تغییراتی در نسخه اندروید Twitter ایجاد شده است

توسط محمد کرماجانی در ۲۴ تیر ۱۳۹۷ , ۱۶:۵۵

ظاهرا Twitter در نسخه اندروید خود تغییراتی را به وجود آورده که در واقع جابجایی نوار Navigation است. با دنیای بازی همراه باشید.

این تغییر چند ماه قبل ابتدا در نسخه Alpha ایجاد شد و حالا راه خود را به نسخه اصلی پیدا کرده است. این تغییر در واقع جابجایی نوار Navigation از بالای صفحه به پایین آن است. برای اعمال این نکته نیازی به آپدیت از طریق Play Store نیست و اگر شما آخرین نسخه نرم افزار را نصب داشته باشید خود به خود از سمت سرور برای شما اتفاق می‌افتد.

نوار Navigation جایگاه بخش‌های بسیار مهمی از جمله Home، Moments، Notifications و Messages است و حالا از بالای تایم لاین به پایین آن منتقل شده است. این امر در راستای طراحی متریال گوگل است که حالا توصیه می‌کند که بهتر از نوارهای Navigation به پایین منتقل شوند تا روی گوشی‌های به صفحه‌نمایش بزرگ‌تر راحت‌تر قابل دسترس باشند.

حالا شما می‌توانید از اولین تب به تب چهارم به راحتی و فقط با یکبار لمس حرکت کنید و دیگر مثل قدیم چندبار عمل سوایپ را انجام ندهید. در این راستا حتی قابلیت سوایپ نیز حذف شده و شما برای تعویض تب‌ها فقط باید روی آنها کلیک کنید. در حال حاضر این نوار بخش زیادی در پایین صفحه اشغال کرده است و حتی با اسکرول کردن نیز پنهان نمی‌شود و مدتی زمان می‌برد تا به قابلیت‌های جدید عادت کنید. البته هنوز برخی قابلیت‌های Twitter در بالا باقی مانده‌اند مانند نوار جستجو.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: