0 نظر

گزارش باکس آفیس: آغاز اکران «پایان عملیات»/ صدرنشینی مجدد «آسیایی‌ها» در هفته‌ی آرام گیشه!

توسط در3 ماه پیش
 

جدول فروش هفتگی سینماهای آمریکا امروز درحالی منتشر شد که در جمع پنج فیلم پرفروش هفته، نسبت به هفته‌ی گذشته، تنها یک تغییر جزئی به‌ چشم می‌خورد و آن چیزی نیست آغاز اکران «پایان عملیات» (Operation Finale) و البته اکران گسترده‌ی «جستجو»! در ادامه با دنیای بازی و گزارش فروش اولین آخر هفته‌ی ماه سپتامبر همراه باشید.

این هفته با وجود اکران عنوان ۲۴ میلیون دلاریِ پایان عملیات، «آسیایی‌های دیوانه‌ی پول‌دار» (Crazy Rich Asians) با ۲۲ میلیون دلار فروش، جایگاه یک جدول را حفظ کرد تا برای سومین هفته‌ی متوالی، صدرنشین جدول فروش سینماهای آمریکا باشد. همانند آسیایی‌های دیوانه‌ی پول‌دار، فیلم «مگ» (The Meg) هم با ۱۰ میلیون دلار برای دومین هفته‌ی متوالی در رتبه‌ی دوم جدول فروش قرار گرفت.

این هفته اما «قتل در اوقت خوشی» (The Happytime Murders) با ۵۳ درصد افت، تنها ۴ میلیون دلار فروخت و به جایگاه هشتم جدول سقوط کرد تا «ماموریت غیرممکن: سقوط» (Mission: Impossible – Fallout) در ششمین هفته‌ی اکران‌اش با یک پله صعود، عنوان سومین فیلم پرفروش هفته را به‌دست آورد. جدیدترین نسخه از مجموعه‌ی ماموریت غیرممکن با فروش ۷ میلیون دلاری‌اش، این هفته به مجموعِ قابل توجهِ ۲۰۴ میلیون دلار رسید.

Operation Finale

تنها تازه‌اکران این هفته در میان پنج برترِ جدول فروش، فیلم پایان عملیات به کارگردانی «کریس وایتز» (Chris Weitz) بود. پایان عملیات که حدود ۵۵ سال پس از جنگ جهانی دوم روایت می‌شود، به اقدامات چند مامور امنیتی و بلند پایه‌ی اسرائیلی علیه یک افسر نازی می‌پردازد. این فیلم که با بودجه‌ی ۲۴ میلیون دلار به تولید رسیده است، امروز هفته‌ی افتتاحیه‌اش را با ۶ میلیون دلار به پایان رساند و در جایگاه چهارمین پرفروش هفته قرار گرفت.

Searching

پس از پایان عملیات، فیلم «جستجو» (Searching) که هفته‌ی پیش به‌صورت محدود تنها در ۹ سالن سینمایی به اکران درآمده بود، این هفته با ۱۱۹۸ سالن بیش‌تر، ۵.۷ میلیون دلار فروخت تا در جایگاه پنجم جدول فروش قرار گیرد. درام/ رازآلودِ جستجو به تلاش‌های یک پدر برای یافتن ردی از دختر ۱۶ ساله‌‌‌ی مفقود شده‌اش می‌پردازد که برای رسیدن به سر نخ لپ‌تاپ فرزندش را دائماً بررسی می‌کند.

مطلب مشابه ◄  گزارش باکس آفیس: آغاز اکران فیلم‌ «قتل‌های هپی‌تایم»/ «آسیایی‌ها» هم‌چنان در صدر!

 

جدول فروش ۱۱ شهریور ۹۷: (۲ سپتامبر ۲۰۱۸)

رتبهرتبه هفته گذشتهعنوان فیلمتهیه کننده/ ناشرفروش آخر هفتهتغییرات میزان فروشتعداد سالن‌ها/ تغییرات تعداد سالن‌هامتوسط فروش هر سینمامجموع فروشبودجههفته‌های اکران
۱۱Crazy Rich AsiansWB$۲۲,۲۳۵,۰۰۰-۱۰.۴%۳,۸۶۵+۳۳۹$۵,۷۵۳$۱۱۰,۹۶۱,۳۸۸$۳۰۳
۲۲The MegWB$۱۰,۵۳۰,۰۰۰-۱۷.۸%۳,۷۶۱-۲۷۰$۲,۸۰۰$۱۲۰,۵۱۶,۴۱۶$۱۳۰۴
۳۴Mission: Impossible – FalloutPar.$۷,۰۰۰,۰۰۰-۱۳.۴%۲,۶۳۹-۴۱۳$۲,۶۵۳$۲۰۴,۳۴۶,۵۲۹$۱۷۸۶
۴NOperation FinaleMGM$۶,۰۰۰,۰۰۰۱,۸۱۸$۳,۳۰۰$۷,۷۲۷,۰۹۵$۲۴۱
۵۲۲SearchingSGem$۵,۷۰۰,۰۰۰+۱,۳۶۶.۲%۱,۲۰۷+۱,۱۹۸$۴,۷۲۲$۶,۲۰۸,۴۸۰۲
۶۶Disney’s Christopher RobinBV$۵,۰۳۲,۰۰۰-۱۹.۶%۲,۹۲۵-۴۶۹$۱,۷۲۰$۸۵,۴۴۰,۸۶۸۵
۷۷AlphaStudio 8$۴,۴۵۰,۰۰۰-۲۵.۹%۲,۸۸۱+۱۶۲$۱,۵۴۵$۲۷,۳۷۲,۲۲۰$۵۱۳
۸۳The Happytime MurdersSTX$۴,۴۱۰,۰۰۰-۵۳.۷%۳,۲۵۶$۱,۳۵۴$۱۷,۰۲۵,۶۹۴$۴۰۲
۹۸BlacKkKlansmanFocus$۴,۱۴۰,۰۰۰-۱۸.۸%۱,۷۶۶-۱۴۸$۲,۳۴۴$۳۸,۳۳۰,۸۲۵$۱۵۴
۱۰۵Mile 22STX$۳,۵۸۰,۰۰۰-۴۳.۸%۲,۹۵۰-۵۷۰$۱,۲۱۴$۳۱,۷۷۶,۳۳۴$۵۰۳
اولین نظر را شما بدهید!
 
ارسال دیدگاه »

 

    شما باید ورود برای ارسال نظر