رکورد پر سرعت‌ترین سرور دو پردازنده­‌ جهان در دستان ایسوس

توسط دنیای بازی در ۱ شهریور ۱۳۹۷ , ۱۷:۰۱

در حال حاضر سرورهای ایسوس با کارایی موفقیت آمیزشان، در مجموع ۶۷ رتبه‌ی برتر را در «سیستم­‌های ارزیابی عملکرد» پردازنده شرکت SPEC”[۱] به‌دست آورده‌­اند . در این سنجش مدل­‌های RS720-E9 و TS700-E9 به­‌عنوان قدرتمندترین سرورهای دو پردازنده­ی جهان برای اجرای برنامه‌­های محاسباتی سنگین شناخته شده­‌اند. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

مجموعه محصولات برتر این شرکت شامل: رک سرورهای RS720-E9، RS700-E9 و RS700A-E9، مدل RS720Q-E9 از نوع سرورهای Multi-node[۲] و تاور سرور مدل TS700-E9 هستند.

ایسوس بزرگ‌ترین برند تولیدکننده سخت‌افزار در جهان، شرکت کامپیوتری پیشرو در زمینه‌ی سرورها، مادربوردهای سرور، ایستگاه‌های کاری و مادربوردهای آنها هم‌اکنون رکورد بالاترین میزان کارایی را در میان سرورهای دو پردازنده از آن خود کرده است و مجموعاً ۶۷ رتبه‌ی برتر «شرکت ارزیابی عملکرد استاندارد» (SPEC) را در اندازه‌گیری عملکردهای محاسباتی سنگین در اختیار دارد. مدل‌های RS۷۲۰-E۹ و TS۷۰۰-E۹ به‌عنوان سرورهای دو پردازنده‌ی دارای بهترین عملکرد محاسباتی با دستیابی به بالاترین نمرات در ارزیابی عملکرد مربوطه در بالای این رده‌بندی قرار دارند.

پر سرعت‌ترین سرورهای دو پردازنده جهان‌:

ایسوس رکورد جهانی بالاترین نتایج کارایی محاسباتی را در رک سرور مدل RS۷۲۰-E۹ و تاور سرور مدل TS۷۰۰-E۹ که از پروسسور Intel® Xeon® Platinum ۸۱۸۰ استفاده می‌کنند در دست دارد.

رک سرور مدل RS۷۲۰-E۹ این شرکت ۴ رکورد جهانی را در میان سرورهای دو پردازنده‌ی دنیا برای اجرای برنامه‌های محاسباتی سنگین در سیستم ارزیابی عملکرد پردازنده شرکت SPEC شامل ارزیابی‌های SPECint ۲۰۱۷  وSPECfp ۲۰۱۷  به‌دست آورده است.

همچنین تاور سرور مدل TS۷۰۰-E۹ نیز دارای ۴ رکورد جهانی در میان سرورهای دو پردازنده برای اجرای برنامه‌های محاسباتی سنگین در سیستم ارزیابی عملکرد پردازنده شرکت SPEC شامل SPECfp ۲۰۱۷ و SPECfp ۲۰۱۷ است.

این دو سرور برتر از تکنولوژی ایسوس Performance Boost که از بهینه‌سازی اختصاصی پردازنده‌های ایسوس به‌منظور کاهش تأخیر و افزایش عملکرد کلی بهره می‌برد استفاده می‌کنند. این امتیازات برتر در سیستم ارزیابی عملکرد، قابلیت سرورهای ایسوس را در ارائه کارایی مطلوب در اجرای بار کاری برنامه‌ها در دنیای واقعی نشان می‌دهد.

۶۷ رکورد جهانی در سیستم ارزیابی عملکرد

ایسوس با بیش از ۲۰ سال تجربه و تخصص در صنعت تولید سرور دارای یک تیم اختصاصی از مهندسین در زمینه طراحی سخت‌افزار سرور، ادغام نرم‌افزار و Firmware، تنظیم عملکرد و بهینه‌سازی برای طیف وسیعی از برنامه‌های کاربردی است. عملکرد بسیار بالای محصولات رکوردشکن ایسوس به تعهد این شرکت در بهینه‌سازی مداوم سیستم و تنظیم عملکرد جهت ارائه سرورهای باکیفیت بالاتر به مشتریان تأکید دارد.

سرورهای ایسوس از تاریخ ۱ اوت ۲۰۱۸، ۶۷ رکورد برتر را در سیستم ارزیابی عملکرد ثبت کرده‌اند.

آخرین مجموعه از محصولات رکوردشکن ایسوس شامل سرورهایی با قابلیت پیکربندی (بر اساس نیازهای مشتری)، تاور سرورها، رک سرورها و پلتفرم‌های Multi-node  با قابلیت مقیاس‌پذیری بالا و یکپارچگی کارها برای اهدافی نظیر تجزیه و تحلیل داده‌ها، تصویرسازی زیرساخت و برنامه‌های کامپیوتری عمومی و فنی طراحی شده‌اند.

RS۷۲۰-E۹ و RS۷۰۰-E۹ رک سرورهای بسیار قدرتمند با طراحی hybrid-storage و راندمان بالا بهترین در اندازه‌های ۲u و ۱u هستند. این مدل‌ها به ۲ پردازنده و قدرت پشتیبانی از ۲۴ اسلات رم DDR۴ با قابلیت افزایش ظرفیت تا ۳TB مجهز شده‌اند و با دارا بودن رنج وسیعی از اسلات‌های توسعه PCI ۳.۰ و درایوهای ذخیره‌سازی برای محاسبات سنگین مناسب هستند.

TS700-E9 یک مدل تاور سرور در اندازه­‌ی ۵U با قابلیت پشتیبانی از دو پردازنده و ۲ کارت گرافیکی با دو اسلات است.

این مدل مناسب محیط‌های کاری تجاری بوده و می‌تواند به‌راحتی با مراکز داده به‌عنوان یک رک سرور با استفاده از کیت ریلی انعطاف‌پذیر بدون نیاز به هیچ ابزاری، یکپارچه شود. وجود یک منبع تغذیه اضافی به‌صورت انتخابی، کارکرد قابل‌اطمینان و محیطی امن‌تر را برای این سرور فراهم آورده است.

RS۷۲۰Q-E یک سرور متراکم ۲U۴N (سایز ۲U، دارای ۴ نود) است که برای کارهایی با بار محاسباتی زیاد مانند مراکز داده، آنالیز داده‌ها و برنامه‌های private-cloud طراحی‌شده است. این سرور از ۲ تا ۸  پردازنده  با ۲۸ هسته و ۴۸ اسلات حافظه (رم) تا ظرفیت ۶TB پشتیبانی می‌کند.

RS۷۰۰A-E۹ یک سرور AMD EPYC-based است که روی هر یک از پردازنده‌ها تا ۳۲ هسته با ۱۲۸ نخ را پشتیبانی می‌کند و ظرفیت ذخیره‌سازی انعطاف‌پذیر با بیش از ۱۲ هارد ۱۲.۵ اینچ با سایز ۱U ارائه می‌دهد. این مدل برای اهداف مجازی‌سازی و ایجاد Vm ها با هزینه‌های پایین‌تر ساخته شده است.

مختصری درباره‌ی SPEC

شرکت ارزیابی کارایی استاندارد (SPEC) یک موسسه‌ی غیرانتفاعی است که جهت وضع، نگهداری و انتشار جداول ارزیابی عملکرد استاندارد شده و ابزارهای ارزیابی کارایی و بهره‌وری انرژی برای جدیدترین نسل از سیستم‌های کامپیوتری ایجاد شده است. SPEC، مجموعه ارزیابی‌های عملکرد و همچنین نتایج ثبت شده‌ی بررسی‌ها و مطالعات از سازمان‌های عضو و سایر گواهینامه‌های ارزیابی عملکرد را بسط و گسترش می‌دهد.

بسته‌ی ارزیابی عملکرد پردازنده ۲۰۱۷ این سازمان دربرگیرنده‌ی نسل بعدی اسپک SPEC، منطبق بر استانداردهای صنعتی و بسته‌های حداکثر بهره‌وری پردازنده جهت اندازه‌گیری و مقایسه کارایی بالای محاسباتی، تحت فشار بودن پردازنده‌ی یک سیستم، زیرسیستم حافظه و کامپایلر است.

SPEC این بسته‌ها را به‌عنوان یک معیار برای اندازه‌گیری کارایی محاسباتی سیستم در شرایطی که تحت فشار بار کاری زیاد است و طیف گسترده‌ای از منابع سخت‌افزاری آن درگیر اجرای بار کاری سنگین اعمال شده از سمت برنامه‌های کاربردی کاربر است، طراحی کرده است.

ارزیابی عملکرد پردازنده ۲۰۰۶ SPEC، یک مجموعه ارزیابی استاندارد قدیمی‌تر مبتنی بر پردازنده بوده و پردازنده، حافظه و کامپایلر یک سیستم را تحت فشار قرار می‌دهد. این مجموعه یک ابزار جهت سنجش بخش عملکرد پردازشی سیستم در گسترده‌ترین پهنه عملیاتی سخت‌افزار با استفاده از بارهای کاری توسعه داده شده بر مبنای کاربری‌های دنیای واقعی فراهم می‌آورد.

خرید محصولات و قیمت‌ها :

کلیه‌ی سرورهای ایسوس توسط شرکت رهنمون فناوری اطلاعات در ایران به‌طور رسمی با گارانتی سه ساله عرضه می‌گردد.

اطلاعات تماس

 

شرکت رهنمون فناوری اطلاعات   www.rahnamoon.ir

 

Standard Performance Evaluation Corporation (SPEC): http://spec.org

[۱] SPEC CPU benchmarks

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: