راز موفقیت عناوین سونی از زبان «شان لیدن»

توسط افراسیاب در ۹ تیر ۱۳۹۷ , ۱۹:۱۰

استودیوهای جهانی سونی برخی از بهترین بازی‌های دنیا را تولید کرده‌اند. برای نمونه تنها در سال گذشته بازی‌های God of War،  Uncharted: The Lost Legacy و Gran Turismo Sport توسط آنها عرضه شد و چنتا از موردانتظار‌ترین بازی‌ها مانند Spider-Man، Ghost of Tsushima و The Last of Us Part II توسط آنها درحال توسعه است. راز موفقیت استودیوهای سونی چیست؟ چطور آنها بازی‌های خود را برای توسعه انتخاب می‌کنند؟ در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

«شان لیدن» مدیر استودیوهای جهانی سونی، در یک مصاحبه با VentureBeat به برخی سوالات بالا پاسخ می‌دهد:

بازی‌ها برای ما به سه بخش اولین، بهترین و بایدها تقسیم می‌شوند، که حداقل باید به دو تا از آن روش‌ها پیش بروید.

اولین روش این است که پیشرو در خلق چیزهای جدید باشید. ژانری که وجود ندارد و هنوز به واقعیت تبدیل نشده است. به عنوان توسعه دهنده first-party این برای ما یک وظیفه ضروری است. ما اینجا نیستیم که از محصولاتی دزدی کنیم که ناشران دیگر آنها را تولید می‌کنند. برای آنکه ما پلتفرم را مدیریت می‌کنیم و این شبیه دزدیدن یک تکه کلوچه نیست. اگر شما یک ژانر خلق کنید مانند کاری که با Parappa the Rapper کردیم، یک بازی اکشن ریتمیک، که تا پیش از این کسی از وجود چنین ژانری خبر نداشت. و به زودی یک بازی به نام Concrete Genie از استودیوهای ما عرضه خواهد شد که دارای سرگرمی‌ای است که تا کنون مشابه آن دیده نشده است.

و بهترین روش احتمالا آسان‌ترین برای توضیح خواهد بود. اگر شما بهترین هستین، اگر شما یک بازی اکشن‌ماجراجویی می‌سازید، پس باید Uncharted و God of War بسازید. اگر شما یک بازی اتومبیل‌رانی می‌سازید، باید Gran turismo بسازید، یا یک بازی گلف که باید بشود Everybody’s Golf، بازی گلف مورد علاقه من. شما باید در زمینه خود بهترین باشید.

سومین روش به چیزهای گفته می‌شود که در جایگاه ما به عنوان توسعه‌دهنده first-party تاثیر مستقیم می‌گذارد و به‌نوعی به لوازم جانبی مربوط می‌شوند. یکسری بازی‌ها هستند که ما باید آنها را بسازیم حتا اگر ساخت آنها بسیار مشکل و ریسک‌پذیر باشد.برای نمونه یک مثال ساده از آن پلی‌استیشن وی‌آر است. ما بازی‌هایی لازم داریم که پلتفرم را به جلو هدایت کنند. بنابراین استودیوهای زیادی مشغول توسعه عناوین واقعیت مجازی هستند؛ تا از پلتفرم آن پشتیبانی لازم صورت گیرد و از شکست آن جلوگیری شود.

اگر مطلب بالا زیاد برای شما روشن نبود، لیدن به صورت غیر مستقیم توضیح داد که سونی از روش متفاوتی نسبت به نینتندو پیروی می‌کند، که تنها و بزرگ‌ترین ناشر برای پلتفرم خود محسوب نشوند. آنها از همکاری با ناشران third-parties راضی هستند و خود بر روی ایده‌های پرریسک‌تر و خلاقانه‌تر تمرکز می‌کنند.

برای برسی کنفرانس E3 2018 سونی با نام کول‌بر، کوجیما و هفت سامورایی! به اینجا و برای دانلود کنفرانس E3 سونی در اینجا کلیک کنید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “راز موفقیت عناوین سونی از زبان «شان لیدن»”

  1. Behnam11 گفت:

    سونی سلطان دنیای گیمه واقعا :ps: :pc:

    ۰ ۰