سلطه ایسوس بر دنیای نمایشگرهای گیمینگ

توسط دنیای بازی در ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ , ۱۵:۳۵

در ۵ سال گذشته شرکت‌های تایوانی توانستند گوی سبقت را در زمینه تولید نمایشگرهای گیمینگ از کره‌ای بربایند و طبق آخرین گزارش مراکز آماری معتبر جهانی، در سال ۲۰۱۷ بیش از ۷۱ درصد از نمایشگرهای گیمینگ تولید شده از مبدأ تایوان بود. در این بین از ۵ شرکت ایسوس، ایسر، بنکیو، AOC و سامسونگ به ترتیب بیشترین سهم بازار و تولید را داشته‌اند. این درحالی است که از رشد نمایشگرهای گیمینگ در سال ۲۰۱۷ بیش از ۸۰ درصد بوده و عددی نزدیک به ۲.۵ میلیون نمایشگر گیمینگ با نرخ تازه‌سازی بالای ۱۰۰ هرتز است و برآورد این رده در سال ۲۰۱۸ فروش بیش از ۳.۷ میلیون مانیتور در جهان خواهد بود. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

صاحب نظران بازار نمایشگر بر این باورند که از سال ۲۰۱۰ نمایشگرهای LCD معمولی با کاهش تقاضا روبرو شد و شرکت‌های تولیدکننده ناگزیر به سمت تولید محصولات گیمینگ سوق داده شدند. در این بین ایسوس توانسته در ۵ سال اخیر بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص دهد و به‌نوعی رهبری بازار را به‌دست گیرد. طراحی و فناوری‌های خاص ایسوس این روزها تقریباً در حال کپی شدن در برندهای دیگر است و این سند اثباتی بر ایده گیری سایرین از فلسفه طراحی گیمینگ ایسوس است.

درخشش ایسوس در زمینه نمایشگرهای گیمینگ بی‌شک به خط تولید ویژه گیمینگ خود ROG  باز می‌گردد. به نقل از رسانه‌های معتبری چون Digitimes و Trendforce، ایسوس توانسته با ابتکار خاص خود، همواره نظر گیمرها را در خرید نمایشگرهای رده بالای خودبه‌خود جلب کند.

موفقیت ایسوس در کنار کیفیت مثال‌زدنی محصولات خود، بی‌شک مدیون ارتباط مستقیم سایر محصولات سبد کالای گیمینگ ROG با یکدیگر است. ویژگی‌های مشترک میان آنها همچون AuraSync، یا طراحی‌های همسان ROG از دلایل موفق ایسوس در عرصه‌های مختلف است.  ایسوس از سال ۲۰۱۰ در خط تولید گیمینگ خود محصولات جانبی گیمینگ را اضافه و در سال ۲۰۱۶ با کامل‌ترین سبد کالای تجهیزات گیمینگ توانست بار دیگر قدرت تیم خلاق طراح خود را به همه نشان دهد. در حال حاضر موفقیت‌های ایسوس در کسب عناوینی چون برند نخست گیمینگ در جهان، و تأییدیه هایی برای محصولات خود در جوامع معتبری مثل مجمع رسانه‌های سخت‌افزاری اروپا و جوایز احتصاصی طراحی، برند ایسوس و ROG را به‌عنوان یکی از خواستنی‌ترین برندهای گیمینگ در جهان تبدیل کرده است.
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: