توسط حامد محمدپور در ۲۲ تیر ۱۳۹۷ , ۱۶:۴۵

حتما پیش خود سوال می‌کنید که اضافه شدن یک یا چند شخصیت و آیتم جدید به بازی و قرار گرفتن آن تحت عنوان یک بسته جدید با نام‌های مختلف که این‌جا با نام Legendary Edition شناخته می‌شود چه نیاز به نقد و بررسی دارد؟ سوال به جایی است و البته خود من نیز بار‌ها راجب این اتفاق تحقیق و بررسی‌هایی انجام داده‌ام، اما فعلا به نتیجه قاطعی در این زمینه نرسیده‌ام. موافق و مخالف متعددی را در این باره خوانده و شنیده‌ام که هر کدام در نوع خود محترم و قابل قبول است، اما برخی مواقع مثل الان عناوینی هستند که بسته‌های جدید یا پک‌های جدیدی که به آن اضافه می‌شوند، بسیار پربار و پر محتوا هستند و این زمینه را برای بررسی مجدد یک عنوان فراهم می‌سازد. مخصوصا که اگر این عنوان یک بازی در سبک مبارزه‌ای باشد که عمق کار را برای بررسی کردن بیشتر می‌کند. Injustice 2 Legendary Edition به مراتب با نسخه اولیه تفاوت بسیار زیادی دارد، پس با دنیای بازی همراه باشید تا بررسی کوتاهی بر نسخه ارتقا یافته بازی Injustice 2 داشته باشیم.

Injustice 2 Legendary Edition را می‌توان یک نوع نسخه ارتقا یافته و یا به قول خودمان به‌روز شده عنوان اصلی دانست. نسخه اصلی هیچ کم و کسری از بابت گیم‌پلی، آیتم‌ها و حتی تعداد شخصیت‌ها نداشت؛ لذا به مرور با اضافه شدن بسته‌های الحاقی مختلف و اضافه شدن شخصیت‌ها و آیتم‌ها و پک‌های جدید به مرور اثر نهایی را به یک عنوان کامل تبدیل کرده است که به واقع لیاقت پسوند Legendary Edition را دارد.

یکی از مهم‌ترین موارد قابل بررسی اضافه شدن شخصیت‌های جدید است که نه تنها قابلیت‌های جدید و متنوعی را از خود به نمایش می‌گذارند، بلکه باید دقت کرد که آیا این شخصیت‌های جدید به بالانس بازی آسیب زده‌اند یا که بیشتر به تعادل آن کمک کرده‌اند. نسخه Legendary Edition سرشار است از شخصیت‌هایی که خارج از دنیای DC هستند و البته جذاب و دلپذیر شده و به بازی کمک می‌کنند. تعداد شخصیت‌های اضافه شده قابل توجه است و با یک نگاه کوچک به این لیست می‌توان نام افرادی مهمان و البته شخصیت‌هایی از دل کمیک‌های DC را در بازی ببینیم. خوشبختانه شخصیت‌های DC آن‌قدر زیاد هستند که به راحتی می‌توان کلکسیونی از این نفرات را انتخاب و به بازی اضافه کرد. حضور شخصیت‌هایی مثل Red Hood/Atom/Hellboy/Black Lightning که کما بیش با این نفرات حتما به واسطه سینما و تلویزیون آشنا شده‌اید، اما DC کم کاری نکرده و شخصیت‌های بیشتری همچون  Starfire/Enchantress را نیز از دنیای کمیک بوک‌های DC وارد بازی کرده است. اوج کار آن‌جاست که شخصیت‌های مهمان از دنیای‌های مختلف نیز به جمع عدالت طلب‌های این بازی اضافه شده‌اند. حضور تیم محبوب و دوست داشتنی لاکپشت‌های نینجا Teenage Mutant Ninja Turtles از جمله اتفاقات مثبت و خوب این پک جدید است. از دنیای مورتال کمبات خدای آذرخش یعنی Raiden و ساب زیرو (Sub-Zero) نیز به جمع مبارزین عدالت‌خواهی اضافه شده‌اند. حضور شخصیت پسر جهنمی Hellboy نیز به جذابیت‌های این بسته افسانه‌ای نیز افزوده است.

رعایت بالانس از نکات مهمی است که خوشبتانه استودیو NetherRealm توانسته به مانند نسخه اصلی از عهده این کار برآید. لاکپشت‌های نینجا به همراه پسر جهنمی و حتی اتم همگی آن طور که باید حضور دارند و تعادل بیان آنها بتمن و سوپر من و بقیه شخصیت‌ها برقرار است. کارهای تیمی لاکپشت‌ها به جذابیت بازی افزوده و قدرت‌های پسر جهنمی و Redhood با بقیه شخصیت‌ها در تعادل هستند. وقتی به صورت حرفه‌ای با هر کدام از این شخصیت‌ها بازی کنید& به خوبی با جزییات ریز و حرکات زیبای آنها و کمبو‌هایی که در طول مبارزه می‌زنند، آشنا شده و به طور کلی بازی دستتان خواهد آمد. NetherRealm به آرامی به اضافه کردن این شخصیت‌ها به مرور و با اضافه کردن به‌روز رسانی‌های مختلف توانسته ایرادات موجود را رفع کرده و بسته کامل را در نسخه نهایی که افسانه‌ای است، به مخاطبان ارائه کند. در کنار حضور شخصیت‌های جدید برخی باگ‌ها رفع شده و ایراداتی هم‌چون لوت باکس‌ها نیز بهتر شده و دیگر مثل نسخه اصلی با نوسانات روبه‌رو نیست. داستان هر شخصیت به خوبی با داستان بازی هماهنگ شده و روایت زیبایی را به داستان بازی بخشیده است. قسمت Learn Hub به این نسخه اضافه شده که نوع جدیدی از تمرینات را به شخصیت‌ها به بازی اضافه می‌کند. این سیستم جدید به مخاطب اجازه می‌دهد تا توانایی‌های بسیار زیاد و قابلیت‌های مختلف موجود در بین شخصیت‌ها را به‌خوبی تمرین و مورد آزمایش قرار دهد. نسخه Injustice 2 Legendary Edition را به خوبی می‌توان یکی از کامل‌ترین عنوان مبارزه‌ای دانست و تهیه و بازی کردن آن واقعا ارزشمند است.

Resolution

Platform: PS4 – Score: 9 out of 10

The Legendary Edition of Injustice 2 adds legendary characters and items to a legendary fighting game which is a must-play of this generation. NetherRealm proves that it has a lot more to offer in fighting games one more time, and we cannot wait to see what they are preparing next.

(نقدی که مطالعه کردید، نسخه‌ی منتقدین بازی Injustice 2 Legendary Edition بود که توسط ناشر آن یعنی Warner Bros. Interactive Entertainment برای دنیای بازی ارسال شده است.)

نکات مثبت

یک بسته کامل برای یک بازی مبارزه‌ای
ایجاد تعادل و بالانس بین شخصیت‌های قدیمی و جدید
رفع برخی محدویت‌های لوت باکس‌ها

نکات منفی

ندارد

9
شگفت‌انگیز
دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: