شرکت «کپکام» بر روی توسعه عناوین موفق خود تمرکز دارد

توسط سهیل حسینی در ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۵:۱۵

تاکنون ۸.۳ میلیون نسخه از بازی Monster Hunter World به بازار ارسال شده که موفقیت این عنوان را بیش از پیش نشان می‌دهد. موفقیتی که باعث شده تا شرکت «کپکام» روند رو به رشد خوبی را طی کند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

طی مصاحبه‌ای که با «استوارت ترنر» مدیر بخش عملیاتی و «آنتونی مولانت» مدیر بخش بازاریابی شرکت «کپکام» از طریق وب‌سایت Gamesindustry انجام شد، آن‌ها پیرامون آینده بازی‌ها و چشم‌انداز آینده صحبت‌هایی ارائه دادند. ترنر توضیح داد که خواسته آن‌ها بیشتر روی توسعه بازی‌های آنلاین و گسترش عناوین برای منطقه غرب است، اما این به معنای ریسک از دست دادن فروش چند میلیون نسخه‌ای منطقه ژاپن هست.

من مدت ۱۲ سال است که این‌جا هستم و درمورد Monster Hunter بحث بود که اگر بر روی پلتفرم درست و مبنای آنلاین قرار بگیرد، می‌تواند به راحتی در منطقه غرب فروش کند. این یک ریسک بزرگ برای توسعه‌دهندگان ژاپنی بود که می‌توانست جامعه اصلی طرفدارانش را هم حتی از دست بدهد. آن‌ها فروش سه یا چهار میلیون نسخه‌ای در ژاپن را تضمین کرده بودند و برای یک شرکت ژاپنی این یک قمار بزرگ است.

در ادامه، مولانت افزود که این رسیک توسط پشتیبانی‌های سونی در حال حاضر کاهش یافته است:

ریسک موردنظر توسط پشتیبانی‌های سونی و به‌خصوص شعبه ژاپنی آن کاهش یافته است. شرکتی که احساس می‌کرد با انتشار Monster Hunter بر روی کنسول‌های خانگی از جمله روی پلی‌استیشن ۴ فروش نسبتا خوبی را تجربه می‌کند و حق با آن‌ها بود.

جالب توجه است که در حال حاضر شرکت کپکام به آینده نگاه می‌کند و علاقه‌مند به توسعه عناوین موفق گذشته خود است.

این تقریبا یک IP جدید در بازار بود که حتی در برخی از بازارهای اروپایی رده سنی بزرگ‌سالان هم هنوز ناشناخته است. بدیهی است که این امر هم‌اکنون به خوبی انجام شده و هدف بعدی این هست تا این موفقیت را در غرب را افزایش بدهیم.

در پایان لازم به ذکر است، بازی Monster Hunter World در حال حاضر برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس است. نسخه رایانه‌های شخصی نیز همین هفته عرضه می‌شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: