Google رسما از Android 9 Pie رونمایی کرد

توسط محمد کرماجانی در ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ , ۰۸:۲۵

Google به شکل رسمی امروز از آخرین نسخه سیستم عامل خود رونمایی کرد، نام این نسخه Android 9 Pie خواهد بود. با دنیای بازی همراه باشید.

این نسخه هم اکنون برای دستگاه‌های Pixel قابل دانلود است و دستگاه‌های دیگری شامل برنامه beta بوده‌اند نیز تا آخر پاییز این آپدیت را دریافت خواهند کرد. Android 9 Pie جانشین Android Oreo خواهد شد و قابلیت‌های جدیدی را با خود به همراه خواهد آورد.

یکی از آنها Adaptive Battery است که در واقع اپ‌های شما و میزان استفاده شما از آنها را شناسایی کرده و منابع را از آنهایی که کمتر استفاده می‌کنید سلب می‌کند تا باتری زمان بیشتری دوام آورد. همچنین Adaptive Brightness که در واقع به شکل خودکار بسته به مکان و موقعیت شما و همچنین عملی که انجام می‌دهیم نور دستگاه را کنترل می‌کند.

قابلیت دیگری به نام Slice (مانند یک اسلایس از پای!) نیز وجود دارد که در واقع به این شکل کار می‌کند که اپ‌ها با توجه به چیزی که شما جست و جو می‌کنید قسمتی از خود را در آن نمایش می‌دهند. مثلا زمانیکه شما در Google کلمه Lyft را جست و جو می‌کنید، تکه‌ای از این نرم افزار ظاهر شده و به شما گزینه‌هایی مانند رفتن به خانه یا سر کار را پیشنهاد می‌دهد و اینگونه شما سریع‌تر به امور خود رسیدگی می‌کنید.

Android Pie همچنین نحوه جدیدی از پیمایش در سیستم عامل را به ارمغان می‌آورد. در واقع سه کلید اصلی پایین صفحه حالا به دو دکمه تقلیل یافته‌اند. و در واقع عملکرد کلید حذف شده به حرکت از پایین صفحه به بالا در هر جایی تغییر یافته و اینگونه شما به Task Switcher دست پیدا خواهید کرد. همچنین حالا شما می‌توانید در این منو بدون اینکه وارد نرم افزار‌ها شوید با آنها تعامل داشته باشید. مانند کپی کردن متن از Gmail و انتقال آن به اپ دیگری که به لطف قابلیت بهبود یافته Smart Text Selection ممکن شده است.

همچنین بخش اعلانات (Notifications) نیز دست خوش تغییراتی شده از جمله گرد شدن آیکون‌ها و پیش نمایش بزرگ‌تری از پیام‌ها با قابلیت پاسخ به آنها از همین نوار.

در ادامه سال قابلیت دیگری با نام Digital Wellbeing به این نسخه اضافه می‌شود که شامل یک داشبورد جدید خواهد بود که استفاده شما از اپ‌ها را مانیتور می‌کند و زمان‌هایی را در نظر می‌گیرد تا شما بیش از اندازه از نرم افزار‌ها استفاده نکنید. و همچنین نکات دیگری مانند خاکستری کردن نمایشگر برای اینکه شما قبل خواب کمتر از گوشی خود استفاده کنید.

نکات بسیار دیگری به Android 9 Pie اضافه شده‌اند از جمله بهبودهای امنیتی مختلف که البته بعدها جزئیات بیشتری از آنها منتشر خواهد شد. در حال حاضر اگر جزو دارندگان گوشی‌های Pixel هستید می‌توانید با مراجعه به بخش به‌روزرسانی، سیستم عامل خود را آپدیت کنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: