تهیه کننده بازی Yakuza در رابطه با مشکلات پیرامون این بازی سخن گفت

تهیه‌کننده بازی Yakuza در رابطه با مشکلات پیرامون این بازی سخن گفت

توسط کسری نیاول در ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۵:۴۶

سری‌‌های مختلف بازی Yakuza تا حدی زیادی با کنسول پلی استیشن شناخته می‌شوند. پس از اولین حضور این بازی‌ها در پلی استیشن ۲ و پس از آن، این بازی برای PSP و پلی استیشن ۳ و در نهایت برای پلی استیشن ۴ عرضه شد. نسخه HD دو بازی اول این بازی نیز تا حدی برای کنسول Wii U عرضه شد. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

حال تهیه‌کننده بازی Yakuza «توشی‌هیرو ناگوشی» (Toshihiro Nagoshi) در مصاحبه‌ای با مجله Edge در این‌باره که اوضاع در صورتی که نینتندو و مایکروسافت خواهان این بازی بودند تغییر می‌کرد، گفت:

هیچ‌وقت پیش از این، این موضوع را مطرح نکرده بودم، اما زمانی که ما بازی Yakuza را برای سونی عرضه کردیم، من ارائه‌ای برای شرکت‌های نینتندو و مایکروسافت انجام دادم؛ اما آن‌ها گفتند که ما آن را نمی‌خواهیم و حال آن‌ها می‌گویند که این بازی را می‌خواهیم. آن‌ها دلیلی که من این بازی را ساختم نفهمیده بودند.

ناگوشی درباره بازی Yakuza و این‌که چه‌طور این بازی در نهایت شخصیت مرد داشته و مشکلاتی که آن‌ها در ساخت بازی داشتند را توضیح داد:

برای شرکت‌های ژاپنی سخت است که بخواهند با شرکت‌های غربی وارد رقابت تجاری شوند و اگر بخواهیم چنین کاری کنیم باید در مورد ورزش، اکشن و یا فانتزی باشد و باید به صورت جهانی عرضه شوند. در ابتدا به نظرم مناسب نبود که بازی به صورت جهانی عرضه شود.

پس از آن، فکر کردم که از بازی نکردن بازیکنان زن ناراحت نمی‌شوم و همچنین کودکان نیز اجازه بازی کردن آن را ندارند پس تنها شخصیت مرد باقی می‌ماند.

او همچنین در مورد منبع الهام خود برای ساخت این بازی می‌گوید:

هر کس روش‌های مختلفی برای کسب اطلاعات درباره فرهنگ ژاپن دارد و من نیز از این قاعده مستثنی نیستم. من با اشخاص مختلفی آشنا شده‌ام و آن‌ها داستان‌های تلخ و شیرینی از زندگی خود برایم تعریف کردند. این داستان‌ها به المان‌ داستان‌های بازی Yakuza تبدیل شده‌اند.

ناگوشی در مورد بازی جدید Shin Yakuza نیز توضیح می‌دهد:

این بازی در ابتدا بسیار خشن و سخت خواهد بود، اما می‌خوام بازیکنان با خود بگویند که اوه چه بازی جذابی! البته، فناوری نیز در این بازی خواهد بود و نمی‌خواهم که بیش از این توضیح دهم تا لذت بازی را از بین ببرم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید