«فیل اسپنسر» از کار با توسعه‌دهندگان ژاپنی و نسل بعدی کنسول‌ها می‎‌گوید

توسط سهیل حسینی در ۸ تیر ۱۳۹۷ , ۱۲:۰۰

آخرین شماره‌ی مجله فامیستو شامل مصاحبه با «فیل اسپنسر»، رئیس بخش اکس‌باکس اختصاص داشت که درمورد کار با سازندگان ژاپنی و نسل بعدی کنسول اکس‌باکس توضیحاتی ارائه داد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

«فیل اسپنسر» درمورد این واقعیت صحبت کرد که در سال‌های گذشته، چندین بار به کشور ژاپن به منظور ملاقات با ناشران سفر کرده است. او هم‌کاری نزدیکی با بسیاری از سازندگان ژاپنی دارد و حتی به او اجازه می‌دهد تا بازی‌شان را قبل از انتشار بازی کند و آن‌ها راجب اهدافشان با او صحبت می‌کنند. او (اسپنسر) از اهمیت رابطه بین ناشر و سازنده آگاه است و این مورد را درک کرده و این نوع رابطه مهم است.

اسپنسر، هم‌چنین درمورد به مالکیت درآوردن پنج استودیوی جدیدی که در نمایشگاه E3 2018 هم اعلام شد، صحبت کرد و خاطرنشان کرد که گیمرها همیشه خواستار این هستند که بازی‌های عالیی را تجربه کنند و مخصوصا عناوین first-party که برای یک پلتفرم از جایگاه مهمی برخوردار هستند. در ادامه، اسپنسر توضیح داد که آن‌ها در نمایشگاه E3 2018 به نسل بعدی کنسول اکس‌باکس اشاره کردند و هم‌اکنون هم توسعه این پروژه آغاز شده است.

در حال حاضر، ۲ میلیارد نفر در جهان بر روی دستگاه‌های مختلف به تجربه بازی‌های ویدئویی می‌پردازند، اما اسپنسر می‌خواهد با ارائه بهترین و قدرت‌مندترین سخت‌افزار برای کنسول‌ بعدی اکس‌باکس، تجربه‌ای فوق‌العاده را برای کاربران ارائه بدهد. اسپنسر حس می‌کند که با اکس‌باکس وان اکس این هدف شدنی بوده و مایل است در آینده نیز آن را بهبود ببخشد.

در گذشته، مایکروسافت با شرکت‌های مختلف توسعه سخت‌افزار مذاکره کرده و آن‌ها درمورد این‌که از چه نوع فناوری در معماری آینده به بحث و گفت و گو پرداختند. او می‌داند که در آینده مبحث وضوع تصویر و نرخ فریم ریت مهم است. پروسه ساخت سخت‌افزار جدید آغاز شده و او به طور مداوم درمورد احتمالات فکر می‌کند. اسپنسر هم‌چنین احساس می‌کند سرمایه‌گذاری در زمینه هوش مصنوعی کمک بسیاری به ساخت بازی و خلق شخصیت‌های باورپذیر خواهد داشت و  بسیار سودمند خواهد بود.

نظر اسپنسر درمورد استریم کردن نیز جالب توجه است؛ در حالی که دو میلیارد نفر در سراسر جهان مشغول تجربه بازی‌ها هستند، بسیاری از آن‌ها کنسول خانگی در اختیار ندارند و قطعا تلاش برای فروختن ۲ میلیارد کنسول در نقاط مختلف جهان، راحل ایده‌آلی نیست. همان‌طور که گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی به طور گسترده گسترش یافته، اسپنسر علاقه دارد تا با بازی‌هایی ارائه دهد که اندازه کنسول‌های خانگی سرگرم‌کننده باشد.

اسپنسر این نکته را خاطرنشان کرد، باعث افتخار است که توسعه‌دهندگان ژاپنی از کنسول اکس‌باکس پشتیبانی می‌کنند و بازیکنان ژاپنی نیز قادر خواهند بود محتوای بیشتری از سازندگان مورد علاقه خود در آینده داشته باشند، بنابراین آن‌ها باید در آینده منتظر پیشرفت‌های بیشتری باشند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: