شرکت نینتندو به گفته خالق بازی Super Mario بازی رایگان کمتر تولید خواهد کرد

شرکت نینتندو به گفته خالق بازی Super Mario بازی رایگان کمتر تولید خواهد کرد

توسط کسری نیاول در ۳ شهریور ۱۳۹۷ , ۱۵:۲۴

خالق بازی Super Mario «شیجرو میاموتو» (Shigeru Miyamoto) می‌گوید شرکت نینتندو ترجیح می‌دهد که قیمت‌های معقولی بر روی بازی‌هایش اعمال کند تا اینکه از مدل بازی‌های رایگان استفاده کند. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

«میاموتو» در کنفرانس توسعه‌ دهندگان سرگرمی‌های کامپیوتری (CEDEC) در این باره که شرکت نینتندو مدل بازی‌های رایگان را به خاطر وضع قیمت‌های معقول بر روی بازی‌ها کنار زد، می‌گوید:

ما خوش شانسیم که چنین بازار بزرگی داریم. بنابراین تصور ما این است که اگر بتوانیم بازی‌ها را با قیمت معقولی به فروش برسانیم سود بیشتری خواهیم کرد.

این صحبت «میاموتو» از سخنان رئیس شرکت نینتندو درباره لوت باکس‌ها نتیجه می‌گرفت. او در ادامه افزود:

نمی‌توانم بگویم که مدل ثابت درآمدی ما موفق بوده است اما ما این کار را ادامه خواهیم داد تا این مدل تثبیت شود. با این شرایط همه می‌توانند به توسعه بازی در یک فضای آرام بپردازند و بر روی توسعه بازی برای طیف گسترده‌ای از مردم متمرکز شوند. با این روش ما می‌توانیم تجارت بازی‌های موبایل خود را توسعه دهیم.

بازی Super Mario شرکت نینتندو از این مدل پیروی کرد و با وجود اینکه ۷۸ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ این بازی را دانلود کرده بودند اما ۵ درصد از آن‌ها برای دسترسی کلی به بازی هزینه کردند. «میاموتو» در این باره می‌گوید:

لازم است که توسعه دهندگان با خدمات حق اشتراک آشنا شوند. زمانی که به دنبال یک شریک برای این کار هستید، مهم است کسی را پیدا کنید که ارزش نرم افزار شما را متوجه می‌شود. سپس مشتریان ارزشی که در اپلیکیشن‌تان است را درک خواهند کرد و به پرداخت برای آن اقدام می‌کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید