فروش فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom به یک میلیارد دلار رسید

توسط میلاد شجری در ۱۹ تیر ۱۳۹۷ , ۱۷:۴۰

فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom اولین فیلم غیر دیزنی در سال ۲۰۱۸ میلادی است که به رقم یک میلیارد دلار فروش جهانی می‌رسد؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

طبق اخبار سینما و تلویزیون، فروش فیلم «دنیای ژوراسیک پادشاهی سقوط کرده» (Jurassic World: Fallen Kingdom) محصول شرکت یونیورسال پیکچرز (Universal Pictures) به رکوردی فوق‌العاده در باکس آفیس دست یافته و بیش از یک میلیارد دلار از سینما‌های جهان پول به جیب زده است. طبق گزارش منتشر شده از سوی وبسایت ددلاین، دومین فیلم از مجموعه دنیای ژوراسیک در سینما های داخلی آمریکا شمالی و کانادا توانسته رقمی معادل ۳۰۴.۸ میلیون دلار فروش کند و در بازار‌های بین‌المللی نیز این رقم به عدد ۷۰۰.۷ میلیون دلار رسیده که در مجموع، فروش جهانی فیلم را ۱.۰۰۵ میلیارد دلار نشان می‌دهد. شایان به ذکر است که فیلم هنوز در سینما‌های کشور ژاپن اکران نشده است.

فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom اکنون سومین فیلم سال ۲۰۱۸ میلادی است که به چنین رقم فروشی می‌رسد. دو فیلم دیگر عناوین «انتقام جویان: جنگ بی‌نهایت» (Avengers: Infinity War) و «پلنگ سیاه» (Black Panther) هستند که به ترتیب ۲.۰۳۸ و ۱.۳۴۶ میلیارد دلار درآمدزایی کردند. با توجه به این دو فیلم می‌توان گفت که پادشاهی سقوط کرده اولین فیلم غیر دیزنی در سال جاری است که فروش یک میلیارد دلاری را رد می‌کند.

در این فیلم بازیگرانی چون کریس پرت، برایس دالاس هاوارد، جف گلدبلوم، جیمز کرامول، دنیلا پیندا، توبی جونز، ریف اسپال و جاستیس اسمیت حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند. آنتونیا بایونا که سابقه کارگردانی فیلم های The Impossible، A Monster Calls و The Orphanage را در کارنامه خود دارد، کارگردانی فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom بر عهده داشته و کار نوشتن فیلمنامه نیز بر عهده کالین ترورو، کارگردان فیلم «دنیای ژوراسیک» (Jurassic World)، به‌همراه درک کانلی بوده است.

مجموعه فیلم‌های «دنیای ژوراسیک» (Jurassic World) ریبوتی از سری کلاسیک «پارک ژوراسیک» (Jurassic Park) است که آخرین قسمت آن در سال ۲۰۰۱ میلادی به نام «پارک ژوراسیک ۳» (Jurassic Park III) و به کارگردانی جو جانستون اکران شد و توانست به فروش ۳۶۹ میلیون دلاری دست یابد. قسمت اول «دنیای ژوراسیک» (Jurassic World) نیز در سال ۲۰۱۵ اکران شد و توانست با فروشی معادل ۱.۶ میلیارد دلار تبدیل به چهارمین فیلم پرفروش تاریخ شود. لازم به ذکر است اولین قسمت فیلم «پارک ژوراسیک» (Jurassic Park) در سال ۱۹۹۳ میلادی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ اکران شد. لازم به ذکر است که فیلم Jurassic World در سه قسمت ساخته خواهد شد که قسمت بعدی و آخر آن برای اکران در تاریخ یست‌و‌هفتم خرداد‌ماه ۱۴۰۰ (۱۸ ژوئن ۲۰۲۱) برنامه‌ریزی شده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: