درآمد ۸ میلیون دلاری بازی Pokemon Quest در یک ماه

توسط میلاد شجری در ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۱:۱۰

گزارشی جدید حاکی از آن است که میزان درآمدزایی بازی Pokemon Quest در یک ماه به بیش از ۸ میلیون دلار رسیده است؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

عنوان Pokemon Quest یک بازی کاملا رایگان است که شخصیت‌های پوکمون دوست داشتنی را وارد دنیای مکعبی می‌کند و حالا طبق جدیدترین اخبار بازی، به رکورد سودآوری جدیدی دست یافته است. این بازی از پرداخت‌های درون برنامه‌ای روی پلتفرم‌های IOS و اندروید توانسته بیش از ۸ میلیون دلار درآمدزایی کند. این خبر توسط SensorTower منتشر شده است که در ادامه اضافه کرد، ان بازی در هفته اول انتشار خود رقم ۳ میلیون دلار را بدست آورده است. در حال حاضر عنوان Pokemon Quest به صورت میانگین روزانه مبلغ سی هزار دلار برای توسعه دهندگان خود سودآوری دارد. این در حالی است که در تاریخ ۹ تیرماه ۹۷ (۳۰ ژوئن ۲۰۱۸) این بازی توانست مبلغ ۵۸۰ هزار دلار درآمدزایی برای یک روز را ثبت کند.

بخش بزرگی از درآمد بازی Pokemon Quest به پلتفرم IOS با ۶۶ درصد مبلغ کل درآمد، مربوط می‌شود. همان‌طور که می‌توان حدس زد نیز ۴۴ درصد باقی مانده مربوط به پلتفرم اندروید است. از لحاظ جغرافیایی، بازیکنان کشور ژاپن ۳۴ درصد از مبلغ ۸ میلیون دلار را به خود اختصاص داده‌اند. به دنبال آن‌ها، بازیکنان کشور آمریکا شمالی با ۲۴ درصد و کره جنوبی با ۱۲ درصد در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

همانند دیگر بازی ‌های رایگان (Free-to-Play) یا آنطور که شرکت نینتندو می‌گوید؛ Free-to-Start، عنوان Pokemon Quest توسط پرداخت‌های درون برنامه‌ای پشتیبانی می‌شود. شما می‌توانید با پرداخت پول واقعی به خریداری آیتم‌ها و بسته‌های مختلف در بازی بپردازید که به روند پیشرفت شما کمک خواهند کرد. شایان به ذکر است که این بازی روی کنسول نینتندو سوییچ نیز در دسترس می‌باشد اما اطلاعات منتشر شده توسط SensorTower فقط مربوط به نسخه‌های IOS و اندروید بازی می‌شود.

وقایع بازی Pokemon Quest که در مکانی به نام Tumblecube Island اتفاق می‌افتد، شامل نسخه‌های مکعبی از ۱۵۱ شخصیت پوکمون شامل پیکاچو، اسکوئرتل، چارمندر و بالبسور می‌شود. طبق آخرین گزارش منتشر شده از سوی The Pokemon Company، بازی Pokemon Quest به بیش از ۷.۵ میلیون دانلود رسیده است. در خبری مرتبط، دو بازی بزرگ دیگر از پوکمون برای عرضه در ماه نوامبر به نام‌های Pokemon: Let’s Go Pikachu و  Pokemon: Let’s Go Eevee روی کنسول Switch برنامه‌ریزی شده‌اند. به دنبال آن‌ها نیز یک عنوان نقش آفرینی از همین مجموعه در سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: