۱۰ نکته ریز از تریلر Red Dead Redemption 2 | بررسی تریلر گیم‌پلی بازی RDR 2

توسط فرنود محبوبی در ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۷:۴۷

بالاخره پرده از دنیای شگفت‌انگیز Red Dead Redemption 2 برداشته شد و این‌بار برخلاف تریلرهای قبلی، توانستیم جزئیات زیادی از گیم‌پلی را ببینیم. ما در این‌جا به ده نکته، از حضور افراد مشهور قرن ۱۹ گرفته تا تاثیر آب‌ و هوا در ماموریت‌ها، اشاره خواهیم کرد که ممکن است در این تریلر ۶ دقیقه‌ای متوجه آن نشده‌ باشید؛ در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

۱- سیستم جدید «تحت تعقیب» (Wanted)

هم‌چنان مثل نسخه قبل بر سر شما جایزه گذاشته می‌شود، پوستر از عکس‌تان در سرتاسر شهر پخش می‌شود و کلانتر به دنبال‌تان می‌آید ولی به نظر می‌رسد که این‌بار راک‌استار روال قدیمی خود را با معرفی یک سیستم جدید Wanted کنار گذاشته است. به‌جای استفاده از ۵ ستاره، این‌بار به‌طور هوشمندانه از حروف کلمه WANTED استفاده شده است. این بدان معناست که در بازی تحت تعقیب شدن ۶ مرحله دارد که با انجام دادن اعمالی مثل کشتن مردم، دزدی، تیراندازی و دیگر شیطنت‌ها سطح این سیستم بالاتر می‌رود و در نهایت تمام حروف قرمز می‌شود. از آن‌جایی که هم‌چنان پوستر‌ها وجود دارند، باید مراقب باشید که عکس قیافه کتک خورده‌تان شهر را زشت نکند!

۲- سازه‌هایی که به مرور تکمیل می‌شوند

Rockstar فوق‌العاده زیرک است. در طول این قسمت از تریلر درحالی که دارد درمورد قابلیت اسب‌ها توضیح می‌دهد، در چند لحظه ساختمان نیمه‌کاره‌ای را می‌بینیم که یک ارابه پر از چوب به سمت‌اش می‌رود. یکی از چیزهایی بزرگی که Rockstar می‌خواهد در Red Dead Redemption 2 خودنمایی کند، قرار دادن شما در یک جهان زنده و رو به جلو است که ساختمان‌های در حال تغییر در گذر زمان می‌تواند اولین اشاره به این موضوع باشد. سازه‌ها به احتمال زیاد بعد از یک دوره ساخت و ساز به ساختمان‌های کاملی تبدیل شوند. پس به احتمال زیاد در طول بازی بخواهید که به مکان‌های قدیمی سری بزنید تا ببینید که چه‌قدر از آخرین دفعه که آن‌جا بودید تغییر کرده است. محض اطلاع، این می‌تواند یکی دیگر از دلایلی باشد که هیچ‌وقت نخواهید دنیای Red Dead Redemption را ترک کنید.

۳- آب‌ و هوای متفاوت بر روی کمپ تاثیر می‌گذارد

در دقایق اول تریلر، در صحنه‌ای که به‌نظر می‌آید در حین طوفان بزرگ سال ۱۸۹۹ باشد، Dutch و Arthur به سختی راه را طی می‌کنند و از شواهد هم مشخص است که به طرز مرگباری هوا سرد است. در همین لحظه Dutch می‌گوید «چگونه افراد را گرم کنیم و به آنها غذا بدهیم؟». بدون شک او درباره کمپ قانون‌شکنش حرف می‌زند. از این جمله می‌توان به این نکته پی برد که با تغییر آب و هوا نیاز کمپ شما نیز تغییر می‌کند. بنابراین شکار (که یکی از ویژگی‌های کلیدی Red Dead Redemption 2 است) در بازی مهم ولی تا حدودی اختیاری است و در طوفان‌های این‌چنینی یک روش حیاتی برای زنده ماندن است.

۴- نمادهایی برای نشان دادن نوع شخصیت‌هایی که با آن‌ها سروکار دارید

در کنار اسم هر شخصیتی یک آیکون وجود دارد.  نقاط زرد، دایره‌های قرمز و یک چشم قرمز از جمله این نمادها هستند که نشان‌دهنده نوع شخصیتی است که با آن تعامل دارید. چشم‌ها نماد شاهد، ضربدر به نظر نماد اجازه داشتن است و نقطه زرد نیز ممکن است ربطی به شهرت شما داشته باشد. نقطه زرد وقتی به نمایش در می‌آید که مثلا می‌خواهید بین نجات دادن یا ندادن کسی که از یک صخره آویزان است یکی را انتخاب کنید. پیداست با توجه به نوع برخوردی که با دیگران دارید این رنگ تغییر می‌کند.

۵- Fast Travel با قطار

اگر چشمان تیزی داشته باشید، مطمئنا در طول تریلر نوشته SECOND SLEEPER را در کنار قطار دیده‌اید. Rockstar در گذشته گفته بود که می‌خواهند Fast Travel با ویژگی‌های درون بازی ادغام شده باشد، در نتیجه استفاده از قطار برای رفتن به نقاط مختلف ایده‌ مناسبی به‌نظر می‌آید. در زمان‌های قدیم، از این نوع قطارها (Sleeper Trains) که با تخت‌خواب همراه بود برای انتقال مردم در سراسر کشور استفاده می‌شد و از آن‌جایی که اکثر مسافران در طول مسیر می‌خوابیدند، گذر زمان را حس نمی‌کردند.

۶- موتور Euphoria برگشته است

 

 

Euphoria موتوری برای طراحی فیزیک برای انسان‌ها است که باعث می‌شود آن‌ها بتوانند تلوتلو بخورند و به طرز طبیعی بر زمین بیافتند. به جای استفاده از واکنش‌های خشک و مصنوعی، با ترکیب انیمیشن، فیزیک، جاذبه و چیزهای دیگر در این موتور می‌توان انیمیشن‌های واقعی و متفاوت در هر زمان ساخت. این موتور تاثیر به‌‌سزایی بر روی GTA 4، ۵ و Red Dead Redemption با خلق افراد مست و مرگ‌های طبیعی گذاشت. این‌بار  هم قرار است در این نسخه شاهد برگشت این موتور باشیم که با توجه لحظه‌هایی مثل گیر کردن در گل و تلاش برای رهایی، شاهد بهبودش نیز هستیم.

۷- ماهی‌گیری هم وجود دارد

قبول دارم که خیلی سخت می‌شد این لحظه را در تریلر ندید، ولی برای آن عده کمی که این صحنه را از دست داده‌اند یا فکر می‌کردند که این سه قانون‌شکن دارند از غروب آفتاب لذت می‌برند باید بگویم که در این نسخه ماهی‌گیری جزوی از بازی است. باوجود کارهایی مثل شکار، که برای جمع‌آوری آذوقه برای کمپ حیاتی است، ماهی‌گیری به نظر بیشتر حالت سرگرمی دارد تا وقت بیشتری  را با افرادی مثل Dutch و دیگر اعضا بگذرانید.

۸- در برخورد با دیگران L2 چه کار می‌کند؟

در حالی که Arthur درگیر مشت زدن است، نگاهی به گوشه پایین سمت راست بیاندازید. زمانی که از دور با کسی صحبت می‌کنید، دکمه L2 خاکستری است، اما وقتی یقه یک NPC را می‌گیرید این دکمه فعال می‌شود؛ اما با فشار دادن‌اش چه اتفاقی می‌افتاد؟ حقیقتا خودم هم نمی‌دانم، ولی حدس می‌زنم که با نگه‌داشتنش عمل‌های دیگری مثل تهدید‌ کردن، رها کردن یا زدن در آن‌ گوشه لیست می‌شود. البته، فعلا نمی‌توان جواب قطعی داد و جواب اصلی در دست Rockstar است.

۹- Abigail و Jack Marston از اعضای کمپ‌تان هستند

از اولین تریلر، شایعه حضور Abigail و Jack Marston در بازی وجود داشت، اما این تریلر این قضیه را تا حد زیادی تایید کرد. در کنار آتش کمپ، یک زن و پسربچه نشسته‌اند که مطمئنا  Jack و Abigail هستند. نه تنها از نظر ظاهر درست شبیه به شخصیت‌شان در نسخه قبلی است بلکه جک دقیقا در این زمان در همین سن بوده. او در سال ۱۹۱۴ در سن ۱۹ سالگی مادرش را خاک کرد، در نتیجه در ۱۸۹۵ به‌دنیا آمده‌ است. Red Dead Redemption 2 در سال ۱۸۹۹ جریان دارد، که جک در این زمان حدود چهار سال داشت. خوب است که بدانید John و Abigail یک دختر نیز در این سال‌ها داشتند که البته در سال ۱۹۰۶ می‌میرد. آیا این دختر هم در داستان Red Dead 2 نقشی دارد؟

۱۰- با افراد مشهور قرن ۱۹ ملاقات کنید

Red Dead Redemption 2 در نقطه عطف تاریخ آمریکا اتفاق می‌افتد،‌ زمانی که افراد تاثیر‌گذار زیادی وجود داشتند. شخصی که یک دوربین دارد می‌تواند Carleton Watkins، از عکاسان معروف آن دوره باشد که عاشق طبیعت به خصوص دره Yosemite بود. شخصیت دیگری هم وجود دارد که بسیار شبیه به Nikola Tesla است که در سال ۱۸۸۴ به آمریکا مهاجرت کرد و تا پایان عمرش در آن‌جا ماند. با این‌که این شخص در این صحنه به جای سبیل معروف تسلا، ریش دارد ، ولی می‌توان به یقین گفت که او خود نیکولا است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: