توسط محمد رجائی در ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ , ۱۹:۱۲

مدتی پیش بررسی عنوان Warhammer Vermintide II را خدمت شما عزیزان ارائه کردیم. عنوانی که با بهره‌گیری از المان‌های گیم‌پلی بازی Left4Dead و تلفیق آن با آی‌پی‌ بسیار معروف Warhammer توانست مقبولیت نسبتا خوبی بالاخص نزد مخاطبین و کاربران به‌دست آورد. حال پس از عرضه‌ی عنوان و بازخورد مناسب، سازندگان بازی محتوای الحاقی Warhammer: Vermintide 2 Shadows Over Bogenhafen را عرضه کرده‌اند. در ادامه با نقد و بررسی این بسته الحاقی همراه دنیای بازی باشید.

محتوای الحاقی ارائه شده در مورد شهر Bogenhafen است که توسط نیرو‌های آشوب (Chaos) به فساد کشیده شده است. دلیل این فساد حضور شمشیر افسانه‌ای آشوب یعنی BLIGHTREAPER است. حمل‌کننده‌ی این شمشیر یعنی Droog Warfiend به هلاکت رسیده و شمشیر که بدون صاحب مانده است باعث فساد و نابودی شهر شده است. حال قهرمانان ما وظیفه دارند شمشیر را یافته و آن‌را نابود بکنند. در اولین نگاه به داستان اضافه شده ممکن است با خود بگویید که اتفاقا خط داستانی دارای پتانسیلی بالا حتی به قدر مورد نیاز برای خلق عنوان جدید نیز می‌باشد و کاملا هم این ادعا، ادعای به حقی است اما متاسفانه تمام چیزی که سازندگان از دل این ایده بیرون کشیده‌اند تنها دو مرحله‌ی جدید است که به قدری بی‌چالش و آسان است که حتی ممکن است در کمتر از یک ساعت به پایان رسد. هیچ‌چیز واقعا جدیدی هم رو نمی‌شود. نه خبری از باس‌فایت جدیدی است و نه توانمندی جدیدی. تنها یک محیط جذاب و جدید در انتظار شما است. داستان الحاق شده نهایت نقص و کم‌کاری را در خود می‌بیند. مشکلی که در نسخه‌ی اصلی شاهد آن بودیم در این بسته‌ی الحاقی نیز مشاهده می‌شود. گیم‌پلی و داستان اصلا به‌هم متصل نشده‌اند و کاملا جدا هستند. وقتی بازی را انجام می‌دهید ابدا حس نمی‌کنید داستانی را که پیش‌تر شرح دادم را جلو می‌برید و گویی تنها در حال سلاخی کردن چند موش بزرگ و چند انسان بسیار بزرگ و بی‌ریختِ رنگ‌پریده هستید.

این دو مرحله به قدری بدون چالش و کم‌محتوا هستند که ممکن است در نیم‌ساعت به پایان برسند!

داستان اصلا دشمنی را خلق نمی‌کند و اساسا با این خلق نکردن کشش را از خود سلب می‌کند. به عنوان مثال، فیلم شاهکار درسو اوزولا ساخته‌ی استاد سینما کوروساوا را در نظر بگیرید. در آن‌جا اگر طبیعت و درسو دو مولفه‌ی هم‌جهت در داستان باشند، زندگی شهری و مدرنیت مولفه‌ی مخالف آن دو است و خراش‌ها و تنش‌های دائم میان این دو جریان مخالف به داستان فرم و سر و شکل می‌دهد و جذابیت می‌بخشد و به نوعی این‌ دو جریان‌اند که برای رقیب‌شان کاریزما خلق می‌کنند و شخصیت می‌بخشند. این‌جا اما متاسفانه هرچند نام دشمن‌هایی چون BLIGHTREAPER و یا Droog Warfiend می‌‌آید اما اصلا ساخته نمی‌شوند و بنابراین هیچ جریانی وجود ندارد.

نورپردازی بعضا بد عمل نمی‌کند.

اما بسته‌ی الحاقی مذکور کاملا هم بی‌مصرف نیست و باید گفت طراحی محیط ماموریت‌ها و نیز طراحی گرافیک هنری بازی به مانند نسخه‌ی اصلی قابل قبول و بعضا در جاهایی زیبا‌ست و اگر قرار باشد انگیزه‌ای برای خرید بازی وجود داشته باشد همین طراحی‌های نسبتا جدید و جذاب است. نور‌پردازی هم تا جایی بهتر از بعضی از مناطق نسخه‌ی اصلی شده است هرچند هنوز هم دست‌ بالا‌تر با نسخه‌ی اصلی است.

طراحی محیط ماموریت‌ها و نیز طراحی گرافیک هنری بازی به مانند نسخه‌ی اصلی قابل قبول و بعضا در جاهایی زیبا‌ست.

در پایان باید گفت که با توجه به قیمت ۸ یورویی بسته‌ی الحاقی و محتوای آن، خرید بازی حتی درصورتی که وضعیت ارز به شکل کنونی در کشور مسأله‌ساز نبود، اصلا به صرفه نیست و توصیه نمی‌شود؛ حتی با وجود اندک ویژگی‌های دل‌پذیر این بسته.

Resolution

Platform: PC – Score: 2 out of 10

Warhammer: Vermintide 2 Shadows Over Bogenhafen offers almost nothing compared to its price and to the main game. Even though it has got some new and fun features, it fails to present a standard expansion to the main game.

(نقدی که مطالعه کردید، نسخه‌ی منتقدین بازی Warhammer: Vermintide 2 Shadows Over Bogenhafen بود که توسط ناشر آن یعنی Fatshark برای دنیای بازی ارسال شده است.)

نکات مثبت
نکات منفی
2
افتضاح
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: