفته شد. با این حال، صدرنشینی ۲۴ میلیون دلاریِ این فیلم، درحالی که برای تولید آن بیش از ۸۸ میلیون دلار صرف شده، چندان امیدوارکننده به‌نظر نمی‌رسد. جدیدترین محصول کمپانی فاکس این هفته در بیش از ۴۰۰۰ سالن سینما به اکران درآمد.

فیلم وحشتناک «راهبه» (The Nun) هم این هفته ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروخت تا با ۶۶.۲ درصد افت فروش، در دومین هفته‌ی اکران‌اش به مجموع قابل قبول ۸۵ میلیون دلار دست پیدا کند. این فیلم که با بودجه‌ی ۲۲ میلیون دلار به تولید رسیده، تاکنون بیش از ۶۳ میلیون دلار سود خالص (فارغ از اکران بین‌الملل) به دست آورده است!

در ادامه، «یک لطف ساده» (A Simple Favor) اولین تازه‌اکران این هفته است که با ۱۶ میلیون  دلار فروش، امروز در رقابتی نسبتاً نزدیک با راهبه، در سومین جایگاه جدول فروش قرار گرفت. بودجه‌ی این فیلم که به کارگردانیِ «پاول فیگ» (Paul Feig) و بر اساس رمانی به نویسندگی «دارسی بِل» (Darcey Bell) تولید شده، هنوز اعلام نشده است.

پس از یک لطف ساده، «ریک سفید پوست» دومین تازه اکران این هفته با بازی «متیو مک‌کانهی» است. درام/ جنایی ریک سفید پوست به کارگردانی «یان دیمانگ» (Yann Demange) این هفته افتتاحیه را با تنها ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار به پایان رساند. این فیلم که در افتتاحیهریال بیش از ۲۵۰۰ سینما در اختیار داشت، با بودجه‌ی ۲۹ میلیون دلار به تولید رسیده است. فیلم «آسیایی‌های دیوانه‌ی پول‌دار» (Crazy Rich Asians) در ادامه‌ی فروش فوق‌العاده‌اش در سینماهای آمریکا، این هفته هم ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروخت تا در مجموع پنجمین هفته‌ی اکران‌اش به مبلغ شگفت‌انگیز ۱۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار دست پیدا کند. این فیلم با بودجه‌ی ۳۰ میلیون دلاری به تولید رسیده است.

The Predator

غارتگر

این فیلم، بازسازی و دنباله‌ای از مجموعه فیلم‎های غارتگر است. فیلم ماجرای پسربچه‌ای را روایت می‌کند که به طور تصادفی باعث می‎شود تا مرگبارترین شکارچیان کهکشان به زمین بازگردند. غارتگر، داستان گروهی از سربازان نظامی‌‌ای است که در مقابل موجودی بیگانه قرار داده می‌شوند تا بشریت را از نابودی نجات دهند.

A Simple Favor

یک لطف ساده

داستان فیلم یک لطف ساده در مورد یک مادر تنها و دوست صمیمی‌اش، امیلی است. یک روز، امیلی از مادر تنهای قصه درخواست می‌کند تا به او یک لطف ساده کند و پسرش را از مدرسه به خانه برگرداند اما بلافاصله پس از آن ناپدید می‎شود.

White Boy Rick

ریک سفید پوست

این فیلم داستان واقعی زندگی «ریچارد ورشه جونیور» با هنرنمایی متیو مک‌کانهی را روایت می‎کند. ریچارد کلاهبرداری چهارده ساله است که پس از مدتی به‌عنوان خبرچین در اف‌بی‌آی فعالیت خود را آغاز می‌کند. او اما بعدها به جرم حمل مواد مخدر به حبس ابد محکوم شده و تمام این‌ها درحالی است که او حالا فقط شانزده سال سن دارد.

جدول فروش ۲۷ شهریور ۹۷: (۱۶ سپتامبر ۲۰۱۸)

رتبه رتبه هفته گذشته عنوان فیلم تهیه کننده/ ناشر فروش آخر هفته تغییرات میزان فروش تعداد سالن‌ها/ تغییرات تعداد سالن‌ها متوسط فروش هر سینما مجموع فروش بودجه هفته‌های اکران
۱ N The Predator (2018) Fox $۲۴,۰۰۰,۰۰۰ ۴,۰۳۷ $۵,۹۴۵ $۲۴,۰۰۰,۰۰۰ $۸۸ ۱
۲ ۱ The Nun WB (NL) $۱۸,۲۰۰,۰۰۰ -۶۶.۲% ۳,۸۷۶ $۴,۶۹۶ $۸۵,۰۷۶,۳۲۵ $۲۲ ۲
۳ N A Simple Favor LGF $۱۶,۰۵۰,۰۰۰ ۳,۱۰۲ $۵,۱۷۴ $۱۶,۰۵۰,۰۰۰ ۱
۴ N White Boy Rick Studio 8 $۸,۸۰۰,۰۰۰ ۲,۵۰۴ $۳,۵۱۴ $۸,۸۰۰,۰۰۰ $۲۹ ۱
۵ ۳ Crazy Rich Asians WB $۸,۷۰۰,۰۰۰ -۳۳.۸% ۳,۳۸۵ -۴۸۰ $۲,۵۷۰ $۱۴۹,۵۵۱,۹۰۴ $۳۰ ۵
۶ ۲ Peppermint STX $۶,۰۷۰,۰۰۰ -۵۴.۸% ۲,۹۸۰ $۲,۰۳۷ $۲۴,۲۴۵,۸۰۴ $۲۵ ۲
۷ ۴ The Meg WB $۳,۸۰۵,۰۰۰ -۳۷.۶% ۲,۸۵۱ -۶۶۰ $۱,۳۳۵ $۱۳۷,۰۸۷,۱۹۰ $۱۳۰ ۶
۸ ۵ Searching SGem $۳,۲۰۰,۰۰۰ -۳۰.۰% ۲,۰۰۹ $۱,۵۹۳ $۱۹,۶۲۱,۱۰۳ ۴
۹ N Unbroken: Path to Redemption PFR $۲,۳۵۰,۰۰۰ ۱,۶۲۰ $۱,۴۵۱ $۲,۳۵۰,۰۰۰ ۱
۱۰ ۶ Mission: Impossible – Fallout Par. $۲,۳۱۵,۰۰۰ -۴۰.۴% ۱,۷۶۱ -۵۷۳ $۱,۳۱۵ $۲۱۶,۱۳۵,۳۳۷ $۱۷۸ ۸
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: