آیا بازی‌های آینده شرکت بتسدا روی استیم عرضه خواهند شد؟

توسط میلاد شجری در ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۴:۱۰

به تازگی بتسدا اعلام کرده که است که بازی‌های آینده این شرکت لزوما شبکه استیم را رها نخواهند کرد؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

درست یک هفته قبل از برگذاری رویداد کوئک‌کان ۲۰۱۸ میلادی (QuakeCon 2018) در هفته گذشته میلادی بود که شرکت بزرگ بتسدا تایید کرد که عنوان موردانتظار Fallout 76 به در هنگام عرضه روی شبکه استیم در دسترس قرار نخواهد گرفت و در انحصار پلتفرم Bethesda.Net خواهد بود. این خبر شوکه کننده بسیاری از طرفداران را به این فکر فرو برد که ممکن است این نشانه جدایی شرکت بتسدا از پلتفرم استیم باشد؛ درست همانند آنچه ما در گذشته با شرکت الکترونیک آرتز و به تازگی با شرکت اکتیویژن در بازی Call of Duty: Black Ops 4 مشاهده کردیم. اما در جدیدترین اخبار بازی و طبق اعلام پیت هاینس، موضوع این چنین که ما فکر می‌کنیم نیست. وی در مصاحبه با وبسایت IGN به تازگی گفته است:

ما اعلام نکردیم که تمامی بازی‌های آینده شرکت بتسدا بر روی استیم منتشر نخواهند شد. این چیزی که ما گفتیم نبود. ما اعلام کردیم که این بازی (Fallout 76) به صورت انحصاری از طریق پلتفرم Bethesda.net در دسترس قرار خواهد گرفت.

دلیل عرضه بازی Fallout 76 به صورت انحصاری از طریق این پلتفرم نیز به گفته پیت هاینس، فراهم کردن بهترین تجربه برای بازیکنان با ایجاد ارتباط مستقیم با آنان است. او اذعان کرد:

ما احساس می‌کنیم که بهترین راه برای به ارمغان آوردن بهترین تجربه و سرویس برای کاربرانمان این است که به صورت مستقیم و نه از طریق کسی دیگر، با آنان در ارتباط باشیم.

بنابر گفته‌های بالا می‌توان انتظار داشت که بازی‌های آینده شرکت بتسدا نظیر Starfield و The Elder Scrolls VI برای پلتفرم استیم نیز در دسترس قرار گیرند که البته بسیار هم منطقی بنظر می‌رسد. فرانچایز‌های The Fallout و Elder Scrolls موفقیت‌های بزرگی روی این پلتفرم تاکنون بدست آورنده‌اند و با وجود گذشت سال‌ها از زمان عرضه اما همچنان بازیکنانی هستند که آن‌ها را تجربه می‌نمایند.

شرکت بتسدا بازی‌های بزرگی برای عرضه در آینده زیر سر دارد؛ آن‌ها به تازگی در رویداد QuakeCon 2018 به نمایش گیم‌پلی فوق‌العاده بازی DOOM Eternal پرداختند که بنظر می‌رسد که دنباله عالی برای نسخه سال ۲۰۱۶ میلادی از آب در خواهد آمد. در این میان، بسیاری از طرفداران نیز منتظر شنیدن اخباری جدید از بازی‌ The Elder Scrolls VI و عنوان نقش آفرینی و علمی-تخیلی Starfield هستند که تاکنون فقط یک تیزر از آن‌ها در رویداد E3 2018 بنمایش منتشر شده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: