بازی Dying Light 2 ارتباط خوبی بین بازیکن و سبک نقش آفرینی ایجاد کرده است

بازی Dying Light 2 ارتباط خوبی بین بازیکن و سبک نقش‌آفرینی ایجاد کرده است

توسط کسری نیاول در ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۹:۱۰

بازی Dying Light 2 یکی از تاثیرگذارترین بازی‌هایی بود که در نمایشگاه E3 ۲۰۱۸ مشاهده شد. همچنین نسخه دوم این بازی از نسخه اول آن باشکوه‌تر و بلند پروازانه‌تر است که به بازیکن سیستم انتخاب و عواقب آن را ارائه می‌دهد. «آدرین سیزسکی» (Adrian Ciszewski) مدیر دفتر خلاقیت شرکت Techland توسعه دهنده این بازی در مصاحبه‌ای درباره تصمیم این استودیو برای تزریق المان‌های نقش‌آفرینی در این بازی سخن گفته است. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

در بازی Dying Light 2 ارتباط بهتری بین بازیکن و بازی وجود دارد. این بازی سبب می‌شود بازیکن خود را بهتر ارائه دهد و می‌توانید کارهای مختلفی با کاراکتر خود انجام دهید. انتخاب‌ها و عواقب آن‌ها تنها بخشی از مکانیسم نقش‌آفرینی هستند که به شما حس قهرمان بودن می‌دهد.

اما هنوز بازی Dying Light 2 یک بازی اکشن است و این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد. سیستم انتخاب و عواقب همواره با بازی‌های نقش آفرینی گره خورده است، اما دید ما برای انتخاب این مکانیسم متفاوت است. در این بازی بازیکنان متوجه می‌شوند که قادر به ترکیب موارد مختلف هستند تا تجربه خود را از آن رقم بزنند.

به‌طرز قابل توجه‌ای محدودیت سطوح با توجه به صحبت‌های «سیزسکی» مشکلی در بازی ایجاد نکرده است؛ زیرا طراحی منطقه‌ها در بازی Dying Light 2 تا حدی متفاوت است:

شبیه یک رویکرد خطی نیست که بخواهید از سطح ۱ به سطح ۱۰ بروید. بعضی اوقات نزدیک به منطقه سطح ۱۰ ، سطح ۱ هم قرار دارد. این‌ها به صورت تصادفی در بازی Dying Light 2 قرار گرفته‌اند و مربوط به دشمنان می‌شوند.

بنابر این، به طور مثال در بخشی از شهر، ممکن است تعداد زیادی زامبی وجود داشته باشد زیرا انسانی در آن منطقه وجود ندارد؛ اما اگر مردم به این منطقه علاقه پیدا کنند دیگر تعداد زامبی‌ها به آن مقدار نخواهد بود و میزان سختی بازی نیز کاهش می‌یابد. این به شما بستگی دارد زیرا شما ابزاری در اختیار دارید که این موارد را مدیریت می‌کند.

طراح به نام بازی‌های نقش آفرینی، یعنی «کریس اولون» (Chris Avellone)، در این بازی به عنوان طراح روایت داستان به خدمت گرفته شده است. همچنین، شرکت Techland تعداد زیادی نویسنده را که پیش از این بر روی بازی The Witcher 3 کار کرده بودند را استخدام کرده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید