مدیر اکس‌باکس به صحبت‌های سونی درباره کراس‌پلی واکنش نشان داد

توسط افراسیاب در ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ , ۱۶:۱۹

مدیرعامل جدید سونی آقای Kenichiro Yoshida اخیرا صحبت‌های بحث‌برانگیزی درباره کراس‌پلی داشته است که هم‌اکنون با واکنش عوامل ارشد اکس‌باکس روبه‌رو شده است. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

مهندس ارشد اکس‌باکس آقای Mike Ybarra در صفحه توییتر خود نوشته است:

سونی همچنان به درخواست بازیکنان گوش نمی‌دهد. تمام بازی‌ها باید دارای قابلیت کراس‌پلی باشند و به بازیکنان آزادی‌ زیادی برای انتخاب بدهند.

پس از آنکه شخصی به Ybarra اشاره کرد که پلی‌استیشن ۴ سونی مدت زیادی است که از اکس‌باکس وان پیش افتاده است، Ybarra اشاره کرد که مایکروسافت علاوه بر کنسول ویندوز رایانه‌های شخصی را نیز مدیریت می‌کند که حوزه گیم خود را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. همچنین در ادامه Ybarra اظهار دارد که سونی با پشتیبانی نکردن از قابلیت کراس‌پلی خدمات لازم را به مصرف‌کنندگانش ارائه نمی‌کند.

Ybarra ادامه می‌دهد:

ما کنسول‌ و ویندوز را اداره می‌کنیم. دنیای بازی بسیار بزرگ است، اگر شما تنها به بخشی از بازیکنان خدمات ارائه دهید بنابراین محدودیت زیادی برای خود ایجاد می‌کنید.

این صحبت‌های Ybarra واکنشی هستند به کنفرانس IFA  یوشیدا در برلین که اظهار داشت سونی به این علت از کراس‌پلی پشتیبانی نمی‌کند که «بهترین مکان برای بازی کردن است»:

در مورد کراس‌پلی ما همیشه به این فکر می‌کنیم که پلی‌استیشن باید بهترین جا برای بازی کردن باشد. مثلا ما باور داریم که Fortnite در پلی‌استیشن ۴ بهترین تجربه را به بازیکنان ارائه می‌دهد.

در ادامه یوشیدا اظهار داشت که سونی از کراس‌پلی پلی‌استیشن ۴ با رایانه‌های شخصی حمایت می‌کند و رقابت با اکس‌باکس و نینتندو را همیشه مفید و خوب می‌داند.

بازی‌هایی مانند Rocket League، Fortnite و Minecraft از کراس‌پلی میان‌ پلتفرم‌های اکس‌باکس وان و نینتندو سوئیچ پشتیبانی می‌کند اما از پلی‌استیشن ۴ نه. پیش از این سونی گفته بود که راه حلی برای کراس‌پلی پیدا خواهد کرد اما تاکنون سکوت کرده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید