Samsung متخصصی از Nvidia را برای کار روی یک GPU داخلی استخدام کرده است

توسط محمد کرماجانی در ۳ مرداد ۱۳۹۷ , ۰۹:۱۰

شرکت Samsung یک متخصص زبده که سابقه فعالیت در Nvidia را دارد برای کار روی یک GPU داخلی به استخدام درآورده است. با دنیای بازی همراه باشید.

مدتی پیش گزارشاتی مبنی بر اینکه Samsung در حال استخدام افرادیست تا روی تولید GPU ساخت خود این شرکت کار کنند. حالا به‌نظر می‌رسد این تیم توسط فرد درستی رهبری می‌شود، دکتر Chien-Ping Lu معروف به CP. ایشان یکی از متخصصان زبده شرکت Nvidia بوده است که روی چیپست‌های nForce با گرافیک داخلی کار می‌کرده. همچنین سابقه فعالیت در MediaTek و کار کردن روی GPU داخلی برای این شرکت را نیز دارد.

اگر برای شما سوال پیش آمده که کدام GPU شرکت MediaTek باید بگوییم که این شرکت برای کم کردن وابستگی به ARM و Imagination کار روی ساخت یک GPU را آغاز کرد اما با اینکه پروسه ساخت به پایان خود نزدیک بود آنرا کنسل کرد.

آقای CP حالا در Samsung روی پروژه SGPU فعالیت می‌کند. کار در شهرهای Austin و San Jose به پایان رسیده و اطلاعات غیر رسمی خبر از یک طراحی نوآورانه می‌دهد که عملکرد بالایی به ازای هر وات مصرفی در پی دارد.

تحقیقات روی طراحی این گرافیک در کارخانه Suwon شرکت Samsung آغاز شده بود و آنها روی طراحی VLIW کار می‌کردند که توانایی پردازش حجم زیادی از داده به سرعت را داراست. این امر برای پردازش گرافیکی عالیست و همچنین در برنامه‌های هوش مصنوعی نیز کاربرد دارد.

دکتر CP حق اختراعاتی را در زمینه گرافیک‌ها و همچنین یادگیری ماشین به ثبت رسانده‌اند. ایشان همچنین در شرکت NovuMind روی چیپ‌های هوش مصنوعی کم مصرف کار می‌کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: