«یوشیدا» اظهار می‌کند که سونی به ساخت بازی‌های AAA ادامه می‌دهد

توسط افراسیاب در ۱۹ تیر ۱۳۹۷ , ۱۹:۱۰

«شوهی یوشیدا» رئیس استودیوهای جهانی «سرگرمی‌های تعاملی سونی» در Develop Awards که در برایتن انگلیس برگزار می‌شود، جایزه توسعه‌دهنده افسانه‌ای را دریافت می‌کند. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

یوشیدا در مصاحبه با MCVUK از سختی پروژه‌های AAA در این روزها و لزوم ادامه رشد هنر ساخت این عناوین می‌گوید.

در یک سو در فضای AAA، مقیاس و تکنولوژی بازی‌ها به قدری پیشرفت داشته است که هر زمان ما یک پروژه جدید را آغاز می‌کنیم من احساس می‌کنم که در یک شرط‌بندی بسیار بزرگ شرکت کرده‌ایم. زمانی که نتیجه نهایی به موفقیت برسد شاهد ترکیب شگفت‌انگیزی از هنر و تکنولوژی هستیم که در نتیجه برای ساعتهای زیادی سرگرمی‌های تعاملی در یک دنیای بزرگ و اغلب باز فراهم می‌شود که می‌توان با شخصیت‌های طبیعی و گاهی تخیلی به گشت‌وگذار در آن پرداخت.

به خاطر حجم عظیم سرمایه در صورت شکست، خسارات بسیار بزرگی وارد خواهد شد.؛ و فشار بسیار بزرگی برای مدیریت این پروژه‌های AAA وجود دارد. این بازی‌ها گردانندگان اصلی این صنعت محسوب می‌شوند تا روز به روز سرگرمی‌های خالص و بیشتری فراهم کنند. ما باید روز به روز به روند رو به رشد هنر ساخت بازی‌های AAA ادامه دهیم.

یوشیدا همچنین بازی‌هایی را که دارای هر دو بخش تک‌نفره و چندنفره هستند را در این روزها بیهوده خواند و ادامه داد توسعه‌دهندگان و ناشران باهوش تنها بر یکی از این دو تمرکز می‌کنند.

ساخت یک بازی تک‌نفره یا چند نفره در این روزها به خودی خود یک چالش بزرگ محسوب می‌شود، روند توسعه هر یک از این دو پروسه بسیار مفصل و طولانی‌مدتی را می‌گذراند که توسعه‌دهندگان را مجبور به انتخاب و تمرکز بر یکی از این دو عامل می‌کند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: