شرکت Bethesda مانع فروش بازی دست دوم The Evil Within 2 شد

شرکت Bethesda مانع فروش بازی دست دوم The Evil Within 2 شد

توسط کسری نیاول در ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۷:۱۰

بسیاری از بازیکنان بازی‌های قدیمی و استفاده شده خود را به فروش برسانند تا کمی از هزینه‌های خرید بازی‌های جدیدتر خود بکاهند. شاید کمی تعجب کنید اما یک بخش بزرگ از صنعت بازی از طرف خرید و فروش بازی‌های دست دوم تامین می‌شود. حال شرکت Bethesda در نامه‌ای به یک فروشنده در سایت آمازون که قصد داشته بازی  The Evil Within 2 را به عنوان نسخه جدید به فروش برساند، تذکر داده و خواهان حذف این بازی از لیست این فروشنده شده است. با دنیای بازی همراه باشید.

این فروشنده در مصاحبه‌ای که با وبسایت Polygon داشته است اعلام کرد که او این بازی را چندی پیش خریداری کرد اما اصلا آن را باز نکرده بود. شرکت Bethesda نیز او را مجبور کرده است که این نسخه را از صفحه فروشش در وبسایت آمازون حذف کند. این در حالی است که این شخص قصد خرید پلی استیشن ۴ را داشته اما به جای آن تصمیم گرفته است کامپیوتر شخصی‌اش را ارتقا دهد و به همین دلیل این بازی را اصلا استفاده نکرده است.

شرکت Bethesda در این نامه مدعی شده است که فروش این بازی در صفحه شخصی این فرد به این علت که قوانین فروش دست اول را رعایت نکرده غیرقانونی است. زیرا بازی‌های دست اول یا اصلی شامل گارانتی این شرکت می‌شوند. این شرکت این شخص را در صورت رعایت نکردن این مورد تهدید به شکایت کرده است. با مطرح شدن این موضوع با وبسایت Polygon شرکت Bethesda در اعلامیه جواب این شخص را داده است:

شرکت Bethesda فروش بازی‌های دست دوم را ممنوع اعلام نمی‌کند اما این مشکل در این مورد این است که این فروشنده ادعا کرده است که بازی نو است. ما هیچ‌گاه اجازه فروش بازی‌های نو را به فروشندگانی که گواهی فروش ما را ندارند نخواهیم داد. بنابراین نمی‌توانیم تایید کنید که بسته این بازی باز نشده باشد. ما از این طریق می‌توانیم به خریداران اطمینان دهیم که از آن‌ها کلاه برداری نمی‌شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: