فیل اسپنسر: به‌مدت طولانی، با اکس‌باکس در مایکروسافت چون یک گروه موسیقی زیرزمینی رفتار می‌شد

توسط تارخ ترهنده در ۳ شهریور ۱۳۹۷ , ۱۹:۲۲

طی سه ماه اخیر، تغییراتی در بخش اکس‌باکس در مایکروسافت رخ داد و فیل اسپنسر (Phil Spencer) از رییس بخش اکس‌باکس به مقام معاون مدیریت اجرایی بخش گیمینگ مایکروسافت رسید؛ در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

فیل اسپنسر، هم‌اکنون عضوی از تیم مدیریت اجرایی مایکروسافت است و مستقیما به رییس این شرکت یعنی ساتیا نادلا (Satya Nadella) گزارش کار می‌دهد و این نشان از اهمیت دادن بیشتر به گیمینگ در شرکت است.

فیل اسپنسر در مصاحبه‌ای با سایت CNET در این‌باره گفت که بخش اکس‌باکس در گذشته، در مایکروسافت چون یک باند موسیقی دیده می‌شد:

شرکتی ما همگی در آن کار می‌کردیم، یک شرکت بزرگ و توسعه‌یافته بود. ما کسب‌ و کارهایی مشتری‌محور داشتیم و گیمینگ، چیزی بود که بیل (Bill Gates) آن را شروع کرد. در اصل، او و استیو (Steve Ballmer) پروژه اکس‌باکس را تایید کردند و کار روی آن شروع شد. وجه تشابهی که من معمولا برای اکس‌باکس استفاده می‌کنم، این است که ما تا مدت‌ها مثل یک گروه موسیقی زیرزمینی بودیم. تا زمانی که خیلی بلند نمی‌نواختیم، اجازه داشتیم به کارمان ادامه دهیم.

الان بیشتر به مسیر اصلی کار شرکت نزدیک شده‌ایم؛ اما زمانی که هنوز گروه موسیقی بودیم، بیل و استیو به ما می‌گفتند که تا زمانی که افتضاحی به بار نیاوریم و کار را پیش ببریم، همه چیز خوب است.

بیل نقش بزرگی در کارهایی که داریم انجام می‌دهیم، داشته و من استیو را هم هر از چندگاهی می‌بینم. او از من می‌پرسد که اکس‌باکس در چه حال است و کارها چگونه پیش می‌روند.

همان‌طور که گفتم، با وجود ساتیا و حمایت‌اش، ما موقعیتی فوق‌العاده داریم. رای اعتمادی که از سمت تیم مدیریت ارشد گرفتیم، این‌که گیمینگ قرار است یکی از کلمات اصلی و اولویت‌های شرکت باشد، باعث شد تیم ما خودش را به‌معنای وقعی کلمه، عضوی اصلی از شرکت بداند. ما نیز درباره‌اش فکر کردیم، منابعی که مایکروسافت دارد چه هستند؟ پیشرو شدن در صنعت بازی برای مایکروسافت چه معنی دارد؟ ما باید چه نقشی در این صنعت ایفا کنیم؟

مایکروسافت روی قشر جدیدی از مخاطبان برای جذب به صنعت بازی و بازی‌های ویدیویی حساب باز کرده، مخاطبان سیستم‌های ابری یا Cloud. چند هفته پیش نیز شایعه‌ای در رابطه با این‌که مایکروسافت قصد دارد برای نسل بعد کنسول‌ها، دو اکس‌باکس تولید کند، منتشر شد. طبق این شایعه، یکی از این دو اکس‌باکس دارای مشخصات فنی پایین‌رده است که روی گیمینگ از طریق سیستم ابری متمرکز است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: