«مایکروسافت» نسل جدید کنسول‌ها را متحول خواهد کرد

توسط سهیل حسینی در ۲ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۴:۰۰

با این‌که هنوز چند سال دیگر به شروع نسل جدید باقی مانده، اما بازار شایعات هر روز داغ‌تر شده و خبرهای جدیدی درمورد نسل بعدی کنسول‌ شرکت «مایکروسافت» به گوش می‌رسد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

اگر به‌یاد داشته باشید، شایعاتی با اسم رمز جدید کنسول اکس‌باکس به نام «اسکارلت» منتشر شده بود. حال، شنیده‌های جدید حاکی از خبرهای جدید پیرامون کنسول جدید شرکت «مایکروسافت» است. کنسول نسل جدید اکس‌باکس دارای ۲ نسخه خواهد بود که یکی بر مبنای فضای ابری کار خواهد کرد و دیگری نیز به شکل مرسوم و فعلی روانه بازار خواهد شد.

هر دو نسخه کنسول اکس‌باکس احتمالا در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد، هرچند که این پلتفرم‌ها روزهای اولیه توسعه خودشان را پشت سر می‎گذارند. اما درمورد دو کنسول باید گفت که یکی از آن‌ها شامل سخت‌افزار به‌روز به مانند کنسول‌های فعلی خواهد بود و دیگری با استفاده از سرویس استریم و اینترنت فعالیت می‌کند و احتمالا قیمت به مراتب کمتری نسبت به نسخه سنتی خواهد داشت.

گزارش منتشر شده به این نکته اشاره دارد که اکس‌باکس کلاود از منابع محدودی برای چیزهایی چون پردازش تصویر، تشخیص برخورد و ورودی کنترلر استفاده می‌کند. اما، این سرویس قادر به پخش زنده بازی‎ها با زمان تاخیر کم خواهد بود. در همین گزارش ادعا شده که کنسول اسکارلت کلاود قیمتی بین ۹۹ تا ۱۲۵ دلار خواهد داشت که به مراتب ارزان‌تر است.

در نهایت، به این نکته باید اشاره کرد که تمام بازی‌هایی که به خانواده اسکارلت» تعلق دارد را می‌توان بر روی هر دو کنسول نسل آینده مایکروسافت تجربه کرد. در آینده باید منتظر خبرهای بیشتری پیرامون نسل جدید کنسول‌ها باشیم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: