استودیو رمدی برای ساخت دنباله دو بازی Alan Wake و Quantum Break به اجازه مایکروسافت نیاز دارد

توسط میلاد شجری در ۲۸ تیر ۱۳۹۷ , ۱۹:۵۵

استودیو رمدی اینترتیمنت اعلام کرد حق ساخت دنباله بازی‌های Alan Wake و Quantum Break در اختیار شرکت مایکروسافت قرار دارد؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

طرفداران بازی Alan Wake مدت بسیاری است که منتظر یک دنباله درست و حسابی برای آن هستند، این موضوع برای طرفداران بازی Quantum Break نیز صدق می‌کند. اما طبق جدیدترین اخبار بازی و اطلاعات منتشر شده استودیو توسعه دهنده رمدی اینترتیمنت (Remedy Entertainment)، شرکت مایکروسافت که حقوق دو بازی را در اختیار دارد، با ساخت این دنباله‌ها مخالف است. در همین راستا، رئیس استودیو رمدی یعنی آقای ترو ویرتالا در مصاحبه با وبسایت GamesIndustry.biz بیان کرد:

با توجه به تاریخچه استودیو رمدی، بازی Alan Wake یکی از جذاب‌ترین آثار ما بود اما در همکاری با شرکت مایکروسافت ساخته شده بود و بعد‌ها به دلایلی خاص، خبری از نسخه دوم آن نشد. بازی Quantum Break نیز از آن دسته عناوینی بود که ما زحمت زیادی برای خلق دنیا، شخصیت‌ها و داستان آن کشیدیم اما همچنان یکی از IP‌های شرکت مایکروسافت بشمار می‌رفت و تصمیم آن‌ها بود که بازی را جلوتر نبرند. اگر IP در اختیار ما (استودیو رمدی) قرار داشت، کاملا تحت اختیار ما بود که تصمیم بگیریم؛ چگونه آن را بسازیم، چگونه توسعه‌اش دهیم و چه تصمیمات خلاقانه‌ای برایش بگیریم. سپس شاید یک روز در آینده، اگر ثابت شود که می‌تواند موفقیتی دیگر به ارمغان آورد، یکبار دیگر در دست ما بود که تصمیم بگیریم، چکار کنیم. این موضوع برای ما بسیار اهمیت داشت.

با توجه به صحبت‌های انجام شده، استودیو رمدی اینبار با عنوان Control که در ماه گذشته میلادی و در جریان کنفرانس مطبوعاتی شرکت سونی در رویداد E3 2018 معرفی شد، راه متفاوتی را در پیش گرفته است. طبق گفته ویرتالا؛ عنوان Control بیانگر یک قدم جدید برای رمدی است. بخشی از این راه مربوط به توسعه بازی‌های کوتاه‌تر و کار بر روی چندین پروژه است و بخشی دیگر به این برمی‌گردد که استودیو رمدی در آینده بتواند دنباله بازی را بسازد.

ما می‌توانیم بازی‌هایی بسیار عالی خلق کنیم اما بازی‌هایی که رویشان کار می‌کنیم شامل دنیای‌های عمیق در کنار شخصیت‌ها و داستان‌های به یادماندنی است که معمولا این نوع عناوین، باعث ایجاد مانع در هر کسب و کار سرگرمی برای یک فرانچایز می‌شود که می‌تواند برای مدت ها عمر کند. تاکنون دوبار در موقعیتی قرار داشتیم که تمامی کار‌های اصلی را انجام دادیم اما سپس، امکان ادامه دادن آن داستان‌ها برای استودیو وجود نداشت. ما دوباره نمی‌خواهیم با این موضوع روبه‌رو شویم.

بازی Alan Wake در سال ۲۰۱۰ میلادی توسط Remedy Entertainment منتشر شده و مدتی بعد در سال ۲۰۱۲ میلادی، یک عنوان کوچک‌تر به نام Alan Wake’s American Nightmare نیز در دسترس طرفداران قرار گرفت. این عنوان توانست مورد تحسین بسیاری قرار گیرد و میانگین امتیاز ۸۳ متاکریتیک را روی هر دو پلتفرم Xbox 360 و رایانه‌های شخصی دریافت کند. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده از فروش دو بازی که مربوط به ماه مارس ۲۰۱۵ میلادی می‌شود، روی هم ۴.۵ میلیون نسخه از دو بازی فروش رفته است. بازی Quantum Break نیز در سال ۲۰۱۶ میلادی برای رایانه‌های شخصی و ایکس‌باکس وان منتشر شد و از سوی مایکروسافت، لقب بزرگترین فروش یک IPجدید در نسل هشتم را از آن خود کرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: