تعداد قهرمانان زن در بازی‌های به‌نمایش درامده در رویداد E3 همچنان تک رقمی بود

توسط افراسیاب در ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ , ۱۹:۱۱

سایت Feminist Frequency آمار جنسیتی سالانه رویداد E3 2018 را منتشر کرد. باوجود عناوین بزرگی مانند The Last of Us Part 2، Wolfenstein Youngblood و Battlefield 5 با قهرمان زن؛ همانند سال‌های اخیر تنها حدود ۸ درصد از عناوین این رویداد دارای شخصیت‌های اصلی زن بودند. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

در طرف مقابل طبق آمار این سایت، حدود ۲۴ درصد از عناوین دارای قهرمان مرد بودند. نیمی از بازی‌های نمایشگاه دارای جنسیت انتخابی بودند و حدود ۵ درصد دارای شخصیت‌هایی با جنسیتی نامشخص بودند. در گزارش آمده:

همانند سالهای اخیر تنها ۷.۹ درصد از عناوین E3 بر قهرمانان زن تمرکز کرده بودند. در مجموع با ۹ عنوان، هیچ پیشرفت و بهبودی نسبت به سال گذشته مشاهده نمی‌شود.

با افزایش تعداد منتقدها و تحلیلگران زن، میزان قهرمانان مونث افزایش نیافته است، اما در بازی‌های با جنسیتی انتخابی آمار کمی رشد داشته است. در زیر می‌توانید نمودار جنسیتی بازی‌ها را مشاهده نمایید:

زمانی که یک بازی دارای پروتاگونیست زن یا دختر باشد، هر بازیکننده‌ای که وارد دنیای بازی می‌شود، بازی را از لنز یک زن تجربه می‌کند. این بازی‌ها می‌توانند موجب شوند بازی‌بازان مرد زمانی که در نقش یک زن به تجربه بازی می‌پردازند با آنها احساس همذات‌پنداری کرده و خود را با او هم هویت و یکی ببینند، همانگونه که بازی‌بازان مونث سالها در غالب هویت مردان قهرمان  ظاهر شدند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید