راهنمای بازی |‌ چگونه کانفیدانت‌ها را در Persona 5 به حداکثر برسانیم؟

توسط علی فتح‌آبادی در ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۹:۵۰

The Chariot – Ryuji Sakomoto

نام: ریوجی ساکوموتو، آرکانا: ارابه، نحوه پیشرفت: از تاریخ ۱۲/۴ در راهرو طبقه دوم مدرسه و Arcade واقع در Central Street شیبویا قابل دسترسی‌ست، زمان حضور: بعد از ظهر

«ریوجی» دومین دزد قلب داستان است. اتفاقی در راه مدرسه همراه شخصیت‌اصلی می‌شود و اتفاقی‌تر هر دو وارد اولین قصر بازی می‌شوند. ریوجی، پیش‌تر دونده‌ای پرشور و کاپیتان تیم دو و میدانی تیمشان نیز بوده است. ولی طی ماجراهایی که با «کانشیرو»،‌ معلم ورزش دبیرستان پیدا می‌کند و دسیسه چینی‌های وی، کل تیم دو و میدانی از بین می‌رود و وی نیز به‌عنوان عامل اصلی نابودی گروه و دوستانش در تیم شناخته می‌شود. از آن به بعد، ریوجی در مدرسه معروف به خراب‌کار و یاغی می‌شود و روزهایش را در تنهایی و دوری از بقیه می‌گذارند. ریوجی شخصیتی آتشین دارد و خیلی سریع داغ می‌کند. همین انگیزه بالای وی که البته با حماقت‌های بسیاری نیز همراه هست «!»، وی را بدل به عضوی قابل اعتماد می‌کند که همیشه می‌شود به کمکش در شرایط سخت حساب کرد.

قابلیت‌های مختلفی که ارتقای سطح این کانفیدانت برای شخصیت شما و ریوجی فراهم می‌آورد به شرح زیر است:

Baton Pass: به شما اجازه می‌دهد که در مواقع نبرد بعد از هدف‌گیری نقطعه ضعف حریف و فرصت مجدد برای حمله ( One More)، نوبت خود را با یکی از شخصیت‌هایی که Baton pass دارد تغییر بدهید
Follow Up: امکان حمله قدرتمند و کمکی را در نوبت شخصیت‌اصلی به وی می‌دهد
Punk Talk: اگر مذاکره با شکست روبرو شود، شانس تکرارش را به شما می‌دهد
Harisen Recovery: امکان درمان بیماری‌های مختلفی که شخصیت‌های تیم موقع نبرد به آنها مبتلا شده‌اند
Insta-Kill: این شانس را به تیم می‌دهد که بعد از یک کمین (Ambush)، بلافاصله در نبرد پیروز شوید
Endure: بعد از یک حمله کشنده، احتمال زنده‌ماندن با یک نوار سلامتی را ایجاد می‌کند
Protect: از شخصیت‌اصلی موقع یک حمله کشنده در نبرد دفاع می‌کند
Second Awakening: تبدیل پرسونا به یک عیار اسطوره‌ای

The Justice – Goro Akechi

نام: گورو آکچی، آرکانا: عدالت، نحوه پیشرفت: براساس پیشروی داستان

Ace Detective جدید و جایگزین «ناوتو شیروگانه» (Naoto Shirogane) که در نسخه چهارم ملقب به آن بود. دانش‌آموزی نابغه با هوشی سرشار که نقشی بسیار حیاتی در داستان و رخدادهایش ایفا می‌کند. «گورو»، از همان ابتدا به‌ همراه «سائه نیجیما» مشغول کار بر روی پرونده دزدان قلب بوده و توجه زیادی را به این گروه معطوف ساخته‌ است. توجهی که در نهایت به عضو شدنش در آن ختم شده و بدل به آخرین عضور گروه می‌شود. شخصیت بشاش و مطمئن وی، کمک شایانی به حل مشکلات و حل مسائل پیچیده پیش‌روی گروه می‌کند و با وجود حضور کوتاه مدتش در گروه، از نقش مهمش در داستان نمی‌شود چشم‌پوشی کرد.

قابلیت‌های مختلفی که ارتقای سطح این کانفیدانت برای شخصیت شما و گورو فراهم می‌آورد به شرح زیر است:

Baton Pass: به شما اجازه می‌دهد که در مواقع نبرد بعد از هدف‌گیری نقطعه ضعف حریف و فرصت مجدد برای حمله ( One More)، نوبت خود را با یکی از شخصیت‌هایی که Baton pass دارد تغییر بدهید
Follow Up: امکان حمله قدرتمند و کمکی را در نوبت شخصیت‌ اصلی به وی می‌دهد
Detective Talk: اگر مذاکره با شکست روبرو شود، شانس تکرارش را به شما می‌دهد
Harisen Recovery: امکان درمان بیماری‌های مختلفی که شخصیت‌های تیم موقع نبرد به آن‌ها مبتلا شده‌اند

 

 

The Hermit – Futaba Sakura

نام: فوتابا ساکورا، آرکانا: منزوی،‌ نحوه پیشرفت: از تاریخ ۸/۳۱ در کنار کافه لبلان قابل دسترسی‌ست، زمان حضور: بعد از ظهر

دختر «سوجیرو ساکورا» و دیگر عضو دزدان قلب. «فوتابا»، نِرد و اوتاکوی گروه‌ و هکری حرفه‌ای است. در میدان نبرد نیز قابلیت اصلیش آنالیز و بررسیست. قابلیت‌های فوتابا چه در دنیای واقعی و چه در دنیای عجیب «متاورس» (Metaverse)، بسیار کاربردی هستند و از زمان عضویت‌اش در گروه مشکلات بسیاری را حل می‌کند و تیم را در رسیدن به هدف نهایی‌شان یاری می‌کند. به‌دلیل اتفاقی که در کودکی‌ش افتاده، وی چند سال خودش را در اتاقش حبس کرده و به همین دلیل از حیث روابط و رفتار اجتماعی بسیار ضعیف است و از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیست. در کانفیدانت وی شما به او یاری می‌کنید که با ترس‌هایش کنار بیاید و بتواند در شهر و میان مردم با آسودگی قدم بزند و به زندگی طبیعی خود برگردد. شخصیت نردی او نیز شاید با گروه خونی خیلی از ماها جور در بیاید. در سطح دو رابطه‌تان با وی نیاز به سطح چهار kindness دارید.

قابلیت‌های مختلفی که ارتقای سطح این کانفیدانت برای شخصیت شما و فوتابا فراهم می‌آورد به شرح زیر است:

Moral Support: احتمال استفاده از قابلیت kaja ۤیا بازیابی سلامت افراد تیم در هنگام نبرد
Mementos Scan: احتمال اسکن کامل نقشه یک طبقه از ممنتو به محض ورود به آن
Positive Hack: احتمال وارد کردن دشمنان به حالت Hold Up به محض شروع نبرد
Active Support: شانس بازیبای نوار جادوی افراد تیم
Treasure Reboot: شانس احیای آیتم‌های قابل یافت در محیط بعد از نبرد
Emergency Shift: احتمال معاوضه افراد تیم وقتی دو یا تعداد بیشتری از اعضا مرده‌اند
Final Guard: شانس خنثی‌سازی یک حمله مرگبار بر روی یکی از اعضای تیم هنگام نبرد
Second Awakening: تبدیل پرسونا به یک عیار اسطوره‌ای

 

 

The Fortune – Chihaya Mifune 

نام: چیهایا میفونه، آرکانا: بخت، نحوه پیشرفت: از تاریخ ۶/۲۲ در شینجوکو قابل دسترسی‌ست، زمان حضور: شب

«چیهایا»، فال‌گیری است که اعتقادی راسخ به غیر قابل تغییر بودن مسیر سرنوشت دارد. در طول مدت رابطه‌تان، وی را در شناخت بهتر و عمیق‌تر هستی و زندگی و تصمیمات افراد همراهی‌اش می‌کنید. برای شروع رابطه‌تان با چیهایا در ابتدا نیاز به مبلغ قابل توجه صدهزار یِن دارید، بعد از فراهم آوردن این مبلغ نیز باید ماموریتی را در ممنتو انجام بدهید و سپس کانفیدانت وی برای شما باز می‌شود. کانفیدانت چیهایا، قابلیت‌های مختلفی برایتان فراهم می‌آورد. از افزایش میزان پول دریافتی بعد از هر پیروزی در نبرد گرفته تا افزایش درصد بالارفتن فاکتور اجتماعی خاص و همین‌طور عمیق‌تر کردن سطح رابطه‌ با دوستانتان منجر می‌شود.

قابلیت‌های مختلفی که ارتقای سطح این کانفیدانت برای شخصیت شما فراهم می‌آورد به شرح زیر است:

Luck Reading : به میزان کمی مقدار رشد فاکتور اجتماعی که انتخاب کرده‌اید را افزایش می‌دهد
Money Reading: به میزان کمی مقدار پول دریافتی بعد از هر نبرد را افزایش می‌دهد
Fate Reading:
پیش‌نمایشی از بعضی قابلیت‌های هر کانفیدانت را شما نشان می‌دهد
Affinity Reading:
سطح رابطه‌تان را با کانفیدانتی که انتخاب کرده‌اید بیشتر می‌کند
Special Fate Reading:
پیش‌نمایشی از تمامی قابلیت‌های هر کانفیدانت را شما نشان می‌دهد

 

The Strength – Caroline & Justine

نام: کارولین و جوستین، آرکانا: قدرت، نحوه پیشرفت: از تاریخ ۵/۱۸ در اتاق مخملی قابل دسترسی هستند،‌ زمان حضور: بعد از ظهر و شب

دوقلوهای نگهبان، دستیاران جدید «ایگور» در اتاق مخملی‌اند و مسئولیت ارائه توضیحات در خصوص پرسونا و انواع روش‌های فیوژن را برعهده دارند. کانفیدنتشان نیز مشابه «مارگارت» و «الیزابت»، دیگر دستیاران ایگور در نسخه‌های قبلی مبتنی بر به‌دست آوردن پرسونایی خاص با قابلیتی مخصوص است. همین عامل کانفیدانت این دو خواهر را به نمونه‌ای متفاوت بدل می‌کند. علاوه بر این، بدست آوردن این پرسوناهای درخواست‌شده ابدا کار آسانی نیست و شاید بدون استفاده از راهنمایی دقیق و درست انجام آن وقت و آزمون و خطای بسیاری از شما بگیرد. به همین دلیل، من برای هر سطح رابطه‌ و پرسونای درخواستی، راهنمای کامل فیوژن آن را ذکر کرده‌ام و می‌توانید با توجه به آنها رابطه‌تان را با صرف وقتی کم‌تر به حداکثر برسانید. این سایت‌ لیست کاملی از تمامی پرسوناها و همه‌ی روش‌های مختلف بوجود آوردنشان را ذکر کرده.
پرسوناهای مختلف بازی از دو راه بدست می‌آیند. راه اول، مذاکره با آنها در قصر و یادواره‌ها و راضی کردنشان برای پیوستن به شماست، و راه دوم بوجود آوردنشان از ترکیب چند پرسونای دیگر که در پرسونا فیوژن نام دارد.

قابلیت‌های مختلفی که ارتقای سطح این کانفیدانت برای شخصیت شما فراهم می‌آورد به شرح زیر است:

سطح ۱: Jack Frost با قابلیت Mabufu. می‌توانید با ترکیب Berith یا Mokoi با Apsaras آن را بدست بیاورید.
سطح ۲: Shiisa با قابلیت Frei. با ترکیب Jack Frost با Makami که قابلیت Frei را دارد می‌توانید آن را بدست بیاورید. لول شخصیتتان هم برای انجام این فیوژن باید ۱۶ به بالا باشد. بعد از بدست آوردن این پرسونا با دوقلوها صحبت کنید و پرسونای مذکور را نشانشان بدهید.
سطح ۳: Matador ۤبا قابلیت Magaru. با ترکیب Anzu و Koppa Tengu می‌توانید ماتادور را به‌وجود بیاورید. فقط توجه داشته‌باشید که ماتادور هنوز قابلیت مورد نظر را ندارد و باید این پرسونا را Strength کنید. قوی‌کردن قابلیتی دیگر است که در آن با قربانی‌کردن یک پرسونا، یکی از قابلیت‌هایش را به‌طور اتفاقی به پرسونایی دیگر انتقال می‌دهید. برای Strength کردن ماتادور و به‌دست آوردن قابلیت ماگارو می‌توانید از Nekomata و Sudama استفاده کنید. فقط حواستان باشد که قابلیت بدست‌آمده کاملا اتفاقیست و حتما قبل از انجام قوی‌کردن بازی خود را ذخیره کنید تا درصورت دریافت قابلیتی دیگر با بازیبای فایل ذخیره مجدد شانس خود را امتحان کنید. صبور هم باشید، گاهی تا ده بار باید این عمل را تکرار کنید. لول شخصیتتان هم برای انجام این فیوژن باید ۱۹ به بالا باشد.
سطح چهار: Flauros با قابلیت Turakaja. برای فیوز کرن این پرسونا، به سه پرسونا نیاز دارید. Berith، Eligor و لول ۱۱ Andras. آندراس در لول یازده قابلیت توراکاجا را یاد می‌گیرد. لولتان نیز برای انجام این فیوژن باید ۲۵ به بالا باشد.
سطح پنج: Ame-no-Uzume با قابلیت Dodge Psy. دو راه خوب برای بوجود آوردن این پرسونا هست. Okuninushi + Sadama یا Arsene + Norn. بعد از آن نیز باید پرسونای حاصله را با Kin-Ki لول ۲۷ به بالا Strength کنید. لولتان نیز برای انجام این فیوژن باید ۲۹ به بالا باشد.
سطح شش: Neko Shogun با قابلیت Dekaja. برای این فیوژن شما نیاز به پرسوناهای Kodama, Sudama و Anzu دارید. سپس پرسونای حاصله را با Orobas یا Flauros قویش بکنید تا قابلیت Dekaja را بدست بیاورد. ذخیره‌کردن قبل از Strength فراموش نشود. لولتان نیز برای انجام این فیوژن باید ۳۰ به بالا باشد.
سطح هفت: Lachesis با قابلیت Tetraja. دو راه خوب برای بوجود آوردن این پرسونا وجود دارد. Koppa Tengu + Red Rider یا Eligor + Unicorn. پرسونای بدست‌آمده را با Clotho قوی‌اش بکنید تا قابلیت مذکور را به‌دست بیاورد. لول شخصیت شما نیز برای انجام این ترکیب باید ۳۴ به بالا باشد.
سطح هشت: Hecatoncheires با قابلیت Masukunda. چهار راه خوب برای بدست‌آوردن این پرسونا وجود دارد. Clotho + Red Rider، Clotho + Belphegor، Kikuri-Hime + Belphegor و یا Unicorn + Power. سپس پرسونای حاصل شده را با Lilim و یا Thoth قویش بکنید تا قابلیت مذکور را بدست بیاورد. لولتان نیز برای انجام این ترکیب باید ۴۲ به بالا باشد.
سطح نه: Bugs با قابلیت Samarecarm. برای این فیوژن Pixie را با Pisaca و لول ۴۱ Hariti ترکیب بکنید. لول شخصیت‌تان نیز برای انجام این ترکیب باید ۴۹ به بالا باشد.
سطح ده: Seth با قابلیت  High Counter. برای فیوژنش می‌توانید از Isis, Thoth و Anubis استفاده بکنید. سپس برای به‌دست‌ آوردن قابلیت خواسته‌شده، با پرسوناهای Hecatoncheires یا Hope DIamond و یا لول ۵۲ Dakini قوی‌اش بکنید. لول‌تان نیز برای انجام این فیوژن باید ۵۱ به بالا باشد.

قابلیت‌های مختلفی که ارتقای سطح این کانفیدانت برای شخصیت شما فراهم می‌آورد.

Group Guillotine: به شما اجازه ترکیب سه پرسونا را می‌دهد
Lock Down: با زندانی‌کردن پرسوناها در سلولی و مدتی انتظار، قابلیت خاصی را به‌دست می‌آورد
Guillotine Booster: احتمال فیوژن‌ پرسوناها را در ترکیب سه‌تایی بالا می‌برد
Isolation: با زندانی کردن پرسوناها در سلولی، آنها قابلیت‌های قوی‌تری به‌دست می‌آوردند
Special Treatment: به شما اجازه می‌دهد که برای فیوژن پرسوناهایی با لولی بیشتر از شما، مبلغی بپردازید

The Hanged Man – Munehisa Iwai

نام: مونهیسا ایوای، آرکانا: مرد آویزان، نحوه پیشرفت: از تاریخ ۵/۶ در مغازه‌اش Air Soft واقع در خیابان شیبویا قابل دسترسی‌ست، زمان حضور: شب

«ایوای» مغازه‌داری در شیبویا است. در کوچه‌ای کثیف و به دور از توجه زندگی‌اش را می‌گذارند و اگر شخصیت‌اصلی و شما در زندگی و مشکلات وی سرک نمی‌کشیدید، هرگز فکرش را هم نمی‌کردید چه داستان جالبی پیرامون این شخصیت سخت‌پوست «!» درحال جولان دادن است. ایوای، پیش‌تر عضو گروه‌ خلافکاری یاکوزا بود و بعد از اتفاقاتی که منجر به جدایی‌اش از آن‌ها شد، در حال حاضر به همراه پسرش زندگی بخور و نمیری را می‌گذارند. در مغازه شلوغش کپی‌های پلاستیکی بسیار باکیفیتی از سلاح‌های سرد و گرم می‌فروشد و از این حیث، تیم دزدان قلب را از نظر ابزار مبارزه حسابی تامین می‌کند. داستان کانفیدانتش نیز رفته رفته به لایه‌های زیرین شخصیت سخت و تقریبا غیر قابل نفوذ وی وارد می‌شود و از عمیق‌ترین ترس‌ها و اسرارش پرده برمی‌دارد. برای شروع رابطه‌تان با این شخصیت نیاز به سطح چهار Guts و در سطح هشت نیز به سطح پنج Guts نیاز دارید.

قابلیت‌های مختلفی که ارتقای سطح این کانفیدانت برای شخصیت شما فراهم می‌آورد به شرح  زیر است:

Starter Customization: به شما این اجازه را می‌دهد که سلاح‌های سردتان را شخصی‌سازی و عملکردشان را بهتر بکنید
Medium Customization: به شما اجازه می‌دهد که سلاح‌های سرد درجه متوسط‌تان را شخصی‌سازی بکنید
Discount: مبلغ مورد نیاز برای شخصی‌سازی سلاح‌ها کاهش پیدا می‌کند
Expert Customization: به شما اجازه می‌دهد که سلاح‌های سرد درجه یکتان را شخصی‌سازی بکنید
Ace Customization: به شما اجازه می‌دهد که سلاح‌های سرد ویژه‌ و خاصتان را شخصی‌سازی بکنید

 

The Death – Tae Takemi

نام: تائه تاکمی، آرکانا: مرگ، نحوه پیشرفت: از تاریخ ۴/۱۵ در کلینیکش واقع در یونگن‌جایا (Yongenjaya) قابل دسترسی‌ست، زمان حضور: بعد از ظهر

«تائه» پزشکی حاذق در کلینیکی کوچک در محله یونگن‌جایا است. با پوششی پانک‌طور و رفتاری که شباهت زیادی به پزشکان ندارد و می‌تواند در برخورد ابتدایی بسیار غلط‌انداز باشد. ولی، تائه جدا از سلیقه مد عجیب و کلینیک جمع‌‌ و جور خود، در حرفه‌اش بسیار تواناست و با آیتم‌های ریز و درشتی که برای شما فراهم می‌آورد، کمک شایانی به پیشروی‌تان به عنوان دزدان قلب می‌کند. داستان کانفیدانت‌اش نیز زیباست و به‌خوبی از وجه‌های مختلف شخصیتی و زندگی او پرده برمی‌دارد و در نهایت وی را بدل به شخصیتی دوست‌داشتنی و وظیفه‌شناس می‌کند. شما در کانفیدانت‌های وی عملا نقش موش آزمایشگاهی را دارید و وی داروی جدیدش را بر روی شما مورد آزمایش قرار می‌دهد «!»، البته خیالتان راحت باشد، تائه به‌قدر کافی در کارش تواناست که بلایی حاد بر سر شخصیت‌اصلی دوست‌داشتنی داستان نیاورد. در سطح دو رابطه‌تان احتیاج به سطح دو Guts و در سطح هشت نیز به سطح چهار Charm نیاز دارید.

قابلیت‌های مختلفی که ارتقای سطح این کانفیدانت برای شخصیت شما فراهم می‌آورد به شرح زیر است:

Rejuvenation: افزایش تعداد آیتم‌های انتخابی در کلینیک

Sterilization: افزودن آیتم‌های درمانی بیشتری برای خرید

Immunization: افزودن آیتم‌های حمایت و تقویتی به کلینیک

Discount: کاهش قیمت تمامی آیتم‌های قابل خرید

Resuscitation: افزایش تعداد انتخاب آیتم‌هایی که شخص را حین نبرد زنده می‌کنند

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید