اطلاعات کاملی از بازی Dying Light 2 توسط سازنده منتشر شد

توسط سهیل حسینی در ۱۹ تیر ۱۳۹۷ , ۱۱:۳۰

به‌تازگی، «تایمون اسمک‌تالا» طراح ارشد بازی Dying Light 2 اطلاعات جامع‌تری درمورد این عنوان منتشر کرد. این بازی توسط شرکت «تک‌لند» توسعه داده می‌شود و قرار است در تاریخ نامعلومی برای کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی عرضه شود. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

بازی Dying Light 2 دنباله نسخه اول با همین نام است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده بود. سازنده برای توسعه شماره اول، از موتور بازی‌سازی «کروم انجین» بهره برد و حالا برای ساخت شماره دوم از موتور «سی‌انجین» (C Engine) استفاده می‌کند. در ادامه به صحبت‌های اسمک‌تالا توجه می‌کنیم:

اسم این موتور سی انجین است. ما در تیم تک‌لند می‌خواستیم بازی اول شخص و جهان باز بسازیم که دارای جزئیات بصری بسیار بالا باشد و بتواند شما را بیشتر در خود غوطه‌ور کند، برای همین اسم آن را به همین منظور تغییر دادیم.

بنابراین ما می‌دانستیم که نیاز به یک موتور جدید داریم، فناوری جدید، بنابراین به تمام افراد با استعداد و فعالی که در شرکت بودند و کسانی که روی توسعه کروم انجین کار می‌کردند گفتیم: «سلام بچه‌ها، ما این بازی را در آینده می‌سازیم، برای همین نیازمند یک موتور هستیم که بتواند آن چیزی که می‌خواهیم را برای ما فراهم کند» و آن‌ها هم به ما سی انجین را تحویل دادند.

هوش مصنوعی نیز نسبت به نسخه اول بهبود یافته و رفتار NPCها کاملا قابل درک است. در ادامه سازنده اشاره می‌کند:

الگوریتم هوش مصنوعی برای انسان‌ها پیچیده‌تر شده است و ما هم چیزی به اسم سیستم اخلاقی که سعی دارد رفتار فرد را شبیه‌سازی کند و هنگامی که آن‌ها با شما مبارزه می‌کنند را در شرایط غیرمنتظره قرار دهیم.

بنابراین شما با یک فرد مبارزه می‌کنید و وقتی به او فشار می‌آورید و روی زانوهای خود نشسته، واقعا می‌فهمد این آخرین لحظه برای او است و شاید بخواهد از آخرین شانسش برای نجات جانش استفاده کند و به شما با یک حمله سریع و خشن پاسخ دهد. یا این‌که می‌توانید سلاح خود را کنار بگذارید و فرصت فرار به او بدهید.

بنابراین، بسیاری از این موارد وجود دارد که موجب به‌وجود آمدن موارد غیرمنتظره می‌شود.

در بخش عملکرد نسخه رایانه‌های شخصی بازی Dying Light 2 باید گفت که این عنوان به صورت ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود. نسخه کنسولی نیز بر روی نرخ فریم ۶۰ هدف گرفته شده است.

درمورد انیمیشن و سیستم پارکور باید گفت که دوباره روی آن کار شده و با استخدام انیماتورهایی که قبلا روی عناوینی چون Assassin’s Creed و Ghost Recon کار کرده بودند، تیم سازنده همکاری می‌کند.

سیستم انیمیشن جدید این اجازه را به ما می‌دهد تا بتوانیم به راحتی بسیاری از انیمیشن‌های سفارشی‌سازی شده را خلق کنیم. زیرا تمام انیمیشن‌ شخصیت‌ها از حرکات کوچک، واکنش‌ها، احساسات و غیره باعث می‌شود تا رفتار NPCها کاملا واقعی به‌نظر برسد.

بازی Dying Light 2 هم‌چنین تمرکز بیشتری روی روایت داستانی خواهد داشت و شرکت تک‌لند به همین منظور برگ برنده خود در این بخش را رو کرده و با «کریس اَوِلون» که بیشتر او را به‌خاطر عناوینی چون Fallout: New Vegas, Prey و Knights of the Old Republic 2 می‌شناسیم، همکاری می‌کند. این شخص یکی از نویسندگان بازی «ویچر ۳» (The Witcher 3) نیز بود مرحله The Witcher 3’s Bloody Baron را کار کرده بود.

کریس از ابتدا با ما بود و کمک کرد تا ایده خود را در دنیای مدرن تاریک ایجاد کنیم. او به ما کمک کرد تا جهان بازی را تعریف و قوانینی که در جهان بازی حاکم است را شکل بدهیم.

در پایان لازم به ذکر است، بازی Dying Light 2 قرار است در تاریخ نامشخصی برای پلتفرم پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: