در بازی Anthem خبری از داستان گویی چند خطی نخواهد بود

در بازی Anthem خبری از داستان گویی چند خطی نخواهد بود

توسط کسری نیاول در ۴ شهریور ۱۳۹۷ , ۱۳:۴۴

بازی Anthem که بازی بعدی شرکت BioWare در سبک نقش آفرینی دو نفره است به نظر از تمامی جنبه‌ها امیدوار کننده است. البته تعدادی از بازیکنان درباره داستان این بازی کمی نگران هستند. این شرکت همواره داستان‌های جذاب و خیره کننده‌ای را به بازیکنان ارائه می‌دهد اما اینکه این ویژگی چگونه می‌تواند با بازی آنلاینی چون Anthem هماهنگ شود جای سوال است. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

شرکت Bioware به بازیکنان گفته است که درون بازی Anthem می‌توانند انتخاب‌های متنوعی داشته باشند اما بازیکنان نباید به امید آن باشند که بتوانند داستان بازی را تغییر دهند. کارگردان این بازی «جاناتان وارنر» در این باره می‌گوید:

انتخاب بازیکنان وجود خواهد داشت و من بازی Anthem را به این دلیل دوست دارم که دنیایی اجتماعی از نقش آفرینی و به صورت اشتراکی است و ما کمتر بر روی داستان‌ و روایت شخصی متمرکز شده‌ایم. به طور قطع انتخاب‌هایی در آن وجود خواهد داشت اما تمرکز اصلی برای این بازی کمی متفاوت است.

نهایتاً تمرکز شرکت Bioware در حال حاضر بر روی ساخت حس در اجتماع بودن است. «وارنر» در این مورد می‌گوید:

ما می‌خواستیم مطمئن شویم که این دنیا مانند یک فضای واقعی است که به اشتراک گذاشته می‌شود. ما تمامی دوره‌های شب و روز را با دوره‌های شب و روز واقعی هماهنگ کردیم. ما دنیایی خلق کردیم که بازیکنانی که در بریتانیا و یا در کانادا هستند چیزی برای صحبت کردن در رابطه با آن داشته باشند.

چه خوب چه بد به نظر می‌رسد که بازی Anthem قرار است با سایر تجربه‌هایی که پیش از این تجربه کردید متفاوت باشد. ممکن است که بازیکنان همچنان به داستان گویی چند خطی در این بازی اصرار داشته باشند ولی چیزی که مشخص است این است که در حال حاضر داستان گویی در این بازی هدف اصلی طراحان شرکت Bioware نیست.

ممکن است برخی از طرفداران ناامید شوند اما شرکت Bioware مدت‌ها است که چنین بازی‌هایی را می‌سازد. با توجه به شکست بازی Mass Effect Andromeda به نظر می‌رسد که این شرکت به دنبال ساخت بازی جدید است. بازی Anthem قرار است ۲۲ فوریه ۲۰۱۹ (۳ اسفند) برای کنسول‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی عرضه شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید